Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell aludni? Úgy értem...

Miért kell aludni? Úgy értem miért van szüksége a szervezetünknek az alvásra, ha az energiát a táplálkozás biztosítja?

Figyelt kérdés

2014. okt. 11. 23:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak az energiáról van szó. A pihenésről fontosságáról. A szervezet rendszerezi, feldolgozza a dolgokat, regenerálódik. A google részletesebben megmagyarázhatja szerintem.
2014. okt. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

amp+p-> adp+p-> atp ez annyit tesz, hogy a szervezeted feltöltődik energiával, pihenés alatt, az amp-ből protonok segítségével atp lesz a végeredmény, ami kb...a fittséggel egyenlő, kipihentség, alvás közben regenerálódik a szervezeted, gyógyulsz..


Energia felhasználásnál:

atp-p->adp-p->amp


Pedig energiát használsz fel.

2014. okt. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Álmodban az agyad pihen! A vázizmoknak is jól jön az alvás, mert ilyenkor semmi mást nem kell csinálniuk, csak regenerálódni, de a legfontosabbak az agyi folyamatok. Kb 90-100 óra folyamatos ébrenlét, és belehalhatsz. Vallatásra is lehet használni, mert egy idő után az agy nem bírja a hazugságot tartani, mert aludni akar.
2014. okt. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az ATP-nek kb. zéró köze van az alváshoz. Ugyanis a termelődéséhez nem alvás hanem emésztés, és glükóz, vagy ketontest lebontás kell.
2014. okt. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Ilyen tudós választ nem tudok, de tapasztalat:

kevés, túl kevés alvással járó élethelyzet után hosszú hónapokig tarthat, mire regenerálódni tudsz!

Így aztán elhiszem, hogy matek érettségi előtt nem tanulni, hanem aludni kell! (És ez más gondolkodással, figyeléssel járó dologra is érvényes!)

2014. okt. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A-ha. Értem.

Köszönöm a válaszokat! :D

2014. okt. 13. 21:33
 7/7 anonim ***** válasza:

"Így aztán elhiszem, hogy matek érettségi előtt nem tanulni, hanem aludni kell!"


Csak azt a tanárok és a PHD-s buzgómócsing kistanárok le$z@rják. Egyetemen még inkább. Felőlük dögölj meg.

Ott vagy beledöglesz, vagy a stréber zsenik fütyülnek ki téged, amint kiderül, hogy le vagy maradva.

2014. dec. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!