Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az okos emberek között több a...

Az okos emberek között több a depis?

Figyelt kérdés
2014. okt. 7. 12:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Depressziós.

Statisztikailag igen.

2014. okt. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
16%

Pont, hogy értelmes ember nem depressziós szerintem :-)

De ez csak az én józan paraszti eszem...

2014. okt. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert átlátja a dolgokat, azt, hogy nincsenek rendben a dolgok, baj van, egyedül nincs ereje változtatni.

Míg a butának sokszor el se jut az agyáig, hogy probléma van, vagy hogy mi a probléma, és ha látja is, letojja és nem rágódik rajta, arra gondol, hogy majd megoldja más, mondjuk az okos, még akkor is, ha történetesen ő és a hozzá hasonlóak okozzák/tetézik a bajt...

2014. okt. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
ahogy a 3. mondja. bár én amúgy azt vettem észre hogy az okos emberek leginkább boldogak és közvetlenek...sőt..beképzeltek. én okosnak hiszem magam, mert szerintem sok érdekes témáról tudok beszélgetni 14 évesen és akár egy 40 évessel is eltudok bármiről beszélgetni. de én depressziós vagyok. igen.
2014. okt. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2%
A szellemi fogyatékosak a depressziósok.
2014. okt. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
Úgy tudjuk, hogy igen, de állatok esetében is megfigyelhető, hogy minél intelligensebb egy faj (vagy egyed) annál kevésbé tolerál bizonyos (negatív) környezeti változásokat. (Pl. egy pinty kisebb területen, elfoglaltság nélkül is jól elvan, de egy nagytestű papagáj, vagy egy holló társaság, játék, feladatok nélkül mentális betegségekben kezd szenvedni. Ugyanígy, a kutyák és disznók is hajlamosabbak a mentális betegségekre, mint a kevésbé "fejlett" emlősök.)
2014. okt. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
24%
Ha a 3-asnak és a 6-osnak igaza lenne, akkor az emberek 90 %-a depis lenne (lehetne). Sokkal bonyolultabb a dolog szerintem, de nem vagyok pszichiáter, ezért nem megyek bele jobban.
2014. okt. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy bizonyos része igen, mert túl reálisan látják a világot.
2014. okt. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%

Ha nem agyalsz annyit, kevésbé vagy rosszkedvű, gondterhelt. Ha mindent felelőtlenül, és gyerekesen fogsz fel, boldog vagy - egy ideig, hiszen a felelőtlenség, hedonizmus nem célravezető hosszútávon. Magyarul egyszer pofára esel. És az fájni fog. Szóval, ha hülyén éled az életed, akkor sem vagyok boldog.

De az okos ember rájön, hogy racionálisan is lehet irányítani az életét, és ez hosszútávon lehet gyümölcsöző, sikeres=boldogság. Sőt, az okos ember megtanulja kezelni a problémáit az életben, és túllépni rajtuk.

Mellesleg a depresszió az leginkább egy betegség, aminek igazából annyi tényezője van, hogy nehéz ezt bárhogy is megmondani, de mondjuk az lehet, hogy igaz, ha semmit nem fogsz fel a világból, és az életből, a fájdalmat sem tudod érzékelni.

2014. okt. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%

Bámulatos, hogy egy ennyire gyakori jelenséget, mint a depressziót, mennyire nem ismernek az emberek.

Nem túlzok, ha azt mondom, hogy az emebrek zömének lövése sincs arról, hogy a depresszió micsoda. Akikkel eddig beszéltem, vagy valami miatt előjött ez a téma, simán összekeverik a múló rosszkedvet a krónikus depresszióval. De sokan még a gyerekhisztit is egy kalap alá veszik vele.


A depresszió egy összetett orvosi kórkép, mely mögött az esetek nagy részében az agy biokémiai rendellenessége áll. Attól, mert valaki nagyon okos, még felléphet a szervezetében biokémiai zavar. Attól, mert valaki okos, simán lehet cukorbeteg, lehet pajzsmirigy-alulműködése, hormonzavara, stb. Ugyanígy az agyában is megbomolhat a kémiai egyensúly. Az, hogy ott bizonyos anyagok aránya vagy mennyisége nem megfelelő, nem függ össze az agy struktúrájával. Bár a statisztikák szerint a nagyon okos embereknél több a pszichés zavar, mint a nagy átlagnál.


Más megközelítésben: az agyban levő vegyületek mennyiségét nem lehet ésszel befolyásolni.

2014. okt. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!