Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok ember miért miért gondolja...

Sok ember miért miért gondolja, hogy okosabb mint egy orvos?

Figyelt kérdés
Orvosi,betegség,műtéti kérdésekben.

2014. okt. 11. 14:14
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
A mai társadalom sajnos eléggé orvosellenes. Mert a médiában mást sem hallani, csak azt, hogy az orvosokat szidják, ha valaki véletlenül meghal egy kórházban (pedig ez akkor is megeshet, ha az orvosok mindent megtettek, de néha még az is kevés). Az ügyvédek meg arra biztatnak mindenkit, hogy pereljen, és megmagyarázzák, hogy miért hülye az orvos. Ez olyan, mintha én laikusként azt próbálnám megmagyarázni, hogy az ügyvéd miért nem ért a joghoz... A bulvársajtó is folyton lejárató cikkeket ír, sokszor egyértelmű, hogy az egész kitaláció (bizarr és hihetetlen eset, amelynek a szereplőit és helyszínét nem nevezik meg állítólag szemilyiségi jogok miatt, gyakorlatilag azért, mert az eset meg sem történt). Sajnos divat lett ez mostanság, az emberek meg követik a divatot, mert az egyszerűbb, mint gondolkodni...
2014. okt. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Nagy divat mostanában az alternatív orvoslás, hatalmas pénzeket lehet vele szakítani. Ennek egyik alapeleme, hogy folyamatosan szidják az orvosokat, orvostudományt, miközben a különféle csodaszereket és módszereket árulják az embereknek. Azok meg bedőlnek mindennek, és ismételgetik a neten terjedő "kampányszövegeket", mint a parlagfűvel az aids ellen és társai.
2014. okt. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
37%

Mert a legtöbb orvos még csak oda sem figyel arra, amit az ember mond neki. Ezért sokszor előfordul, hogy az orvos tanácsa teljesen haszontalan. Ez pedig nem pénzkérdés - csak annyiban, hogy mégis, ki megy el orvosnak manapság? Ugyanez igaz az ápolószemélyzetre is: nem egy osztályvezető panaszkodik, hogy nem tudja elküldeni a nyilvánvalóan alkalmatlan ápolókat, mert nem lenne kit felvenni a helyükre:(


Nem vagyok, és soha nem is voltam nagy "orvoshoz járó". De néha muszáj volt. Nem lelkizni akarok az orvossal. De ha 10 évben egyszer odamegyek, akkor hallgassa meg, mi a panaszom - ha egyszer meghallgat, akkor nem küldözget utána 3-4 felé feleslegesen, ergo hatékonyabb, olcsóbb és gyorsabb.


Amiben az idős rokonaim kórházba kerülésekor részünk volt, az meg egyszerűen szégyenletes.


Ilyen körülmények között az ember rákényszerül, hogy adott esetben kezelni tudja önmagát, tehát igenis, utána kell olvasni, és igyekezni kell minél inkább "képben lenni".


És különben sem szabad soha, senkiben megbízni, főleg nem idegenben, és főleg, ha az ember életéről van szó :S

2014. okt. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
59%

Jól írja az első 2 válaszoló!


1. Ma Mo-n vannak olyan szakmák, amiket divat szidni: orvos, rendőr, tanár, bármilyen tömegközlekedési alkalmazott (sofőr/ellenőr). Ehhez a média valóban hozzájárult, mert pl. orvosi esetekben nem a 10 000 sikeres műtét kerül a hírekbe, hanem az az egy, amikor valami malőr történt. De ugyanezt el lehet játszani pl. az ellenőrökkel is. A napi több ezer jegyelkérés (melyek során sokszor az ellenőrt éri inzultus) nem hír, de ha egyszer valakinél elszakad a cérna egy különösen nagy pofájú utasnál, akkor abból is rögtön vezető hír lesz.


Amúgy érdekes, hogy a fenti szakmákban közös vonás az, hogy az egyéneknek általában utasításokat adnak. Elképzelhető, hogy a mai individualizmust sztároló társadalomban szocializálódott egoista Vér Pistikék és Petronellák úgy vannak vele, hogy "nekem egy köcsög orvos ne mondja meg, hogy mit szedjek és hogyan étkezzek" illetve "a köcsög tanár már megint pattog, mert nem volt kedvem házit csinálni" vagy "nehogy már a köcsög ellenőr mondja meg, hogy mennyiért utazzak, amikor egy fos az egész BKV"...

Úgy vannak nevelve, hogy ők különlegesek és mindent mindenkinél jobban tudnak és senki se mondhatja meg, hogy úri kedvükben mit tehetnek és mit nem.


2. Sokaknak anyagi érdeke van lejáratni a nyugati orvostudományt, hogy az alá nem támasztott hatású "alternatív" hülyeségüket jó pénzért eladják. Az külön poén, hogy éppen a legpénzéhesebb sarlatánok pofáznak habzó szájjal a kapzsi orvosokról és gyógyszergyárakról, amikor a hatástalan vackaikat több 100ezerért adják...


És ilyenkor mindig leírom azt az ismerősömmel megtörtént esetet, amikor rákosként az egyedüli esélye a kemó + őssejtátültetés volt és a ZÖLDSÉGES (érettségivel se rendelkező nő!!!) próbálta meg lebeszélni a kezelésről az ismerősömet és helyette valami MLM rendszerben árult varázsteát próbált rásózni! Szerencse, hogy az ismerősöm nem hisz az ilyen baromságokban és a normális kezelést választotta, így még ma is él...

2014. okt. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%
Na igen..Én cukorbeteg vagyok, és rengetegszer tapasztalom, hogy az emberek annyira elhiszik, hogy értenek a betegségekhez..Pedig nagyon nem. De ez szerintem nem csak az orvostudományra igaz, hanem úgy mindenre. Sok ember azt hiszi, hogy nagyon ért valamihez, közbe fenéket. Néha több kell egy kis paraszti észnél..
2014. okt. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
88%

Ha kizárólag az orvosokra hallgatunk és kizárólag a kemóban bízunk, apukám ma már nem élne és ez tény.

Az emberek nem okosabbak az orvosoknál, ez is tény, de nem szabad elvetni az alternatív lehetőségeket, mert van, hogy tényleg ezek mentik meg az ember életét és ez is tény én ismerek konkrétan olyan orvost is, aki ezt elismeri.

Szóval meg kell találni a középutat.

2014. okt. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!