Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Családom szerint őrült nagyrat...

Családom szerint őrült nagyratörő vágyaim vannak amikből le kéne adnom. Szerintem merni kell és különben is nem olyan nagyok azok a vágyak. Miért akarnak lehúzni?

Figyelt kérdés

2 éve dolgozok, egy sportboltban vagyok eladó. Fizetésem nettó 100e forint. De nem adom lejjebb, beiratkoztam egy hétvégi iskolába hogy egyszer üzletvezető lehessek.

Saját albérletben élek, távol a szüleimtől.


Vágyaim, álmaim:

- Ford Focus 2010 (2.5M Ft)

- Hitelre felvett 2 szobás pesti saját lakás (20% Szülői támogatással) a XIV. kerületben

- Feleség, 2 gyerek


Jelenleg tömegközlekedéssel járok, albérletben lakok, barátnőm fél éve nincsen.

Szüleim szerint el vagyok szállva, vissza kell térnem a valóságba nem pedig álmodozni. Mindenképpen rá akarnak beszélni hogy vegyek egy 20 éves Suzukit mint ami nekik van, mert "annál jobb kocsi nincs" a "légkondi szervókormány, légzsák meg hülyeség, régen is megvolt mindenki nélküle". Úgy vagyok vele, hogy inkább járok villamossal, nekem nem probléma. Viszont nagyon zavar hogy úgy csinálnak mintha legalábbis valami BMW-t vagy Ferrarit akarnék venni. Azt híresztelik mindenhol hogy megártott nekem Budapest mert elektromos luxusautóra vágyom (nekik amiben elektronika van az ELEKTROMOS! autó). Emiatt letámadott nemrég egy régen látott haverom, ugratott vele hogy Tesla S Roadstert akarok venni? Jól kiröhögött, amikor meg mondtam neki hogy mi a helyzet mégjobban nevetett a félreértésen és hogy én "csak egy ilyen Focusra" vágyom (ő ugyanis 5-ös BMW-re gyűjt).


A saját lakást viccnek tartják, azt mondják majd ha megnyertem a lottót minimum. Az a gazdagok kiváltsága, nekik még szerencséjük volt hogy a rendszerváltás előtt a családtagok közös erőből építettek egymásnak házat. Amúgy nem milliomosok, rendes körülmények között élnek (saját kezüleg épített 120nm-es ház kerttel), van félretett pénzük nekem 2.5 millió forint.


A családról is le akarnak beszélni mert szerintük egy egyszerű eladógyerekkel manapság nem állnak le a nők, többre vágynak. Szerintük el kéne mennem segédmunkásnak németbe és onnan sok pénzzel hazajönni. Ők komolyan elhiszik hogy a szomszéd 60 IQ-ju építőipari segédmunkás Pista 600e forintot keres kinnt havonta.

Szerintük ha kimegyek 3 évre akkor összejön a lakásra való hitel nélkül és akkor majd rámtapad a sok csaj.


Teljesen el vannak varázsolva! Álomvilágban élnek. Szerintem abszolút nem túlzoak az álmaim és meg is valósíthatóak.


Szerintetek? Jól látom? Ha igen, akkor miért csinálják ezt velem, miért akarnak lehúzni az "ő szintjükre"? Nekik soha nem voltak álmaik, nem akartak semmit csinálni, ha volt is előrelépési lehetőségük munka vagy bármi terén mindig azt mondták hogy "becsüljük meg ami van, jó ez nekünk, ez legalább biztos".



2014. okt. 8. 14:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastalak végig, de csak biztatni tudlak, hogy tarts ki. Az ér el valamit az életben, akinek céljai vannak! Az én családom hasonló, szinte örömmel nézik, ahogy foggal-körömmel küzdök a saját elképzeléseimért és önhibámon kívül sok akadályba ütközöm. Aki nem támogat ebben, valószínűleg frusztrált, beleragadt a mókuskerékbe és elképzelhetetlen számára, hogy valamit valaha is megvalósítson. Lehet, egyszer nekik is voltak álmaik, de nem voltak elég kitartóak. Ha mindenki ilyen lenne, az emberiség soha nem mozdulna előre, a technika és tudományok nem fejlődnének! Lehet, még irigyek is kicsit rád, mert tehetsz érte - család mellett ez már nagyon nehéz, és akkor is, ha az ember már elkényelmesedett egy viszonylag biztos állásban. Tarts ki és csináld, én csak ezt tudom javasolni.
2014. okt. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Még valami, szerintem egyáltalán nem olyan céljaid vannak, amiket lehetetlen elérni.
2014. okt. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is tarts ki a céljaid mellett. Mivel ezek egyáltalán nem a valóságtól elrugaszkodott vágyak, hanem teljesen alap, normális célok. Ráadásul nem otthon tespedve várod, hogy a szádba röpüljön a töltött galamb, hanem teszel is érte.

Barátnőd bármikor lehet. Még a csóró munkakerülőknek is van. Autót majd meglátod milyet tudsz megvenni. Nem kell feltétlenül egy típushoz ragaszkodni. Mondjuk Budapesten, nem feltétlenül kell autó. Úgyhogy én előbb talán a lakásra gyűjtenék.

2014. okt. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

A Decathlonban dolgozol? Ott még suli sem kell, hogy feljebb lépj :D

Amúgy ne törődj velük, nem nekik kell a te életedet élniük, hanem neked. Nekem kb. ugyanezt mondja mindenki az orvosi egyetemre, de sz*rok bele, úgyis orvos leszek :)

2014. okt. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az én környezetem is ilyen, konkrétan csak 1-2 ember van, aki nem próbál lehúzni vagy legyinteni, mikor a terveimről beszélek.

Hogy miért ilyenek a többiek? Több oka lehet: a szülők a szocializmusban nevelkedtek, most más világ van, de a nézetük nem változott. Nem teljesen az ő hibájuk ez.


Megint mások lehet irigyek arra, hogy Te teszel az álmaidért. Mert nekik is vannak, csak lusták tenni érte és inkább a másik embert próbálják visszahúzni, hogy ne kelljen szembesülni a saját gyengeségükkel.


Én már ott tartok, hogy nem beszélek 100%-ban a terveimről senkinek, mert nem akarom hallgatni a sok negatív dolgot. Inkább megvalósítom magamtól, aztán meg majd nézhetnek.


Amúgy a Te céljaidban semmi lehetetlen nincs, meg lehet valósítani simán. A helyedben azért elgondolkodnék a külföldi munkavállaláson, mert nem mindegy, hogy mennyi idő alatt szerzed meg ezeket a dolgokat.


Az én terveim nagyobbak, de már nem érdekel más véleménye. Próbálok olyan embereket keresni, akik szintén olyanok, mint én, és lehúzás helyett támogatják a másikat. Aztán majd mehet az irigykedés azoktól, akik maradtak a langyos pocsolyájukban.


Sok sikert!

2014. okt. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezek teljesen elérhető álmok, vágyak. Ne hallgass rájuk :D ahogy végigolvastam amit írtál , eléggé úgy tünt hogy csak le akarnak húzni téged ...

Ez a te életed és úgy alakítsd ahogy neked tetszik , mert te éled meg és neked kell élvezni :D Hajrá:D

2014. okt. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy valamire figyelj oda nagyon: a lakáson kívül semmi másra ne vegyél fel hitelt, mert belekerülsz egy adósság csapdában és onnan nagyon nehéz kimászni. Az első a lakás legyen, Pesten jó a tömegközlekedés...
2014. okt. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!