Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nemi intelligencia? ◙...

Nemi intelligencia? ◙ ÁLLÍTÓLAG a férfiak átlag IQ-ja = a nőkével, mégis életem során több intelligens férfivel találkoztam, mint nővel. Ez hogyan lehet?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet, hogy a nőket nem érdekli a filozófia, a tudomány, a politika, a sport, csak a sminkelés, tv-zés, olvasás? Nem lehet beszélgetni velük igazán semmiről, nincs érdeklődésük, hobbijuk... Vannak kivételek, de átlagról beszélek.

2015. jan. 2. 16:34
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Mert ezt verték beléjük az évek során.
2015. jan. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem úgy jön ki az átlagra egyenlő, hogy a nőknél kisebb a szóródás. A férfiaknál meg egyszerre van sok intelligens, meg nagyon buta.
2015. jan. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ezt tanították.

Nekem is állandóan mondogatták, hogy nőként az a dolgom, hogy otthon legyek a gyerekekkel, majd dolgozzak valami könnyű helyen, amihez nem szükséges magas képzettség, mert az úgyse jönne össze.

Amikor kijelentettem, hogy (bátyámhoz, a szent férfihoz hasonlóan) egyetemre megyek, akkor "bátorítottak", csak utána véletlenül meghallottam, hogy kb összes rokonom azt találgatja, hogy első vagy második félévben bukok vajon ki? És utána melyik okj-ra írassanak be?

No comment. Eddig csúszás nélkül a 3. félévemet töltöm egy természettudományos szakon és imádom. Nem mondom, hogy én vagyok a legjobb tanuló, de nem kettesekkel bukdácsolok át.


Miért hinné el egy nő, hogy több mindenre képes, ha állandóan azt sugallja belé a környezet, hogy ő nem ért semmihez/nem tudja ezt se megcsinálni?

Otthon mit lát pl a tévében? A rengeteg "értelmes" műsort, pl amit a szüleik néznek (a celebnek nevezett szánalmas, idióta bagázs, ami teszi az eszét, és a nők valószínűleg ott sem a foci vb eredményeit beszélik át, bár nem tudhatom).


Nő vagy? Szülj, neveld a gyerek(ek)et, tűrd a pofont és szolgáld a férjed! (és mellette ma már vállalj egyszerű munkát is)

Férfi vagy? Tanulj, dolgozz, izzadj, mert te vagy a családfenntartó!

2015. jan. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
46%
ma 16:58: Szokott lenni kompetenciafelmérés országosan a sulikba, és az a statisztika jött ki, hogy hatodik körül pont olyanok a képességei a gyerekektől nemtől függetlenül majd 12.-en már nagy a különbség már nagy a az előny a fiúk esetében a matek javára, lányok esetébe a szövegértésben. Ez a különbség biztos az olyasmik miatt alakult ki, mit amiket te is írsz.
2015. jan. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

2-es, erre gondoltam már én is, viszont akkor ebből annak kellene következnie, hogy átlagon felüli férfi vagyok rossz esélyekkel?

Mit lehet ez ellen tenni? Érdemes lenne reál női tudósokkal ismerkednem?

2015. jan. 2. 17:26
 6/26 anonim ***** válasza:
74%
Az IQ tesztekből összeállított statisztikák szerint a nők nagy része jellemzően a középmezőnybe tartozik, míg a férfiak a két véglet valamelyikén foglalnak helyet. És egyetértek, szerintem is ez a jellemző. Például az iskolában a lányok szerintem egyértelműen jobban teljesítenek, de szerintem egyszerűen azért, mert szorgalmasabbak.
2015. jan. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
1%

a nők ösztönösebbek.

ezért van a fő érdeklődésükben az evés,ivás,dugás,gyerek.

és írtad az olvasást.

hát én nem sok nőt ismerek aki szeret leülni és olvasni.

gyakorlatilag egyet sem.

2015. jan. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

A lányok nem szorgalmasabbak hanem másképp működik az agyuk, ezt már tudom.

A memóriájuk jobb, gondolj bele, tipikus férfi hiba hogy elfelejted a születésnapját / az évfordulót, de kiszámítod a fordulatszámot áttétekkel gond nélkül...

Aztán a férfit inkább a fizikai és mozgó dolgok érdeklik, ezért alszanak el órán, ahol egy helyben kell ülni, az alsós fiúk többsége emg olyan hiperaktív, hogy figyelemzavarosnak diagnosztizálják.


7-es, igazad van, nem sok szokott olvasni, sajnos ezt azokra értettem, akiket 1 kategóriával feljebb sorolok és szóba szoktam állni velük. De általában velük sincs közös hang.

2015. jan. 2. 18:06
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Akkor rossz nőkkel találkozol. Az én körömben a barátnőimmel lehet a filozófiáról, politikáról, tudományokról beszélni. Nyilván van akivel nem. Bár néhány sráccal sem tudok erről beszélni. Mondjuk lehet velem van a baj mert nem tudom a buta embereket elviselni :)
2015. jan. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Talán nem általánosítani kéne, mert elég sok nő van, aki nem a sminkelésnél és a nulla hobbinál maradnak. Nem az alja körből kéne válogatni.

Bár aki hisz az IQ-teszteknek, attól nem is várok jobbat.

2015. jan. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!