Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hogy vagytok a Facebookkal?...

Ti hogy vagytok a Facebookkal? Mennyire szeretitek? Milyen gyakran használjátok és pontosan mit csináltok benne? Mi az ami zavar vagy szerettek benne és az ezt használó emberekben?

Figyelt kérdés

Ti hogy vagytok a Facebookal? Mi az, ami irritál benne Titeket (magában a Facebookban vagy az ezt használó emberekben) és mi az, amiért szeretitek? Ti hogy használjátok?


Egyre inkább azt veszem észre, hogy évek óta mennek a nagy beszélgetések, mennyire ciki Facebookozni és ilyenkor az emberek 99%-a hozzáteszi, hogy alig használja és, hogy mennyire gáz, hogy más olyan gyakran használja. Ezt eddig legtöbbször olyan emberektől hallottam, akik kb le se tudnak szakadni a Facebookjukról, mindig megosztanak valamit, lájkolgatnak, kommentálgatnak. Ebben csak ez zavar, hogy, ha ő maguk is függők, minek kell ezt a műsort előadniuk?


Ami engem illet, én rengeteget lógok fent, régen rengeteget osztogattam és kiírogattam (már volt, hogy szóvá is tették), most soha nem rakok ki semmit. Nem azért, mert ciki volna, csak semmi olyan nagyobb dolog nincs az életemben, amit nagyon ki kéne írnom. Szeretem az érdekességeket olvasni, emellett megnézni, mi újság van olyanokkal, akikkel azért mégsem vagyok napi beszélő viszonyban, meg a családommal, mivel eléggé szétszéledtünk, Facebook cseten tartom a kapcsolatot.


Engem általában nem zavar, ha valaki notóriusan posztolgat. Néha azért felkapom a fejem olyan ismerősöknél, akik olyan érdektelen dolgokat írnak ki, hogy álmosak vagy fáznak, ezt nem tartom annyira közérdekű infónak. Vagy kiposztolják, hogy ők jelenleg nagyon nehéz időszakon mennek át és nagyon rosszul érzik magukat; nem az a gond, hogy szenvednek, csak sosem értem, ennek miért kell hangot adni - a fájdalmat csöndben is meg lehet élni, sőt, ha tényleg olyan mély a fájdalom, akkor ez így is történik.



2014. szept. 19. 20:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A facebook egy szar.

Én tényleg csak a haverokkal beszélgetek rajta ha akarok valamit, különben meg fel sem nézek.

Ja és persze hogy irritál ha egy ember egész nap azt bámulja mert amúgy egy fszság az egész oldal.

2014. szept. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én csak beszélgetés céljából vagyok fent.
2014. szept. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én azt nem szeretem benne, hogy már csak akkor vagy ,,jófej gyerek" ha 200+ lájkod van a kepeiden. Ha van kb 20, akkor már nem is beszelnek veled pl az új osztalytarsaid, nem próbálnak megismerni stb mert tuti béna vagy. Én csak arra használom hogy az iskolai csoportba megnéztem hogy miket ír ki a tanár, néha oda irja ki a házi feladatot. És 1-2 barátommal beszelek. Soha semmit nem irok ki az idovonalamra. :) 15L
2014. szept. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én csak azért használom hogy a barátaimmal,és néhány messzebb lévő családtaggal tartsam a kapcsolatot,igazából sok mindent nem csinálok:DD Amik zavarnak: inkább az emberek.van néhány ember aki ott teljesen más személy lesz.vagy van a helyesírási betyárok és kecsesen kádon állva,wc mellett ,tükörben vagy hármat egyszerre használó emberek akik megosztják ismerőseikkel kedvenc 100 idézetüket,és van 2-3 000 ,de minimum 1000 ismerősük akiket nem ismernek.ebből a fajból szerencsére nekem 1-2 jutott,azoknak is kedvesen megmondtam h ne haragudjanak ha ezek engem zavarnak/ hidegen hagynak.
2014. szept. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ja igen meg még gimiben az érettségi tételek miatt, egyetemen jegyzetek miatt volt jó a Facebook. Gimis csoportból kiléptem, mert különc voltam és egyszer nyilvánosan a csoportban megbántottak (egyik gyerek kiposztolt rólam egy kérdést és azt osztály 90%-a bekommentált rólam valami rém ciki, szidalmazó mondatot; na, nem drámáztam, kiléptem), az egyetemiben még benne vagyok, így diplomaszerzés után is; jó olvasgatni az egyetem napi kihívásait és visszaemlékezni a régi időkre :)


Volt egy lány gimiben, aki folyamatosan kiírogatott mindent és általában úgy, hogy nem is értettük miről van szó; pl "Nagyon ronda húzás volt ez Tőled és meg fogsz fizetni" vagy "Én ezt nem bírom, elegem van :(:(" és ha kérdeztük kommentben, mi van, azt írta, semmi. Aztán egyre többen jegyezték meg, hogy kissé már ciki, hogy ennyit kiír, egy nap többször és erre fogta magát és pl napi egyszer írt ki valamit vagy rakott ki egy képet és személyes üzenetben vagy élőben meg mindig hangot adott annak, hogy mennyivel kevesebbet Facebookozik és Ő nem függője a Facebooknak. Szerintem ilyen esetben pont az ellentétje van; lévén magától a Facebook ismerőseinek a véleményétől függ. Más az, ha igyekszik a kedvükben járni és ezért posztolgat kevesebbet meg más, ha esetleg egyszer posztolgatott majd van valami az életében, ami miatt átértékel bizonyos dolgokat és emiatt már kedve sincs posztolgatni annyit. Második esetben nem is Ők hangoztatják, hogy nem írkál ki annyit, hanem ismerősök jegyzik meg.


Nekem talán valami ilyesmi lehetett. Eleinte minden gondolatom megosztottam, képeket, dalokat tettem ki. Aztán valahogy úgy éreztem, nem érzem szükségét, hogy képeket, dalokat osszak meg. De aztán sok minden volt az életemben, ami mély hatással volt a lelki világomra, egy hónapig szóba se álltam az emberekkel, nem olvastam a leveleiket, nem fogadtam a hívásaikat. Aztán jobban lettem, újra jókedvű, életvidám, de, ami a Facebookot illeti, ha készítek képet vagy tetszik egy dal vagy találok egy marha jó cikket, nem érzem szükségét, hogy boldog boldogtalant ezzel traktáljak. Persze élőben vagy cseten senkinek se mesélem, hogy már rég nem tettem ki semmit, sőt, a hétköznapokban nem is agyalok ezen annyit, annyira pörög körülöttem az élet, csak nemrég egy ismerősöm élőben megjegyezte, hogy mennyire nem Facebook függő, mennyire ellenzi azt, ha valaki folyton fent van és kb 5 perc múlva előkapta a telefonját és be a Facebook és le se rakta órákon át.


Ettől függetlenül én is folyton használom, amint akad rá időm, telefon, gép, bárhonnan, és nem zavar, ha más folyton posztolgat rá; jó érzés tudni, kivel mi van :)

2014. szept. 19. 20:53
 6/9 anonim ***** válasza:
25%

Amire használom a Facebookot

1: Szerepezés

2: Beszélgetés

3: Időpontegyzetetés (olcsób, mint telefonon)

4: Találkozók szervezése (olcsóbb mint telefonon)

5: Fandomok követése (Főleg Hetalia és CreepyPasta)

6: Érdekességek követése

7: Viccek

8: Programokról is itt szerzek tudomást

9: Távolabbi fanok megismerése, velük való kapcsolattartás

10: Rokonokkal való kapcsoalttartás (200 km-re laknak tőlünk, szóval így olcsóbb)

11: Angolokkal beszélgetés, angol tesztek, nyelvtanulás

12: Képek feltöltése

13: Videók feltöltése

14: Fotósok oldalai *-*

15: Művészek oldalai

Mi zavar:

1: Függő vagyok

2: Hülyeségekre használják, meg bulizásra

3: Bulimeghívók

4: Vírusok

5: Panaszkodók, akik nem fogadják el, hogy ez egy reklámoldal, és az adataidat reklámok miatt kérik el.

6: Öregek, akik csak panaszkodni járnak fel

7: Akik nem ismerik a smile-kat

8: Fiúk


Én imádom, és szerintem egy baromi jó dolog.

2014. szept. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én utálom, mert mindenki egy függő f#sz lesz tőle. Bemegyünk infóra egyből facebook facebook... Szünetbe facebook, buszon facebook... Az utcán sétálva mi más, persze hogy facebook...
2014. szept. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Régen elsősorban kapcsolattartásra használtam, napi szinten cseteltem a barátaimmal, ismerőseimmel. Ma már inkább csak a barátnőmmel (többiekkel nem nagyon).


Az üzenőfal engem nem érdekel, ha nagyon hülyeséget ír ki valaki vagy folyamatosan irritáló dolgot rak ki, letiltom. Viszont be szoktam lájkolni engem érdeklő dolgokat, oldalakat, azok posztjait szívesen olvasom. Sok hír így ér utol, a facebook üzenőfalán.


Régen egyetemi csoportokban is benne voltam, de kiléptem, mert zavart, hogy elkezdtek politizálni és egymást anyázni rajta.


Néha megnézem egy-egy ismerősöm adatlapját, képeit. Tehát ha eszembe jut, hogy "tényleg, de rég láttam már XY-t, kíváncsi vagyok, mi lehet vele", akkor rámegyek az adatlapjára. Erre hasznos szerintem a face, legalább van valami információm rég nem látott emberekről, valamennyire azért figyelemmel lehet kísérni emberek életét.


Hát nagyjából ennyi. Mostanában egyre kevesebbet megyek fel, egy nap 1-2X, a barátnőmnek írni, illetve a híreket megnézni.

2014. szept. 20. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én 45 vagyok,nagyjából csak üzeneteket írok általában munkával kapcsolatban.

Ezen kívűl érdekel egy két oldal,amelyeknek a képeit megnézegetem,de max.5-10 percet vagyok fent naponta.

Sok ismerősömet nem követem,és rengeteg a primitív,nyálas,komolytalan írás,idézet,és összepeint-elt kép.Magamról és az életemről sem teszek fel képeket,ami volt,azt is töröltem,elrejtettem,és ugyanúgy nem vagyok kiváncsi XY magánéletére sem.

Nem hagyom,hogy a Face körül pörögjek,mert butít.

2014. szept. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!