Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Fogadjam el önmagamat úgy...

Fogadjam el önmagamat úgy ahogy vagyok vagy próbáljak meg jobbá válni?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy fogadd el magad úgy, ahogy vagy. De akkor miért hajt annyira mindenki? Gazdag szeretnék lenni, sikeres, izmos, stb. De ez egy csomó erőfeszítés. Ha elfogadom magam ezek nélkül is, az tényleg megoldja a problémát? Mindenki boldogabb lenne, ha nem akarna semmit?

2015. jan. 14. 00:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Bemesélheted magadnak hogy nem akarsz többet, egyszer talán el is hiszed.
2015. jan. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy jó tanács ez a fogadd el magad maszlag. Ha olyan hibád van, amin tényleg nem tudsz változtatni (pl testi fogyatékosság), akkor mást tényleg nem lehet tenni, de ilyen esetekben, amiket te írtál, csak egy ratyi közhely ez a mondás. Ha az emberek mindig elfogadták volna, amijük éppen van, akkor még mindig barlangban élnénk és mamutot zabálnánk. Nyersen. Ettől tudunk fejlődni, hogy az ember mindig többet akar, mint amije van, és előbb utóbb el is éri.
2015. jan. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket a "fogadd el magad, te így vagy tökéletes" stb. szövegeket hagyd meg a kövér nőknek, akik lusták lefogyni és változtass ha nem vagy megelégedve magaddal. Bemesélheted magadnak, hogy azért vagy olyan amilyen, mert elfogadtad magad, de soha nem leszel olyan boldog, mint akkor lennél ha azzá válnál, ami lenni szeretnél.
2015. jan. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

ezt csak olyanok mondják akiknek nem volt elég erejük ahhoz hogy megtegyék a szükséges lépéseket, és ezért neked is csak ezt tanácsolják.

Ha megkérdezel egy izmos, gazdag, sikeres embert, szerinted ő mit mond majd? Ne is próbálkozz, nincs értelme, vagy inkább azt hogy küzdj azért amit akarsz?


Tök mind1 mit szeretnél elérni az életben, az nem fog az öledbe hullani... én azt bírom legjobban, amikor az emberek azt mondják, mondjuk egy zenészre, hogy "ú, milyen tehetséges, bárcsak én is az lennék" stb, de ők arra nem gondolnak, hogy a tehetség magában mit sem ér, a több ezer óra kemény gyakorlás nélkül...

Ha az iskolák a jelenlegi oktatási rendszer mellett nem is tanítanak meg sok hasznos dolgot, azt talán mégis, hogy ha foglalkozol valamivel, becsületesen megtanulod, gyakorlod, akkor menni fog.. ha meg nem, akkor rosszul fogsz teljesíteni.


Nem tudom ki vagy, hány éves, de valószínűleg fiatal, szóval még előtted az élet.. legjobb amit most tehetsz, a tanulás.. ha már konkrétan tudod mivel szeretnél foglalkozni, akkor nyert ügyed van, csak tanulnod kell. Ha még fogalmad sincs, akkor meg csak rá kell jönnöd... viszont ez úgy nem fog menni, ha nem érdeklődsz új dolgok iránt, nem nézel utána dolgoknak stb.. észre sem veszed és döntened kell.. Mész tanulni vmi egyetemre, ami nem is érdekel, vagy mész melózni vmi szar helyre.. szóval én azt tanácsolom, használd ki az időd, amíg még van, foglalkozz azzal amit szeretsz, és ami a hasznodra válhat, ne pocsékold az időd arra ami nem visz előre.

2015. jan. 14. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Pont erre a kis bíztatásra volt most szükségem :)
2015. jan. 14. 01:18
 6/10 Kurtz Bickle ***** válasza:

Ismered Hamlet "lenni vagy nem lenni" kezdetű monológját?


Itt lejjebb megtalálod: [link]


A lényeg, hogy én is sokat gondolkodtam ezen; "Akkor nemesb-e a lélek, ha tűri balsorsa minden nyűgét s nyilait / Vagy ha kiszáll tenger fájdalma ellen, s fegyvert ragadva véget vet neki?"


Igazából nem csak az életre, hanem azon belül mindenféle célra, célocskára is rá lehet húzni: Tényleg jó nekem, ha ezt vagy azt végig csinálom? Nem lenne könnyebb és helyesebb elengedni?


A választ mindenkinek magának kell megtalálnia. Vannak dolgok, melyeket bizony bölcsebb elengedni, és vannak, melyekért megéri küzdeni.

2015. jan. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet: szerintem igenis van igazság ebben a mondásban. Az emberi önutálat határtalan, és sokszor ez mind testi, mind lelki problémákhoz vezethet.

Bizonyos dolgokban tényleg el kell fogadni magunkat olyannak, amilyenek vagyunk. Én pl. ha megfeszülök sem leszek soha egy filigrán nő, mert nem olyan az alkatom. Ha anorexiásra fogynék sem lenne elég, ezt el kellett fogadnom. Ugyanígy nem leszek soha alacsonyabb a magasságomnál, és műtét nélkül valószínű az orrom sem lesz formásabb. Szenvedhetnék rajta egész életemben, de el is fogadhatom.

Ugyanígy vagyok a lelki oldallal is: sok jellemhibám van, pl. elég gyerekes vagyok, bizonytalan és túlaggódom a dolgokat. Megpróbáltam én komoly, határozott ember lenni, de csak színjáték volt az egész és még rosszabbul éreztem magamat.

Ezért én úgy hiszem, az embernek el kell fogadni azt, amilyen. Olyannak kell szeretni magunkat, amilyennek születtünk. Ez persze nem azt jelenti, hogy amin tudunk, azon ne javíthatnánk; hisz természetes, hogy a legjobbat szeretnénk kihozni magunkból. Tehát igenis lehet küzdeni, hogy gazdag legyél, vagy sportolni, hogy izmos légy. Ettől jobban fogod érezni magad, hát akkor ne tartson vissza semmi! Viszont ezeket azért tedd, mert TE úgy akarod, és ne azért, mert elvárják tőled.

2015. jan. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ezt a fogadd el magad az akaratban gyengék és a lusták szokták mondani. Egy fenti válaszoló a szívemből szolt.

Én zenélek. Sokszor volt már olyan hogy egy-egy fellépés után odajönnek hogy "Nagyon jó volt, olyan tehetséges vagy hogy azt kívánom bárcsak én is így születtem volna." Ilyenkor csak nézek egy nagyot és elmondom hogy ez nem születés kérdése, hanem azé hogy évek vannak mögötte, és hogyha elkezdi akkor évek múlva neki is így fog menni. Erre általában jön a válasz hogy "Á biztos nem." Hát így nem is. Ha ő nem hisz magában akkor ki higgyen benne?

Ugyanez rajz téren amibe eddig csak 6 évnyi gyakorlásom van, és onnan indultam hogy pont pont vesszőcske. Most pedig élethű képeket rajzolok megrendelésre.

Kik mondják hogy fogadd el magad? Azok akik látszólag vesztesek valamilyen téren, vagy csak lusták ahhoz hogy változtassanak. Például a dagadt és lusta nők elfogadják magukat ahelyett hogy diétáznának, meg sok csávó elfogadja magát ahelyett hogy elmenne néha eddzeni.

Kik állnak azon az oldalon hogy küzdj a céljaidért? Minden olyan ember aki megtette és elérte amit szeretett volna.

A megoldás nem az hogy fogadd el magad olyannak amilyennek vagy. A megoldás hogy fogadd el magad, higgy magadban és küzdj a céljaidért. Ha kitartó vagy és céltudatos akkor meglesz mind.

Ha elfogadod magad olyannak amilyen most vagy akkor olyan leszel mint amilyen most vagy.

2015. jan. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Még annyival egészíteném ki, hogy én szeretnék hinni abban hogy minden ember a világon képes arra hogyha akarja akkor elérje a célját. Sokan nem, de én hiszek ebben. Viszont sajnos ez így kevés, az illetőnek is hinnie kell magában :)
2015. jan. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a ti válaszaitokat is!
2015. jan. 16. 01:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!