Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogyha az...

Miért van az, hogyha az emberek meghallják, hogy egyetemista vagyok, sőt, ha azt, hogy fogorvosnak tanulok, rögtön húzzák a szájukat?

Figyelt kérdés
Mindenkitől megkapom, hogy ingyenélő vagyok, mert tanulok, és nem dolgozok, és hogy biztos csak divatból tanulok, meg hogy majd el fogok szállni magamtól. A másik véglet pedig az, hogy a diplomámmal majd kitörölhetem a s.ggem. Egyből úgy állnak hozzám, mintha burzsuj ki beképzelt lányka lennék, pedig ez abszolút nem igaz. A szüleim könyvelők, 2 testvérem van, az egyikük vegyész, a másik óvónő, én meg mindig is valami orvosi felé akartam továbbmenni, és ez nyert. Ez miért akkora baj?
2014. okt. 20. 11:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
irigyek...meg igazából a fogorvost nem nagyon szeretik az emberek...
2014. okt. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, nálam ez nem volt.. én mikor megtudják hogy egyetemista vagyok és agrár szakra járok, akkor tök jól el tudok beszélgetni az emberekkel. Meg amúgy is, az egyetemekről, mindenről.. szóval nekem eddig csak pozitív élményem volt ezzel.
2014. okt. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Jó, én nem tagadom, az is benne volt a pályaválasztásomban, hogy jól keressek, de ahhoz rengeteget kell tenni, és nem értem ez másnak miért probléma...
2014. okt. 20. 12:08
 4/19 A kérdező kommentje:
2: Ja, hát igen, én általában azt hallom, hogy "ja, hogy orvosis csaj vagy, akkor tutira beképzelt vagy mint állat..."
2014. okt. 20. 12:09
 5/19 anonim ***** válasza:
Akiket irigyelnek, azok jobbak az átlagnál. Örülj neki és légy boldog. További jó tanulást és váljék belőled jó fogorvos. :)
2014. okt. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
57%
Az is igaz, hogy akik orvosira járnak, azok között elég sok a beképzelt, de ezek híján vannak az észnek. Ez azért ne zavarjon.
2014. okt. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Semmi gond nincs azzal, hogy egyetemista vagy és tanulsz és hogy fogorvos szeretnél lenni.


Sajnos azonban sok orvos valóban felsőbbrendűnek érzi magát és úgy is viselkedik. Pl. ismerősi körben egy orvos házaspár addig fúrta a szintén orvos lányuk kapcsolatát egy nem orvos fiúval, amíg szakítottak és gyorsan hozzáadták egy orvoshoz. És még ezer ilyen eset van. De orvosok között is megy, hogy aki csak háziorvos az nem olyan orvos, mint aki sebész, stb. Sőt majd te is meg fogod kapni, hogy a fogorvos nem is igazi orvos :) Ilyenek az emberek.

Te majd ne legyél ilyen :)

2014. okt. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
irigyek, bár egyetemista vagyok ilyet én nem tapasztaltam, csak itt a gyakorin max.
2014. okt. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem tudom én általában hál' Istennek normális dokikat fogtam ki.

Persze, vannak hülye dokik nem kétséges, és gondolom azok az "emberek" akik téged leszólnak egyből arra asszociálnak, hogy te is egy olyan tuskó hülye leszel mint az a doki, aki velük volt bunkó.


Amúgy meg én úgy gondolom, hogy nem ők fognak egy hónapban keresni 500ezret, és nem fognak jól élni, hanem te :)

Ja igen, még egy. Átlagos emberi szokás mnanapság, hogy "ha én szarul élek, éljen szarul más is" mentalitás. Meg a jó magyar mondás, hogy meghalt az én tehenem, a szomszédé is haljon meg!


Ez ilyen, tegyél rájuk magasról! :)

2014. okt. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Hát, gyűlölöm az általánosítást. Azért mert más olyan, az nem jelenti azt, hogy én is... Pl. a barátom szakközépben tanul, és nem fog egyetemre menni, ez engem kicsit sem zavar, mert nem emiatt szeretem.
2014. okt. 20. 12:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!