Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jelentéktelennek tűnő, ám...

Jelentéktelennek tűnő, ám kapcsolatokat mégis mérgező igazságtalanságokat hogy lehet bölcsen kezelni?

Figyelt kérdés

Példa: egyik legjobb barátom nem szereti a favicceimet és mindig azt mondja, hogy nem vicces. (Én szeretem az ilyen kicsit Laár pour Laár stílusú szóvicceket.) Ugyanakkor neki meg vannak olyan viccei, amit meg én nem tartok viccesnek. (Ő szereti az ilyen kicsit viccesen lealázó, elnyomó, szivató humort, ami meg nekem nem jön be.) De ő mégis előszeretettel alkalmazza.

Piti kis hülye ügyek ezek, magam is igyekszem felülemelkedni rajtuk, de kicsi apró mivoltuk ellenére mégis valahol igazságtalanságérzetet keltenek az emberben és hosszútávon egy csomó eltemetett mini sérelemből a végén egy mérgezett kapcsolat lehet.


Ki hogy kezeli? Nyelni nyelni nyelni, vagy minden szaron fennakadni és szóvátenni.

Vagy valami hathatós megoldás, hogy az ember ne tűnjön túlérzékenynek sem, de belül ne maradjanak tüskék.



2014. dec. 18. 23:16
 1/4 anonim ***** válasza:

a viccmesélés mikéntjéhez kell másként hozzáállnod.

te jelenleg azért mesélsz viccet,hogy felkeltsd a másik érdeklődését,megfelelési kényszerből teszed és értékelést vársz el.

én meg azért,hogy a végén nevessek a másik megbotránkozott képén.

vagyis a végén rajta nevetek igazán nem a viccen és 1 percre sem akarok megfelelni neki.

szóval a megfelelési kényszer részét vedd ki a dologból és ne zökkentse ki a jókedved a másik kritikája,ítélete,vállald fel magad.

2014. dec. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

a korábbi kapcsolataimban mindig nyeltem, mert azt képzeltem, hogy a másik ember majd bölcs lesz, és magától is belátja, hogy egy b-rom. de nem így történt. sajnos, ami nem tetszik, annak azonnal hangot kell adni, mert így szabod meg a határaidat, és így fognak tisztelni.

a jelenlegi kapcsolatomban valahogy ez természetesen alakult így, talán mert már én is elhatároztam, hogy kiállok magamért.

valahogy mindig sikerül természetesen, viccesen szóvá tennem, ha valami nem tetszik. egyszer-kétszer hisztériáznom is kellett, de nem a hiszti kedvéért, hanem, hogy megértsen dolgokat. de veszekedés nem lett belőle sosem.

eddig még mindig szóltam mindenért, és sohasem maradt bennem tüske, teljesen felszabadult vagyok a kapcsolatban, ami eddig még sosem volt így.

2014. dec. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A férjem viccei olyanok,mint a barátodé.Számomra eléggé sértõek , mindig mondom neki,hogy ezzel a kicsinyességét akarja nagyobb mércére emelni.
2014. dec. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, különösen a másodikat, de elgondolkoztam az elsőn is. Az első megfelelési késztetést ír. Nem ez van bennem, inkább csaknem értem, hogy a barát miért teszi azt,hogy csak az ő vicce a vicces.
2014. dec. 19. 00:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!