Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egyes öregemberek még...

Ha egyes öregemberek még ilyen gátlástalan hazugságokra, kőszívűségre és férges hárításokra is képesek, milyen jogon szekírozzák és ócsárolják a fiatal generációt?!

Figyelt kérdés

Konkrétan erre gondolok : [link]

Meg az efféle esetekre.

Azt hiszem ennek volt egy hasonló f@jtársa is, az is tagadta, és mielőtt bezárták, gyorsan meg is halt, nyílván hogy könnyebb legyen neki.


Oké, lehet mondani, hogy nem éltem abban a bizonyos rendszerben, de valaki ugyebár kitalálta, hogy minket ezzel nyüstöljenek történelemből, és mire elérkezünk az érettségihez, már a fél osztály depressziós legyen a letanított borzalmaktól : akkor már gondoltam, utána nézek, meg lettek-e vajon hurcolva úgy rendesen a még élő elkövetők.


És ennek kapcsán ötlött fel bennem, és nem kevéssé dühít engem, ha egyes 80, 90 éves, jajj de szegény pátyolgatnivaló öregemberek még ekkor is szemrebbenésnélkül hazudnak, SŐT, még meg sem bánják tetteiket, a gyerekek és nők mészárlását, és ezt vén tataként a világba is mondják, MIÉRT minket, a fiatal generációt szólnak meg, pocskondiáznak, ítélnek el szerintem sokkal kisebb dolgokért : Hogy nem engedjük előre azt a figyelmet teljesen mellőző öreget, aki úgy vág be elénk, mintha ott se lenne, hogy nem köszönünk nekik előre.... így hogyan, ha azt se tudom, hogy egy volt háborús bűnösnek köszönök-e, vagy sem.


Minket szidnak, fednek, büntetnek, már nem hogy a halálba, a pokolra küldenének azért, mert nem tanulunk, hogy iszunk, hogy minden 17 éves fiatal milyen részeg, tivornyázó, falfirkász, stb. Hogy nem hallgatunk (azaz valójában nem magoljuk be) az öreg "mindentudók" "igazságait", hogy csúnyán beszélünk, vagy hogy visszabeszélünk, hogy milyen primitívek vagyunk, hogy horrorfilmet meg akciófilmet nézünk a - vontatott, megszürkült, nyögvenyelős - kötelezők helyett, hogy semmit sem tudunk, léhűtők, perverzek vagyunk, mintudoménmilyenfüggők, stb.


Ők, kérem, meg mit csináltak, amíg volt fizikai erejük hozzá : háborúztak, háborút csináltak, teljesen abszurd, természetellenes ideológiákat találtak ki, elméletet kreáltak (szemben velünk, akik még mindig hasznosabb és létezőbb dolgokat művelnek azokon a bizonyos "ketyeréiken", amikért annyira megszólnak), verték egymást, kínozták egymást, sem nőt, sem gyereket nem kíméltek... a katonák 100× akkora tivornyákat és fajtalankodásokat csaptak, mint amikért most ránkolvastak, a nőket megerőszakolták gondolkozás nélkül.... SŐT, élből kínozták az ártatlan civilt, ahogy tudták, tűzzel, vassal, savval, karóval, gumival, úramisten még mi a f×$tos sarlatános istennyavajával...

Most meg be sem valják, DE MIII.... BEZZZEEEEG MI aztán vagyunk az az elcsë$zëtt, féktelen, léhűtő generáció, ők meg a naaaagy, bölcs öregemberek, akik most is politizálnak, köpködnek, ahol tudják, büntetik a fiatalokat fiatalságukért, szidják a technikát..... ha rajtuk múllott volna, annyi technikánk nem lenne, hogy túléljük.


Mi lehet, hogy iszunk, feleselünk néha, befestjük a hajunkat, rockzenét hallgatunk, láncokat hordunk, meg néha kötőszavakat használunk - UGYEBÁR kollektíven, mindig s mindenkor..... DE nem ölünk, gyilkolunk, sortüzek elé vetünk munkást/asszonyt/gyereket, nem kínozzuk abszolúte fizikailag embertársunkat, nem nyúlunk >valódi< nemhogy gébkarabélyhoz, nemhogy revolverhez, de még élből se tud szerintem a tizen (talán huszonévesek) 99,99%-a még célozni sem, és nem látott fegyvert.


Ők ezt csinálták, VALÓJÁBAN, valódi fegyverrel és valódi hús-vér ÉRZŐ embereken... DE mi kapunk azért, mert ilyesmit nézünk filmben meg ezt játszuk a PC-n.

Ők ezt csinálták, aztán nagy kedélyesen elmennek a vasárnapi misére, aztán leadják a hegyibeszédet (vagy erről megy a susmus), hogy a tizenéves gonosz, pokolra jut a lelke, hogy nem jár misére, mert helyette alszik, meg esetleg próbálja kiélvezni a szabadnapot.


HOL ITT AZ IGAZSÁG!!!


Ők miket nem műveltek annak idején az előző évtizedekben, be sem valják, tagadják, hárítják, de nekünk kell pátyolgatnunk őket öregségükben (mert esetleg tán a gonoszságaikban vénítette őket meg az Isten, he?), tisztelettel lenni irántuk, ők meg siránkoznak, hogy biztos a fiatalok miatt nem jut nekik nyugdíj, meg semmi....


Hol van itt az igazság??!! Hogy köszönjek így, nemhogy egyáltalán, előre egy 70-80 éves embernek, aki lehet, ugyanúgy egy ilyen gyilkos volt kínvallató abból a bizonyos történelemből?! - (és szerintem még legeskevesebb legyen, hogy nem köszönök, és hagyom elmenni)


VALAKI ÍRJA MÁR MEG!! Hol itt az igazság??!!


(persze sejtem, a bizonyos vádolt korosztály pont nem méltatja a GYIK-et, ha már a net is ördögtől való nekik)



2014. okt. 18. 21:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Egyes tinik embert ölnek.
2014. okt. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez nem teljesen így van, ahogy te ezt leírtad, a mai generáció is ugyan olyan erőszakos mint az ''öregek'', csak nincs lehetőségük kiélni. Ha lenne egy háború, ugyan úgy erőszakolnának, kínoznának. Nem kéne sokáig keresgetned, ha egy olyan embert akarnál, aki milliós fizetésért elrendelnelne egy sortüzet.

Ezzel nem védeni akarom őket, de a mai generáció sem külömb, csak a lehetőségük nincs meg ahoz, hogy ilyeneket elkövessenek. Megnézheted a mostani háborúkat, ugyan úgy megy a civilek elleni erőszak.

2014. okt. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Itt magyarországon én nem nagyon hallok olyan esetről, amikor fiatal gyilkolna... bár lehet, most csak én vagyok az elfogult, ezt jelenleg nem tudom, de cáfoljon meg ennek a kifejtésével valaki, ha nagyon nincs igazam.


Persze külföldről én is olvasok néha olyanokat, hogy apja fegyverével bement, aztán lelőtte a tanárt meg az osztálytársait.... nade egy dolog, őket mi vitte rá; a másik meg, hogy magyarországon ez azért ritkább, mégis a magyar tinit szeretik szidni a magyar "feljebbvalók".

Nem tudom, erre gondoltál-e?

2014. okt. 18. 21:52
 4/10 A kérdező kommentje:

"Azért ez nem teljesen így van, ahogy te ezt leírtad, a mai generáció is ugyan olyan erőszakos mint az 'öregek'"


Tegyük fel, így is van, akkor is vehetjük úgy, hogy "Varjú mondja verébnek". Szóval úgy is mondhatnám, milyen jogon köpködnek, ha ők sem különbek.


De amúgy abban, hogy mi is olyanok >lennénk<, sem vagyok biztos, mert mi valahogy mégsem csinálunk háborút.

Anno ők is megcsinálták valahogy a békeidőkből szép sorjában a rendszereiket és a háborúk szekvenciáit (én anno ezt általánosban még követni se tudtam, bár bevallom, most se voltam teljesen pro. benne, de azért aránylag felfogtam, amit kellett)

2014. okt. 18. 22:01
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

Neked mi az isten bajod van? Szerinted minden nyugdíjas akinek át kell adni a helyet a buszon az háborús bűnös? Elárulom a mai emberek között is vannak akik ugyanolyan rossz dolgokat követtek el és minden generációban lesznek is ilyenek, de akikről te beszélsz az elenyészően kevés ember.

Az öregek túlnyomó többségének semmilyen köze sincs ezekhez az emberekhez, akikről beszélsz és amúgy szerinted ők csak viccből háborúztak? Gondolod szavazásra bocsájtották szépen és a mai piacra járó nyugdíjasok 99%-a egyetértett, hogy milyen jó móka is lenne egy jó kis hábórú, akkor miért ne csinálják?

2014. okt. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

"Varjú mondja verébnek"

Nem bagoly mondja verébnek te szerencsétlen? Nem elég, hogy idegbeteg vagy még hülye is.

2014. okt. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A magyar tinik csak azért nem mennek be apa fegyverével a suliba, mert neki sincs fegyvere.

Itt csak bicska meg vipera van a tatyójukban.

Öt éve egy pécsi gyógyszerészhallgató lövöldözött Egy másik srác meg a netre rakta fel a terveit az iskolai ámokfutásáról, nem hiszem, hogy sok kellett volna neki a tettlegességhez.

2014. okt. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem vedem be azokat akik haborukat inditottak es embereket oltek. De az meg a jobbik eset. Tudod miert? Mert a mai fiatalok erzelmileg gyilkoljak egymast ami orokre megmarad bennuk. Ezert van mar olyan sok lelkibeteg depresszios alkoholista drogos fiatal. Vannak iskolak melyekhez naponta tobbszor hivjak ki a rendoroket es a mentoket!!! Regen ilyen nem volt! Es ha neznel egy kis hiradot, tudhatnad mennyi fiatal gyilkolja a szulojet vagy ott a pelda a kaposvari gyilkossagra is, ahol ketten oltek meg az osztalytarsukat stb... ja es a gyerek veri a tanart? 10 eve volt ilyen? Nem! Ha a mai fiataloknak lehetne fegyvertartasi engedelye, gondolkodas nelkul hasznalnak a fegyvereiket es nem haboruban hanem egymas ellen es meg folytathatnam....
2014. okt. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Teljesen felesleges ez az ellenszenv az idősek irányába, mert mind a fiatalok, mind az idősebbek között vannak olyanok akik megérik a pénzüket. Ez nem kor kérdése, hanem sokkal inkább a felfogásé vagy a lelkületé.

A 2-es válaszoló jól írta. A mai fiatalok, ha lehetőségük lenne rá ugyanúgy, erőszakolnák a nőket, gyilkolnák egymást a háborúkban (ha megnézed Irakot, vagy a közelmúltban Gázát, ott is ezt csinálták, és ott nem 80 éves nagypapa meg nagymama korú emberek lőtték a civileket, hanem fiatal huszonéves emberek). A háború az egy olyan dolog, ahol előjön az ember agresszív énje.

Csak tedd fel magadnak a kérdést: mi történne, ha nem lenne következménye a tetteinknek? Szerinted nem kezdenék el egymást halálra gyilkolni az emberek? Lehet, hogy te az időseket kezdenéd el halomra gyilkolászni, mert nem vagy kibékülve velük.

"Minden emberben ott szunnyad a szörnyeteg, és felébred, ha kardot kap a kezébe." Ser Jorah Mormont.

2014. okt. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"Lehet, hogy te az időseket kezdenéd el halomra gyilkolászni,"


Halomra gyilkolászni akkor sem tenném, még a Biszku féléknél se, meglepő módon, és márpedig azért nem, mert az visszafordíthatatlan, és örök érvényű bűn.

Én legföljebb fenyítésekkel, odasózásokkal élnék, mondván hogy nem igazán éri meg alergiásnak lenni a fiatalságra.


Bár tapasztalatom, egy ráncosabb öregnél mondhat bármit az ember, ők aztán megrendíthetetlenek.

2015. jan. 8. 02:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!