Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 27 évesen sem tudom, mihez...

27 évesen sem tudom, mihez kezdjek. Semmihez sincs motivációm. El vagyok késve?

Figyelt kérdés

Anyámék nyomására belekezdtem egy főiskolába levelezőn 18 éves koromban, amit egyáltalán nem szerettem volna, így abbahagytam. Nemrégiben elkezdtem egy másikat teljesen más szakterületen, de pont úgy alakultak a munkahelyi dolgaim, hogy képtelen voltam összeegyeztetni (külföldre is ki kellett járnom), vizsgákra sem tudtam elmenni. A téma érdekelt volna végülis (turizmus).


Amit viszont elvégeztem: kétféle OKJ-s szakma, jelenleg az egyikben dolgozom, egész jó fizuval, de nem vagyok elhivatott, csak a pénz miatt csinálom, nem élvezem különösebben. Ebből meg tudok élni, eltenni is tudok, igaz, albiban vagyunk párommal.

Sosem tudtam, mi lenne nekem jó, nem voltam pályaválasztási tanácsadónál, anyámék pedig csak azt a fősulit nyomják azóta is, hogy miért nem végeztem el (5 éve). Azzal maximum közintézménybe mehettem volna papírtologatónak, vagy valami utolsó ügyintézőnek, ráadásul már a szak nevétől is rosszul voltam. Anyám szemében a diploma szó szerepel, semmi mást nem lát. Neki már kettő van, ennek ellenére bevallása szerint még mindig elég szemét helyen dolgozik…

Honnan tudjam, mi az én utam? Miért nem kaptam útravalót, útmutatást? :( Mai napig nem találom a helyem, fogalmam sincs, miben lennék igazán jó. Tulajdonképpen egy dologban voltam különösen kiemelkedő: a nyelvekben (angolt, németet tanultam). Menjek inkább ezen a pályán tovább?


Biztosan van választási lehetőség. Nem vagyok kőbuta, értelmesnek mondanak, de nem találom a helyem. Nem találtam meg a számításaimat, nem tudom, merre tovább.


Természetesen nem ez alapján fogok döntést hozni, hogy ki mit ajánl. Csak kíváncsi vagyok, más volt-e már hasonló helyzetben, és végül mi által hozta meg döntését. Érdekel a sorstársak véleménye.



2015. jan. 18. 18:24
 1/10 anonim ***** válasza:

Engem meg sosem támogattak. Nem érték számukra a tanulás. Az tölti el örömmel őket, hogy fillérekért melózom most is...

Milyen OKJ-s szakmával tudtál jól elhelyezkedni?

2015. jan. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ugyanez a gondom,nemrég múltam 30.Egy évvel ezelőtt a megtakarított pénzem elúszott,megállt az élet,nagy törésnek éltem/élem ezt meg azóta is,mert pénz nélkül nem tudok mozdulni (másik városban akartam élni,külföldre akartam menni dolgozni,stb.)Nekem is van egy OKJ-s szakmám,de nem nagyon motivál,pedig kénytelen leszek benne elhelyezkedni,mert más ötletem nincs.Útmutatást én se kaptam eddig az égiektől,pedig most egy helyben topogok,nem értem miért.Anyagilag szeretnék gyarapodni,ezt az egyet tudom.Már ez is valami.Csak gyorsan kellene cselekednem,mert a korom engem is aggaszt,max.40 éves koromra szeretnék valami biztonságot.
2015. jan. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem vagy elkésve, csak hamarosan el leszel, ha nem változtatsz a szemléleteden.


Olvass céges lapokat kezdésnek, és regisztrálj fizetős gazdasággal foglalkozó oldalakra, olvasd a közlönyt stb, hátha változik tőle a nézőpontod.


Attól hogy jársz egy munkahelyre "egész jó fizetéssel" (mihez képest? van olyan kisvállalkozó aki heti 1 millás forgalmat generál nettóba) még nem leszel képben..


Én hamarosan könyvelést fogok tanulni...

2015. jan. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Ami nem érdekel, azt nincs értelme erőltetni.

Ha a nyelvtanulás érdekel és megy is, akkor én ezt vinném tovább.

Manapság, csak úgy tudod elkerülni a csicska munkákat, ha gagyogsz valamit angolul. A jobb állásokra az interju is angolul zajlik. Ha perfekt angol és német az ember, akkor a legtöbb munkahelyen nyert ügye van.

És ha minden kötél szakad, még mindíg dönthetsz úgy, hogy kicuccolsz németbe és ugyan azt csinálod amit most itthon, de ötszörös pénzért.

2015. jan. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
nekem is egyfolytában ezt nyomatták hogy tanuljak stb, de semmilyen segítséget nem adtak a továbbtanuláshoz.nem tudtam hogyan működik az iskolarendszer, milyen iskolák vannak, milyen szakok stb, szóval emiatt mérges vagyok egy picit szüleimre. végül számítástechnikai középsuliba mentem, utána továbbmentem fősulira és megcsináltam a műszaki info szakot, de igazából én sem annyira szeretem ezt a szakmát, mert mindenki cseszeget hogy csináljam meg a számítógépét -.- én legszívesebben csillagász lennék, de ebben az országban úgy érzem nem nagyon van lehetőség azt csinálni amit szeretnél. én most éppen tanácsadó vagyok egy cégnél és nem látok magam előtt karriert szóval szerintem nem az hogy el lennél késve bármivel is, hanem egyszerűen kevés a lehetőség ami közül választhatsz.
2015. jan. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Párodnak jól fizető szakmája van?


ha igen akkor gyorsan vetesd el vele magad és szülj 1-2 gyereket.

2015. jan. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem ez az életcélom, hogy halomra szüljek, közben dolgoztassam a párom.

Még a saját magam önmegvalósításán sem vagyok túl, mit taníthatnék a gyerekemnek?

2015. jan. 18. 20:34
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok, én is 27 éves. Munkából úgy látom, nem lehet meggazdagodni, csak vmi üzleteléssel, ami nem egyszerű. Gondoltam rá, hogy nagy látogatottságú honlapot kellene létrehozni, de ahhoz is milliók kellenek, és nem biztos a siker. Nekem sincs ötletem így pénz nélkül mit lehetne.
2015. jan. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem is a megggazdagodásról van szó. Olyan munkahelyet szeretnék, ahova szívesen járok be, és örömmel csinálom amit csinálok. Nyilvan a fizetés is számít, ne robotmunka legyen.

Talán kezd körvonalazódni... nehéz nagyon. Abban a szakmában is mindent a nulláról kellene kezdeni.

2015. jan. 27. 22:33
 10/10 anonim ***** válasza:
Az ingatlan értékbecslő szakma gyorsan megtanulható, de nem tudom, van-e rá nagy igény.
2015. jan. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!