Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Na, ki szeretne a lakótársa...

Na, ki szeretne a lakótársa lenni?

Figyelt kérdés
A lakótársammal ketten bérlünk egy lakást. Én a hónap elején tudtam meg, hogy bekerülhetek kollégiumba, szóltam a főbérlőnek, és a lakótársamnak is, hogy menni fogok. A tulaj korrekt módon mondta, hogy ha találok új lakót magam helyett, aki a mostani lakótársamnak is megfelel, akkor visszakapom a 30.000 Ft kauciót. Nagyon könnyű lett volna találni valakit, mert nagyon jó hely, és az ára is megfelelő. A társam viszont úgy döntött, hogy ő inkább egyedül szeretne lakni egy hónapig az én kauciómból. Jogilag nem támadható, emberileg igen. És mivel pont azért megyek kollégiumba, hogy pénzt tudjak spórolni, ez még rosszabbul érint. Ti mit csinálnátok egy ilyen emberrel? Várom a jobbnál jobb ötleteket. :D

2015. jan. 22. 23:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Közölném hogy ha egyedül lakna, akkor legyen szíves kifizetni a 30 ezer forintomat.


De amúgy pont leszarnám, meghirdetném a szobámat, aztán ő meg kapja be.

2015. jan. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Te hibád, te vagy a lüke, szenvedj is miatta.

Miért ne dönthetné el a lakótársad, hogy akar-e mással közösen lakni? Lehet, hogy te voltál számára az egyetlen :D

Na, de tényleg, te voltál a balfsz, viseld a következményét.

2015. jan. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
Szarj a párnájára a szeme láttára, ettől majd megtudja, hogy ki az alfa a lakásban.
2015. jan. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

jól bereklámoztad :D biztos sok jelentkező lesz :D

am semmit nem írtál konkrétan...tehát havi mennyibe lenne, hol van a hely meg ilyenek :D

2015. jan. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Előző kommentelő: Félreértetted, nem itt keresek lakótársat a helyemre, csak szeretném, ha elmondanátok a véleményeket a társamról, a viselkedéséről, hogy mit tennétek a helyemben, kinek a pártján álltok, stb.
2015. jan. 23. 09:27
 6/8 anonim ***** válasza:

"A társam viszont úgy döntött, hogy ő inkább egyedül szeretne lakni egy hónapig az én kauciómból"

lakjon a saját pénzéből...

2015. jan. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%
Tök egyszerű. Egyik nap elviszed magaddal a laptopját/öltönyét/telefonját, és 30 ruppóért visszakapja. Ez se kevésbé görény dolog, de legalább célravezető.
2015. jan. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A tulaj azt mondta, hogy ha hozol valakit, akkor visszakapod a kauciód. Gondolom ez neki úgy is megfelel, ha 1 hónap múlva hozod, szóval ő kifizet téged. A lakótársad pedig ha egyedül akar lakni 1 hónapig, akkor fizet majd duplán.


Ne légy balek!

2015. jan. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!