Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kivel beszélitek meg, ha...

Kivel beszélitek meg, ha valami nyomaszt?

Figyelt kérdés

Nos, a helyzet a következő: 19 éves vagyok, és elég rossz helyzetet teremtettem magamnak(külső tényezők is közre játszanak). Mindenki, közöttük a pszichológusom is azt mondta, magamnak kell kialakítanom, megoldanom.

Voltam pszichiáternél, ő viszont először azt mondta, hogy rendbe kell hoznom az önismeretem.

A lényeg a lényeg, hogy kb. heti 1-2x szoktam 1-1 órát beszélni az engem nyomasztó dolgokról Apukám barátnőjével, de még eztis kevésnek vélem.

Ha a párommal, vagy barátokkal beszélek erről, akkor általában nem könnyebbülök meg.

Azt hittem eddig, hogy túl sokat beszélek magamról, de ahogy látom a környezetemben levőket, talán ők még 20-21 éves létükre is többet panaszkodnak a szüleiknek, vagy kérnek tanácsot, stb.

Ti kikkel szoktátok megbeszélni, ha valami nyomaszt? Segít?

Sokat beszéltek róla?


2015. jan. 28. 22:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Magammal, mert más nem érti meg. Egyedül tudod csak megoldani a problémáidat.
2015. jan. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 vatafak válasza:
rokon, barát....éhes ragadozó?
2015. jan. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is magammal. Ugyan van egy csomó olyan problémám, amit nem tudok megoldani, de másnak értelmetlenül magyatázni, miközben az vádaskodik, ennél rosszabbat nem tudok elképzelni. A pszichológusodról annyit, hogy én kb 6 évig jártam mindenféle pszichiáterekhez és egyszerűen fogalmuk nincs róla, hogy miről beszélnek. Nekem mindig az volt az érzésem, hogy a pszichiáterek mindig mindenkit arról akarnak meggyőzni, hogy az illető alsóbbrendű, és ezért viselkedjen beletörődően és szervilisen. Ez az önismeretes duma is tipikusan arról szól, hogy tekintsd magadat rosszabbnak, mint amilyen vagy. A pszichiáterek nagy senkik.
2015. jan. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Anyukámmal vagy a testvéremmel szoktam megbeszélni az ilyen nyomasztó dolgaimat. Néha van olyan, hogy nem tudom/merem/akarom elmondani senkinek, olyankor megpróbálom magamban megoldani.
2015. jan. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

szia! sajnos igaz az, hogy az emberek többségét nem is érdekli a problémád, illetve rosszabb eset még örül is neki.

A hozzád közél álló személyek is maradi/ konzervatív módon próbálnak tanácsokat adni..De ezek nem jók, én azt mondom, hogy próbáld ezt magaddal megbeszélni, mert csak TE tudod, hogy milyen is vagy valójában, elképzelhető, hogyha elmeséled másnak ő teljesen másnak látja..

Ajánlom, hogy fogj egy papírt, írd fel, hogy mi nyomaszt, és írd mellé, hogy mit fogsz tenni ellene!

Te is tudod, hogy ezt neked kell megoldanod, hiába mondod el 1000 embernek, CSAK TE VÁLTOZTATHATSZ!

2015. jan. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sok igazságot látok bennük!

Nos, a problémám, hogy sajnos egyedül nem tudom rendezni őket. Volt egy oylan családi probléma, ami annyira kirendített magamból, hogy nem tudok semmit se dönteni, megoldani, olyan vagyok, mint egy élő bábu.

Ha van egy problémám, amit megkell oldani, úgy oldom meg, hogy menekülök.

Olyan, mintha nem lenne személyiségem. Szeretnék én is magamban bízni.

2015. jan. 28. 23:20
 7/9 anonim ***** válasza:

Vannak dolgok, amihez egyszerűen nem fog tudni az ember tanácsot, segítséget kapni. Hidd el, nem a külső tényező miatt nem találsz válaszokat. Azért nem találsz válaszokat, mert azokat nem magadban keresed.

Pont ezért is érzed azt, hogy nem könnyebbülsz meg, hiszen a te saját problémádat csak te magad értheted meg. Az, hogy közeli ismerősnek / rokonnak mondod el, az max. annyiban segít, hogy nem küldd el az első 2 perc után a fenébe, hogy panaszkodj máshol, de most őszintén, mit vársz tőlük?

Én is rádzúdíthatom az összes bajom, mégse fogsz tudni rá mit mondani.


Önismeret: nagyon fontos! Azt gondolom, 19 évesen nem vagy lemaradva semmiről :) Találd meg amit szeretsz, próbálj ki esetleg új dolgokat, olvass, nézz, tapasztalj. Ne görcsölj!


De hogy egy kicsit paradox legyek, én egy nagyon kedves netes ismerősőmmel szoktam megosztani a gondjaimat, bár megoldást még sose kaptam rá, az, hogy kibeszéltem neki, gondolkodásra késztetett, és volt, hogy mire elmondtam neki, már megvolt a fejemben a megoldás.

2015. jan. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

a barátommal beszélem meg. Ha meg férfiakkal kapcsolatos, a barátnőmmel.

Nem tudom mit értesz azon, hogyrossz helyzetet teremtettél magadnak, de remélem megoldható.

2015. jan. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Engem mindig minden nyomaszt, de a párommal, vagy egy jóbarátommal, néha barátnőmmel, vagy anyámmal meg tudom beszélni, és ők általában adnak erőt ahhoz, hogy túllendüljek a dolgokon, vagy hogy lazábban fogjam fel a dolgot és ne emésszem magam rajta.
2015. jan. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!