Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Önbizalom hiány vagy társadalm...

Önbizalom hiány vagy társadalmi probléma?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy te is érzel e így vagy hasonlóan. Én azt érzem hogy mások terhére vagyok, nem szívesen barátkozom vagy engedek közel magamhoz akárkit is mivel úgy érzem csak érdekből barátkoznak/ ismerkednek velem. Nők érdekből férfiak meg csak mert kapcsolatot akarnak és szexpartnernek. Valahogy azt érzem rám senki nem kíváncsi mint barát vagy ember társ, ezért is vagyok egyedüli és barátok nélkül. Rendkívül zárkózott természetem is van és nehezen nyílok meg másoknak.


26/N



2015. jan. 13. 23:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyon nehezen nyílok meg másoknak, sok szarságon vagyok már túl, pedig nem vagyok idős, de annyi barátom van mégis, mint égen a csillag. Nem feltétlenül kell egyből mindenkinek a nyakába zuttyantani a legféltettebb titkaidat. Ne vedd sértésnek, de nem hiszem, hogy a társadalomban lenne a legfőbb hiba. Nagyon durva önbizalomhiány, vagy egyszerűen alkalmatlan vagy a szociális életre. :/
2015. jan. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem lehet, hogy rossz helyen próbálsz ismerkedni. Nekem sok közeli ismerősöm van (legtöbbjük még gimiből és egyetemről), pedig én sem vagyok az a nagyon szociális típus, legalábbis a kezdeti lépést nehezen szoktam meghozni. Egyik kapcsolatomra sem mondanám hogy érdekből alakult, vagy hogy kihasználjuk a másikat.


20/f

2015. jan. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem önbizalomhiány hanem a csalódasoktol való félelem!Én is ilyen vagyok
2015. jan. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
A harmadikanak igaza lehet én is ilyen vagyok :) Pl. lányokhoz azért nem merek odamenni mert félek a visszautasítástól. De ez csak egy példa.
2015. jan. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg szociál fóbia,de nem,nem hiszem inkább csak csalódtál valakiben (kikben) és ezért tartózkodsz az emberektől.
2015. jan. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Meglehet hogy igen csupán csalódástól való félelem, és szerintem is ez az, mivel amiatt nem merek oda menni senkihez hogy barátkozzak, mert félek hogy elutasítanak engem.
2015. jan. 14. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!