Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valóban a legtöbb ember...

Valóban a legtöbb ember megelégszik ilyen kevéssel az életben, vagy csak egy ponton félresiklik az életük és elfogadják a vereséget?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy igaz-e, hogy a legtöbb embernek a célja az életében az, hogy megtalálja a párját, és azután családot alapítson. Valójában is ez a céljuk az életben, vagy csak nem tudtak többet elérni és feladták?
2015. jan. 2. 20:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A család nem zárja ki azt, hogy legyen más céljuk is és sikereket érjenek el. De az ember társas lény, nagyon kevés ember van, aki nem vágyik családra. Szerintem ez az alap. Emellett még lehet nagyon sok célja valakinek.

De azért a mai világban szerintem már az is nagy teljesítmény, ha valakinek sikerül normális életet kialakítania és normális, szép családban élnie. :)

2015. jan. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Azért nem olyan könnyű megtalálni azt akivel öröm leélni egy életet, és néha a családalapítás sem az. Ez szerintem nem kevés cél egy embernek. Legalábbis én 10 évig éltem egy nagyon szar kapcsolatban, és igenis kitartás és erő kellett ahhoz hogy kilépjek, az utána lévő időszakon túl legyek ( a volt párom öngyilkos lett), tudtam boldog lenni egyedül is, és két éve pedig megtaláltam a mostani párom, aki mellett boldog vagyok, jelenleg egy éve küzdünk azért, hogy gyerekünk legyen. Hidd el, nem kevés dolog ez. Egyáltalán nem érzem vereségnek az életem, mert a családalapítás, és kiegyensúlyozott családi élet a célom. Ezek a főbb céljaim, mellette ha érzek magamban még elég motivációt elvégeznék egy főiskolai szakot ami érdekel, de perpillanat egy kisbabának sokkal jobban örülnék, mint bármi másnak.
2015. jan. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nekem eleve a szerelem iránti érdeklődésem is a többiekhez viszonyítva elég kicsi és nem azért, hogy bármi negatív élményem lenne . Nem állítom azt, hogy én egyáltalán nem örülnék neki, de mivel ismerem magam, tudom, hogy nem tudnék megelégedni ezzel és végül a családomat csak tehernek érezném.
2015. jan. 2. 20:33
 4/17 A kérdező kommentje:
#2- Én pontosan ezt tapasztalom a körülöttem lévőktől, hogy ezek a céljaik és megelégednek vele, csak ez számomra egy kicsit hihetetlen.
2015. jan. 2. 20:36
 5/17 anonim ***** válasza:

Miért? Mit kellene tenniük?


Átlag életmodell


tanulás -> munka -> család-> gyerekeket felnevelni -> koporsó


Munkát meg gyereknevelést nem lehet összeegyeztetni, vagy kevés embernek sikerül. Mind a 2 teljes ember kíván!

2015. jan. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ha nekem eszerint az "átlag életmodell" szerint folyna le az életem azt csak annak a jelének venném, hogy csak ennyit tudtam elérni és , hogy valamit nagyon elrontottam.
2015. jan. 2. 20:47
 7/17 anonim ***** válasza:

És mégis mi mást kellene tenniük?


Ha más megelégszik ennyivel, akkor az miért baj.


Én is megelégednék havi 200e-es nettóval, és elgondolkodnék egy jobb ajánlatnál, hogy lépjek e vagy maradjak. Nekem ennyi bőven elég lenne a normális életvitelemhez.

2015. jan. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Szerintem azzal van a baj, hogy mások megelégednek ennyivel.
2015. jan. 2. 21:18
 9/17 anonim ***** válasza:

Alapjában véve sajnos a legtöbb embernek ez a "célja", mert úgy gondolják, hogy 1, követniük kell a konvencionális szokásokat; 2, kimondatlanul is gazdasági érdekek (is) állnak emögött is; 3, úgy gondolják sokan, hogy ha megtalálják a másik felüket, akkor attól minden szuper lesz. Lényegében az egész egy önámítás csak, ami sokuknak csak akkor tűnik fel, amikor már nem igazán tudják visszaforgatni a dolgokat.


"Nem állítom azt, hogy én egyáltalán nem örülnék neki, de mivel ismerem magam, tudom, hogy nem tudnék megelégedni ezzel és végül a családomat csak tehernek érezném.". Az ilyen gondolkodás nagyon szimpi, mert arra utal, hogy van önismerete és nem akarja a másik életét megkeseríteni, azaz előre gondolkodsz:).

2015. jan. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Tudod az a szitu hogy szüleim egész életükben azért dolgoztak hogy mindenünk meglegyen és tisztességesen éljünk és hogy becsületes emberek legyünk. Mikor én úgy éreztem hogy úgymond felnőttem akkor jöttem rá hogy egy családot alapítani és folyamatosan mindent megfelelően úgymond "működtetni" (jobb szó nem jut eszembe) az nem egyszerű dolog. Lehet nekem bármennyi pénzem magas életszinvonalom és élhetek akármilyen luxusban akkor sem biztos hogy boldog leszek! De ha van családod házastársad akire egész életedben számíthatsz, gyerekeid akkor megvan mindened! És akkor sokkal boldogabb lehetsz mint ha minden este más nőt viszel haza és megvehetsz bármit! Persze ez mindenkinél más és más, és a család sem feltétlen jelenti azt hogy végtelen boldogság, de nagyobb esélyed van boldogabbnak lenni egy családban! És ettől függetlenül még lehetnek céljaid amiket megvalósíthatsz de igazából én sem hittem volna soha de sokkal fontosabbnak érzem azt hogy a gyerekemmel társasjátékozzak vagy labdázzak és tanítsam őt mint azt hogy többet dolgozzak hogy nagyobb autónk lehessen és esetleg egy kis megtakarításunk legyen!
2015. jan. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!