Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Okosabbnak hisznek, mint vagyok?

Okosabbnak hisznek, mint vagyok?

Figyelt kérdés

Több visszajelzés alapján az ismerőseim intelligensnek, nyílt gondolkodásúnak tartanak. Én ezt el is hiszem magamról, viszont úgy érzem, többet mutatok kifele, mint ami a valóság. Igyekszek arra törekedni, minél intelligensebb legyek egyes területeken, de néha úgy érzem, korlátozott az agyi kapacitásom egyes dolgokra. Ezzel elértem a határaim, vagy egyszerűen nem vagyok fogékony egyes dolgokra? Leginkább a művészetekre gondolok. Zenés szellemű vagyok, kiskorom óta a zene és zenélés fontos része az életemnek. Nagyon értek hozzá, a véremben van, a ritmusérzékem tökéletes. A filmeket viszont néha jól, de általában nagyon rosszul tudom értelmezni, vagy sehogyan, és hiába nézek sok kritikát róluk meg olvasok a műfajokról, egyszerűen nem vagyok képes befogadni ezt a "szakgondolkodást", nem tudok irodalmi műveket sem megfelelően elemezni.


Ez lehet hülyeség, amiről prédikálni próbálok.



2015. jan. 2. 00:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem mindent értesz meg fiatalon. Ami ma nem értesz lehet csak 10 év múlva fogod megérteni. Vagy többször kell megnézd, mert elkerülte valami a figyelmed.
2015. jan. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát mi biztosan nem fogjuk tudni eldönteni, hogy okosabbnak hisznek-e, mint amilyen vagy, de szerintem nem is érdemes ezen izgulni. Akár nem, akár igen, nem ártasz vele senkinek, sőt, örülj neki. Azt lásd meg, hogy ez egy kölcsönösen pozitív dolog: Neked jó, mert okosnak tűnsz, az ismerőseidnek jó, mert azt tudják, hogy van egy kifejezetten inteligens/okos barátjuk.

Szóval szerintem ne foglalkozz vele sokat. Akár így, akár úgy, az csak jó lehet.

2015. jan. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!