Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek meglehet valaki...

Szerintetek meglehet valaki más személyiségtípusát (MBTI) állapítani?

Figyelt kérdés

Van egy lány, és igazából 2 típus között bizonytalankodom,hogy melyik is lehet ő. Régóta ismerem, de már egy ideje nem igazán tartjuk a kapcsolatot. Nemrég viszont rátaláltam erre a tesztre, én ha minden igaz INTP vagyok. Persze csak puszta kíváncsiság az egész, nem több. :)


Bocsi, ha rossz kategóriába írtam ki a kérdést, csak nem igazán tudtam melyikbe is kellene.



2014. okt. 20. 12:21
 1/9 anonim válasza:

Szerintem sok mindenre lehet belőle következtetni, de közel sem teljes körű, így nem elég ez alapján minősíteni valakit. Ezek a tesztek csak alap dolgokat állapítanak meg rólad, a személyiséged - mondjuk úgy - gyökerét, amiből aztán bármilyen fa nőhet. Én eddig háromszor töltöttem ki és mindig ugyanazt az eredményt kaptam, így nyilvánvalónak van valami alapja. Ha stabil személyiséged van, akkor elvileg ugyanazt az eredményt is kell kapnod mindig (kivéve, ha maga a rendszer hibás).


18/F, INFP

2014. okt. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2014. okt. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ez elég jó szerintem ...

legalábbis ami kijött az illik rám

2014. okt. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Meglehet, hogy meg lehet...
2014. okt. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Oké ,most velem van a baj? Mert nekem merőben eltérő dolgot adott ki a 4 kérdéses és a 72 kérdéses teszt.

Az egyik szerint alkotó vagyok a másik szerint építész.

2014. okt. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
A 94 kérdéseset töltsd ki, az a mérvadó!
2014. okt. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem mindig ENFP jött ki (4, 20, 72 és 94-es teszteken is), a családom szerint is nagyon találó. A munkahelyemen igyekszem INTJ-nek látszani, a 88-as teszt is ezt mutatja, de nagyon megerőltető, szeretek ENFP lenni. Ez a személyiség teszt persze még nem elegendő az élethez :) Melózni is kell ám, bármennyire is büdös. Még a kapcsolatokat is nagyon sokat kell ápolni és építeni, a kompromisszumokra képesnek kell lenni. Szerintem senki sem szeretne egy gonosz de művelt és okos emberrel élni.
2014. dec. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

meg lehet állapítani, csak nem a teszt alapján. maga az MBTI Jung elméletén alapszik, miszerint nyolc kognitív funkció van, amiből alapesetben mindenki négyet használ. én már másfél éve foglalkozok ezzel, tehát az agyam rá van állva, így automatikusan elkezdek elemezni másokat, akár tetszik nekem, akár nem.


az INFP-nek igaza van abban, hogy ez nem beskatulyázásra való. ezek nem is személyiségtípusok, hanem különféle modellek eltérő gondolatmenetekre. arról szól, hogyan látod a világot, ill. hogy magyarázatot adjon arra, miért úgy viselkedsz, ahogy.


egyik típus sem jobb a másiknál. és attól, hogy sztereotipikusan valami igaz egy típusra, még nem jelenti, hogy neked is olyannak kell lenned, pl. ezzel nem magyarázhatod azt, hogy bunkó vagy valakivel.


ami a leírásokat illeti: több típus leírását is igaznak érezheted magadra (pl az INTx-ek jellemzései elég hasonlóak), de egyetlen kognitív funkciójuk sem egyezik, ergo teljesen máshogy gondolkodnak.


a fő kérdés, kit mi motivál.

2016. jan. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Shaddark ***** válasza:

"A 94 kérdéseset töltsd ki, az a mérvadó!"


A 72 kérdéses "Myers & Briggs" a legpontosabb.

2016. márc. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!