Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ilyen emberek mégis mit...

Az ilyen emberek mégis mit hisznek? Hogy lehetnek egyesek ennyire buták?

Figyelt kérdés

Láttam nemrég egy műsort, ahol bemutattak egy-két szegény családot. (nem cigányok)

Mindegyiknél volt 3-4 gyerek, egyiknél most jön az ötödik. Ennivalójuk alig van, természetesen hitel is van, remélik, hogy valaki segít nekik adományokkal, stb.

Aztán mikor felvetődött, hogy miért vállaltak ennyi gyereket, szimplán az egyik érvük az volt, hogy DRÁGA A FOGAMZÁSGÁTLÓ.


Na itt dobtam egy hátast. Ez komoly? Drága a fogamzásgátló, akkor a gyerek felnevelése, ruháztatása, etetése, itatása, iskoláztatása szerintük ingyen van?

Ha a pár száz (vagy max pár ezer) forintos fogamzásgátló nekik drága, akkor a gyerek nekik nem az?


Miért gondolkodnak így egyesek? Miért ilyen felelőtlenek? Komolyan nem értem, mert ehhez józan paraszti ész kell csak, semmi más, de én itt még ezt sem látom....



2014. okt. 11. 08:30
 1/7 A kérdező kommentje:
Ti ismertek ilyen, vagy hasonló buta embereket?
2014. okt. 11. 08:34
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Tényleg elég buták..ez van.Ne rágódj ilyen retardáltakon!
2014. okt. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Az nem érdekli őket, hogy 3-4 gyereknek elrontják az életét. Rettentő nagy önzőség, meggondolatlanság.

Biztos a családi pótlékért szültek ennyit.

2014. okt. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Gyorsan kiszámoltam, nekem 100 ft egy napra a fogamzásgátló. Persze van egy hét, amíg nem kell szedni, de azt is bele számoltam.

Nem olyan irdatlan nagy össze. Napi 10-20 perc munka árával meg lehet keresni. Nekem ennyit megér.

Persze vannak más védekezési módszerek, de ha valaki rendszeresen él nemi életet , még mindig ez jön ki a legolcsóbban szerintem.

Akik meg így szülnek gyereket annak gratulálok. Sajnos az ilyen családba születő gyerekek később se fognak tudni kitörni a szegénységből, nem biztos hogy lesz móduk tovább tanulni, hanem valószínű minél előbb munkát kell, hogy vállaljanak.

El se hiszed mennyi ilyen van, akik csak azért vállalnak gyereket mert jönnek majd a kedvezmények, póltékok. (főleg 3 gyerek fölött)

Szerintem is felelőtlenség, én is szegény családba születtem, és elvárták hogy 16 éves koromtól már dolgozzak, adjam haza a pénzt. Nehéz volt mellette tanulnom, de muszáj volt mert tudtam , hogy nem ilyen jövőt akarok magamnak.

2014. okt. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%

Besírtam a röhögéstől xD

Bár nehezen tudom elhinni, hogy ezek nem cigányok

2014. okt. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell hozzá cigánynak lenni,de az biztos, hogy ebben a cigányok élenjárók.Ezek az emberek nagyon tudatlanok, buták, mondhatni primitívek, sajnálatra méltóak és dühitőek, mert valóban tönkre tesznek életeket.Arra már nem gondol, hogyan fogja iskoláztatni, ruházni és nem csak megruházni a gyerekét, stb.Nem csak drága a fogamzásgátló, de el kell menni az orvoshoz, aki felírja, az óvszer...az is drága...és általában ezek az emberek nagyon gátlásosak, hogy dokihoz menjenek, vagy a boltban vegyenek óvszert, annak ellenére, hogy gátlástalanul vállalnak gyereket.Sajnos ez van, nem gondolkoznak, nem számolnak, nem terveznek családot.Egyik napró másiknapra élő emberek.A másik ok, hogy ezt a mintát látták otthon.
2014. okt. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon sok a primitív ember! Menj le falura, csodálkozni fogsz. A cigány és a magyar között max az a különbség, hogy a magyar nem lop....(de van ahol ennyi sincs).
2014. okt. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!