Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Filozófia kedvelők és "mély...

Filozófia kedvelők és "mély gondolkodású" emberek. Minek neveznétek az ilyen embert? ( Többi lent )

Figyelt kérdés
Van arra a jelenségre frappáns szó, amikor vitatkozom valakivel, hosszasan taglalom az álláspontomat logikusan alátámasztott érvekkel, mire a vitapartner kiragad egy dolgot és csak is arra a dologra reagál, a többi nyomós érvemet pedig figyelmen kívül hagyja? :D Mert tudom, hogy van erre a fajta filozofálásra egy jó szó, de nem jut az eszembe.

#pszichológia #filozófia #filozofálás #szofisztika #filozóf #szofisztikus #szofista
2015. jan. 9. 01:18
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
szar szemét szar alak
2015. jan. 9. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez jutott eszembe róla:


[link]

2015. jan. 9. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Zoli klassz a link! Köszi!


Egy bizonyitás, érvek sorozatának hibátlansága bizonyithatja egy állitás érvényességét.

De ha ebbe az érvrendszerben homokszem kerül, a másik bizonyítani tudja az, azok hibáját, hamisságát az egész összedölhet.

Kivétel, ha -és lehet igy voltál az illetővel- a kákán is csomót keresel. Hiába bizonyitja érved helytelenségét, nem vagy hajlando a tényt elfogadni, újjabb hibát keresel érveidet támado igazságában.

Ez szerintem meg már nem vita, kötekedés!

2015. jan. 9. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokszor tapasztalom kollégáimtól ezt a hozzáállást.

Nagyon tipikus ,csak az a baj,hogy a főnökeim is ilyenek.(némelyik)

2015. jan. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kiválaszt egy olyat ami ellen tud érvelni, és csak azt hajtogatja...Ismerős, igen.

Sajnálom hogy ilyen baromira h*lye emberek is élnek köztünk.

2015. jan. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A dolog nem velem történt meg, hanem csak úgy nagy általánosságban szeretnék választ találni erre. Ha nyilvánvaló és teljesen egyértelmű érvek vannak felsorolva, akkor az a személy, aki egyébként nem is igazán művelt egyén, akkor miért csak egy érvet fog fel a többi fontos mellett és kezd el arról magyarázni sületlenséget. :D Nem szofista ide a jó definíció, mert ahhoz nincsenek meg a kellő retorikai képességei, de van rá valamilyen másik szó amit nem találok, hogy micsoda. Nem tudja valaki véletlenül? :D
2015. jan. 9. 21:58
 7/10 A kérdező kommentje:
Zoli tényleg jó a link, köszönöm! :D Én a mazsolázgatás egyik szinonimájára gondolhatok, de nem tudom megragadni igazán és ez zavar :D
2015. jan. 9. 21:59
 8/10 anonim válasza:
100%
Az ilyen embereket nevezem én "szemellenzős",vagy "csőlátású" embereknek. :( Sajnos szomorú,de vannak ilyenek.Ezt el kell fogadni és kész.Sajnos az ilyen emberek csak akkor veszik észre,hogy nincs igazuk,mikor már "ég ház"-addig nem.Az ilyen embereknek szerintem túl alacsony az az ingerküszöb,ami másoknál már rég megszólal és figyelmeztet.
2015. jan. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%
Utálom én is ha mondjuk valami "szélsőségeset" mondok és akkor az nem is lehet igaz mert mindenki más másként gondolja.
2015. jan. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ja és ezért baromság a demokrácia.

de akkor melyik a jó államforma?

szerintem a királyság vagy a szeniorátus.

2015. jan. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!