Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet már kollégiumban...

Hogyan lehet már kollégiumban másnak a kajáját ellopni?

Figyelt kérdés

Bár tőlem senki sem lopott még, de szerintem ez olyan szánalmas és undorító. Miért csinálja ezt valaki?

Itt volt olyan eset, hogy egy ember vett magának tojást (6 darabos), majd másnapra valaki elvitte és megette. A tartója is a kukában volt.

Hogy képes valaki ilyesmire? El nem hiszem, hogy ő ennyire éhezik, hogy rászorul a lopásra. Oké, hogy könnyebb másnak a cuccát fogyasztani, de ha valakit rajtakapnak miért neki áll feljebb?


Ismerek olyan esetet is, amikor X lopott Y-tól kaját, aztán egyszer csak Z lopott X-től, és X volt a legjobban felháborodva, hogy milyen dolog ez, amikor ő is lopott.


Miért ilyen szánalmas s ggfejek egyesek? Láttam már olyan cetlit a másik hűtőn, hogy "tudom ki lopott, ha még egyszer megteszed, szilánkosra töröm a karodat".

És el nem hiszem, hogy ez a kollégium velejárója, ismerősöm kolijában soha senki nem lopott.


Mi késztet valakit ilyen szánalmas alja viselkedésre?



2015. jan. 28. 13:38
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Vagy amikor a szobatárs lopja a cigarettát.
2015. jan. 28. 13:39
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az ilyen emberek nem gondolkoznak ezen. Magasról tesznek arra, hogy esetleg a másik az utolsó fillérjét költi a kajára, és éhezik, ha ellopja tőle.

Én majd 10 évig éltem kollégiumban, és sajnos 1-2 alkalom volt, hogy megloptak. Azért nem vettem soha olyan ételt, vagy annyit amit a hűtőben lehetett volna csak tartani.


Ha a szobán belül van lopós, na az ritka szemét alak, és az olyant szobán belül ellehet intézni, de a többiekkel szemben már sokkal nehezebb.


Nálunk volt olyan emelet, ahol fiókos volt a hűtő, ami zárható volt, így nehezebb volt a tolvaj dolga, de sajnos a mi emeletünkön nem volt ilyesmi.


Sajna csak a leckéztetés során derül ki, hogy ki is a szarka, és bár veszélyes, és büntethetik, de meg lehet leckéztetni a szarkát. Egy kis hashajtó az ételben, és máskor lehet meggondolja magát az illető, bár, ha valaki egyszer elkezdi az sajnos soha nem fog változni. Gondolj bele, ha az ilyen ember már ennyi idősen ezt csinálja, akkor több, mint valószínű, hogy később felnőtt emberként már nem csak a kaját fogja ellopni a hűtőből.


Sajnos ez van. Vagy beletörődtök, s nem használjátok a hűtőt, vagy harcoltok ellene, de vége soha nem lesz, az biztos.

2015. jan. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Mi koleszban néha belevertük azokba a kajákba, amiket már úgy sem akartunk megenni, és ott hagytuk a hűtőben. Volt párszor, hogy elfogyott, utána kiírtuk a hűtőre, hogy pl. a tegnapi paprikás krumpliban g_ci volt. Idővel visszaszorultak a lopások.
2015. jan. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%
Tegyél a kajádba hashajót vagy hánytatót, és figyeld meg, hogy ki szaladgál a klotyóra csíkot húzva!
2015. jan. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Tőlem még nem loptak, hála Istennek.

Egyébként erről a hashajtós dologról én is hallottam már.


De nem értem.

Aki most képes csak úgy más kajáját elvenni és megenni, az később is lopni fog a munkahelyén, barátainál, vagy mi? Mert ha a munkahelyén észreveszik, azonnal kihajítják. Nem értem miért képes valaki másnak a kajáját elvenni, amikor a másik ember is ugyanúgy pénzt költ rá.

2015. jan. 28. 14:08
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a vodka fagyott meg a hűtőben hétvége után.

Persze nem a fizika törvényei változtak meg, csak a tolvaj vízzel pótolta az elfogyasztott hiányt...

2015. jan. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Borosta2 ***** válasza:
12%
ezt hívják evolúciónak. a leleményes ember( mint én) csak él a lehetőségekkel.
2015. jan. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Borosta, te leleményes csicska. :D Ha az olyasfajta eltökélt ember rájönne, hogy lopnád a kajáját akkor leleményességedben megtanulhatnál repülni, mert miután pofán basz.alak ki is perdítenélek az ablakon. De nyugi csak max az 1-ről. Nem kell egy ilyen p.cs halála. :D
2015. jan. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%

A koli még csak hagyján. De én azt nem értem, amikor a lakótársam megeszik valamit ami az enyém. Ketten vagyunk a lakásban, és nem emlékszik hogy mit vett, vagy mi van? :D Nem azért csinálja mert éhezik, és nem is nagy dolog. De nagyon bosszantó hogy megyek haza és akarok valamit enni inni, erre már nincs ott. Szerintem ezeknek az embereknek meg sem fordul a fejükben a dolog. Én mindig nagyon vigyázok hogy ne nyúljak más kajájához.

Ez alól kivételt képez ha részeg vagyok, és elfogyott a piám. Akkor megiszom amit találok, de alap hogy másnap reggel szólok neki, és visszapótlom.

2015. jan. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A hűtőkből ritka, mert nálunk lakat van rajta de az üres kajásdobozokat előszeretettel lopják. Kiveszed belőle a kaját, beleteszed a mosogatóba és amikor jössz mosogatni/be akarod vinni, már nincs meg.
2015. jan. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!