Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szerettek jobban kifogás...

Miért szerettek jobban kifogásokat találni, ahelyett hogy őszinték lennétek?

Figyelt kérdés

Az emberek, ha nincs kedvük valamihez mondjuk kijönni, elmenni valahova, mindig kifogásokat keresnek úgy veszem észre, ahelyett, hogy megmondanák őszintén: "nincs kedvem egyáltalán veled menni sehova" vagy valami ilyesmi.

Miért jobb kifogásokat keresni őszinteség helyett?


2014. nov. 30. 11:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szoktam kifogásokat keresni,de utálnak is sokan az őszinteségem miatt..az ilyesmi nagyon megosztja az embereket,az őszintébbeket kevesebben szeretik és ezt nem tudja mindenki elviselni.Azok pl akik érzelmesebbek,nem kezelnék jól,hogy valakik utálják őket.
2014. nov. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért hazudnak,kisebbet,vagy nagyobbat,hogy benyalizzák magukat egy adott emberhez.Van ilyen ismerősöm,akiről nem lehet megmondani éppen milyen kedve van,mert mindig mindenkivel barátságos,azt mondja amit hallani akarsz,ha ehhez hazudni kell akkor hazudik.

Én ennek a teljes ellentéte vagyok,sose hazudok.

2014. nov. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"nincs kedvem egyáltalán veled menni sehova"


Tudod, valójában itt nem a "Veled"-en van a hangsúly, hanem azon, hogy "Nincs kedvem".



Van úgy, hogy az ember azért mondja azt, hogy nincs kedve elmenni valahová, mert olyan egyedül érzi magát, hogy bizony TE sem tudsz rajta segíteni. És ez bizony azt jelenti egyértelműen, hogy a barátságotok közel s távol sem olyan erős, mint ahogyan azt te gondolod...


Ha az embernek szar a kedve, akkor engedi, hogy a barátja/barátai közelítsenek felé és megvigasztalják, de ha azaz egy illető számára nem olyan barát (és erről nem a sértett tehet), akkor bizony épp ezért nem engedi, már azáltal, hogy nem mondja meg, hogy éppen szar a kedve, hogy a másik közelítsen.


Persze az is lehet, hogy éppen másnapos, és nem akarja ezt elmondani neked, hogy annyira rosszul van, hogy saját hányásában fetreng.


Vagy az is előfordulhat, hogy temetésen volt, és nagyon maga alatt van.


Vagy éppen szakított valakivel és egyedüllétre van szüksége a gondolkodáshoz.


Egy szó mint száz: az emberek nem feltétlenül kifogásokként írják ezeket a dolgokat. A dolgok mögé kell nézni, lehet, hogy éppen konkrét oka van, amiért nem akarnak találkozni a másikkal.


Persze ez nehéz, ha nem ismered jól a másikat, de... attól még így van.

2014. nov. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én őszinte ember vagyok, ezért páran nem kedvelnek, de mindig az egyenes út a legjobb. Szerintem azért mondják, hogy dolguk van meg stb mert nem akarnak megsérteni, ez ilyen kegyes hazugság a részükről.
2014. nov. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

mert nem akarnak megbántani

nagyon kicsi a határ az őszinteség és a bunkóság között. ezt te is belátod remélem... ezért inkább kifogást írnak, ennyi :)

2014. nov. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha meg őszinte az ember, akkor az lesz a baj, és azért fordulnak el tőle.
2014. nov. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom más hogy van vele, de én attól függ, mennyire vagyok őszint, hogy kiről van szó.

A legközelebbi barátaimnak megmondom kerek-perec, hogy most egyedül szeretnék lenni vagy épp itthon van kedvem punnyadni, ezért most nem megyek velük. Velük is van ilyen, megértjük, ha előfordul.

Kevésbé közeli ismerőseimnek már nem mondom ezt, mert félek, magukra vennék. Egyszerűbb azt mondani, hogy nem érzem jól magam vagy közbejött valami, mint megkockáztatni, hogy azt hiszi, miatta nincs kedvem elmenni. Nem szeretek másokat megbántani.

Randikérdések detto. Jobban kedvelek apró célzásokkal visszautasítani ismerkedést, mint megmondani hogy nem érdekel az illető. Tudom, hogy szemétség, de nincs szívem így megbántani senkit. Próbálom inkább úgy feltüntetni, hogy nem vele van a gond, hanem én nem ismerkedem éppen - így talán nem sérül az illető önbizalma.

A munkahelyen pedig egyértelmű a dolog szerintem. Sokszor őszintének lenni nem kifizetődő.

2014. dec. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!