Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mik azok a dolgok...

Szerintetek mik azok a dolgok amik tényleg bűnök?

Figyelt kérdés

És itt most nem az ilyenekre gondolok hogy házasság előtt ne szexelj...

Nem vallásos szempontból, hanem emberi szempontból. Mik azok a dolgok amiket soha nem bocsájtanál meg magadnak mikor halálod napján lepereg előtted az életed?



2015. jan. 31. 17:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Minden olyan dolog, amit magad ellen sem akarod, hogy valaki megtegyen.

A Bibliát el kell felejteni, nem az ókorban élünk.

2015. jan. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Rossz a kérdés. Ha Isten létezik akkor a "jó és rossz" fogalma sem szubjektív így mindegy te mit tartasz rossznak ha a Világok Ura esszenciálisan mást kér(és a házasság előtti szex tilalma érdekes, hogy minden vallásban fellelhető) ha viszont nincs Isten akkor a vallásos ember bűn rátája is emberi lesz.

De ha nagyon-nagyon meg kell erőltetnem magam a válaszért és nem számítani a fenntieket akkor talán ez:

Ne ölj(lélekben sem!!) ártatlanokat

Ne paráználkodj

Valahogy ezt érzem fontosnak!

2015. jan. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
A Bibliát meg nem kell "elfelejteni" mert sok csodás dolog van benne ami messze túl mutat a szó szerinti értelmezésen. Akinek van füle hallja!
2015. jan. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Persze ha a szép részeket kiválogatod, és az okádékot kihagyod.

Egyébként ezer jobb könyv van.

2015. jan. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Mindenféle vallástól eltekintve emberi szinten gondoltam.
2015. jan. 31. 18:26
 6/19 anonim ***** válasza:
A megcsalást nem lehet megbocsájtani (most nem mennék bele miért)... illetve azt sem ha valaki hátbaszúr más értelemben.
2015. jan. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Ne árts másoknak szándékosan. (Ne károsíts meg másokat, és ne tégy olyat, amit magadnak nem kívánsz.)

Ne ölj. (Külön kiemelve a "ne árts"-ból.)

Ne ess túlzásokba, tarts mértéket.


Nekem ezek. És neked?

2015. jan. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

A megcsalást speciel mindkét fél részéről elfogadhatónak tartom. Egyáltalán nem értem mit problémáznak egyesek olyan sokat rajta.


Ez egyébként azért nehéz kérdés, mert mindenkinek más számít bűnnek, a neveltetéstől és az erkölcsi normáktól függően.


Én személy szerint az emberi faj. mint egész ellen elkövetett bűntettekkel nem tudnék együtt élni. Például ha miattam pusztulna ki az emberiség, vagy ha miattam halna el a fél bolygó, stb. Az egyének ellen elkövetett minden bűnnek úgy gondolom létezhet magyarázata. De azt hogy a saját fajodat kiirtottad nem igen tudod mivel megindokolni.

2015. jan. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Talán a hetes válaszolóval tudok egyetérteni.
2015. jan. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Én is hasonlóakban gondolkodok mint te utolsó.

Ne ölj ne bánts másokat, és itt nem csak fizikai bántalmazásra gondolok hanem lelkire is.

A megcsalás szintén megbocsájthatatlan.

Vagy az ha valaki átgázol másokon a saját jóléte érdekében.

2015. jan. 31. 18:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!