Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek nem vesz határozot...

Szerintetek nem vesz határozottan rossz irányt az, hogy nem tanítják meg a fiatalokat a közösségi média helyes használatára?

Figyelt kérdés

Nem figyelem napi gyakorisággal a híreket, de számomra évek óta egyre elkeserítőbb hírek érkeznek a közösségi médiát illetően, sok fiatal nem tudja miként lehet helyesen használni és ahogy észreveszem, nagyon divatos olyan videók feltöltése ahol a másikat nevetséges helyzetbe hozták (pl. hirtelen odarohan hozzá valaki és pofoncsapja, míg más veszi az eseményt), stb...

Ma reggel is volt egy tragikus hír, ahol a "minél több like érdekében" akartak fotókat készíteni és harmadik társuk hiába figyelmeztette őket.



2015. jan. 27. 10:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem az internettel van a probléma, hanem hogy a gyerekek nem tudják, hogy vannak rossz emberek is esetleg, illetve nem tudnak következetesen gondolkodni. A szülőnek a felelőssége felhívni a gyerek figyelmét bizonyos dolgokra, elmagyarázni, hogy egy-egy képből neki milyen hátránya származhat a későbbiekben, és persze nem szabad eltitkolnia, hogy néhányan rossz szándékkal közeledhetnek felé.


Mindig voltak és mindig lesznek olyan családok, ahol nem foglalkoznak a gyerekkel, így aztán lesz még elég tragédia. Csak esetleg régen nem hallottunk ezekről az esetekről, ma meg szeretik felfújni, hogy élvezkedhessen, aki egyébként is károsnak tartja a virtuális felületet. Holott élőben is lehet cukkolni, meg öngyilkosságba hajszolni a másikat.


(Bár most nem tudom, mire gondolsz, nem figyeltem a híreket.)

2015. jan. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, én is a közösségi média "helyes használatára" utaltam, tehát nem azt mondom hogy úgy ahogy van rossz, bár én nem használom.
2015. jan. 27. 11:02
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
"A szülőnek a felelőssége .......... nem foglalkoznak a gyerekkel" Bla-bla-bla! Nagyon könnyö az ilyesmit kijelenteni, de ha az a szülö a "közösségi média" használatát még nem sajátitotta el? Akkor hogyan tanitsa a gyerekét? Olyan egyszerü megfeledkezni arrol, hogy milyen szédületesen változik ez a "közösségi média" tér? Megtenne az a szülö mindent, csak azt sem tudja mit és hogyan kellene. Az iskolai oktatásnak kellene haladni az idövel. Az iskolát arra találták fel, azért van létjogosultsága, hogy azt tanitsa amit a szülö valamiért nem tud átadni a gyerekének.
2015. jan. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
gyurcsány a hibás
2015. jan. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azt írod, hogy te nem használod.

Akkor hogyan akarod a helyes használatot elmagyarázni?

2015. jan. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

És valaki megosztaná, hogy szerinte az iskolában milyen órán lehetne ezt tanítani? Vagy végül is mindegy, növeljük csak a diákok óraszámát, hadd legyen még kevesebb idejük szórakozni és pihenni... 1-2 infóórát vagy osztályfőnökit talán rá lehetne szánni, de már így is bőven túlterheltek a diákok.


Egy szülőnek igenis feladata az, hogy törekedjen arra, hogy megismerje a saját gyermekét és szokásait. Régen az anyák az egész napjukat gyermekükkel töltötték. Ma már ők is külön munkahelyen dolgoznak, ezért nyilván sokkal kevesebb idejük jut a gyerekekre, azonban teljesen nem szabad őket elhanyagolni, ugyanis azokból a lurkókból lesznek a társadalomba beilleszkedni képtelen antiszociális emberek.


Nem kéne minden felelősséget áthárítani az iskolákra, ugyanis a nevelés (habár már sokan hajlamosak elfelejteni) első sorban a szülő feladata. Ez, ahogyan szerintem a szexuális felvilágosítás is leginkább a szülők felelőssége. Persze az iskolában is lehet róla szó (sőt, nálunk gimibe már volt is, mindkét témáról és nem is csak egy óra), de ezerszer többet ér egy szülővel átbeszélt 10 perc, mint 2 óra ugyanerről a témáról a suliban.

2015. jan. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én (a kérdés kiírója) írtam, hogy nem használom, de nem is mondtam, hogy én akarom elmagyarázni a használatát. :-)
2015. jan. 27. 13:03
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem, szerintem nem vesz rossz irányt.

Teljesen felesleges lenne egy ilyen dolog a gyerekek órarendjébe, esetleg erkölcstanon, ofőn vagy infón lehetne róla szót ejteni, de kb, annyi haszna lenne, mint a környezetvédelmi vagy felvilágosító óráknak. A diákok nagyrésze végig aludná az előadást, a másik része meg a pad alatt kockulna stb. Úgy gondolom, hogy akit a szülei rendesen neveltek az nem fog félmeztelen képeket küldözgetni magáról és mindent megosztani a világgal a neten keresztül. Ezt gyerekkortól kell belenevelni a gyrekekbe, nem pedig az iskolára várni, hogy majd ott megmondják a gyereknek, hogy merre, mit és hogyan kell, hogy ne legyen baja.

Amúgy is hogy lehetne elvárni egy tanártól, hogy ő sokkal tájékozotabb legyen a közösségi média tekintetébe, mint te, kérdező? És mit jelent a közösségi média helyes használata? Kiváncsi lennék.

2015. jan. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem én írtam hogy a tanár legyen tájékozottabb, nem tudtok olvasni? :-) :-)

Nem állítottam azt se hogy nálam lenne a bölcsek köve és én "meg akarom mondani a tutit". Jó lenne ha nem tulajdonítanátok nekem olyan válaszokat amelyeket nem én írtam. Köszi.

2015. jan. 27. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!