Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mennyire vagyok...

Szerintetek mennyire vagyok alkalmas az életre? 22/F

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sajnos nehezen találom magam az életben, ezért most kívülállók véleményét szeretném kikérni.

19 éves korom, azaz érettségi óta akadozik a szekerem, mert első évben egy műtét miatt kimaradtam az egyetemről, következő évben kezdtem újra, most vagyok másodéves, de eddig csak a felvett tárgyak felét sikerült teljesítenem, sokéves elmaradásban vagyok a tanulmányaimmal.

A társasági életem is elég gyengécske, a régi barátaim elszakadtak tőlem, új kapcsolatokat a nagyothallásom miatt nehézkesen létesítek. Nőknél ezen felül azzal se szerzek jó pontokat, hogy mindig unott vagyok, nem tudom őket szórakoztatni a személyiségemmel.

Anyagilag nincsenek gondjaim, hála szüleimnek.

Korábban szerencsére voltak sikerélményeim, mert közel kitűnőre érettségiztem, 17 évesen középfokú nyelvvizsgát és jogosítványt szereztem, gimnáziumi éveim vége felé sok-sok társasági élményben volt részem. Egyébként is szerfelett okosnak tartanak, a mai napig is.

De az, hogy az érettségi óta folyton kudarcba fulladnak a próbálkozásaim, az, hogy a szüleim frusztráltak miattam, már jelentősen aláásta a kedélyünket, ezért már áttörő változásra lenne szükségünk.

Lehet, hogy van némi fejlődés a dolgaimban, de csak nagyon lassú és vele szemben ott áll az egyre növekvő fásultság.

Szerintetek lesz így esélyem arra, hogy egy tűrhető életet alakítsak ki magamnak?



2015. jan. 31. 17:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Tököm tudja, de nekem egyszer nagyfaterom azt mondta, azért jó, ha szar idő van, mert utána csak jó lehet.
2015. jan. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Jól mondod, unott vagy és fásult, szakadj ki a megszokott környezetedből, csinálj valami olyat, amivel átléped a saját korlátaidat és megjönnek majd a sikerek.

A kérdés nagyon erős, természetesen alkalmas vagy az életre, az első nagyapja bölcsen beszélt, mindig kisüt a nap!

Nem pátyolgatnak téged túlságosan a szüleid?

Persze hogy lehet tűrhető, sőt csodás életed, csak engedd el ezt a görcsösséget.

2015. jan. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De igen, szüleim, főleg anyukám sokat tett értem edddigi életem során, sokat közönhetek neki, csak mostanra ez kimagasló gondoskodása visszaüt. Nehéz őt meggyőzni bármiről, megnyugtatni.
2015. jan. 31. 18:27
 4/8 A kérdező kommentje:
Gondoltam rá, hogy egy próba erejéig elköltözök albérletbe, csak a következő félévre. Annak reményében, hogy anyukámnak nagyobb lesz a bizamla irányomban.
2015. jan. 31. 18:32
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor tudod te is, hogy miért vagy ilyen Nincsenek kihívások az életedben, nincsenek úgymond gondjaid, mert segít mindenben, ami nagyon szép és jó dolog, de ennyi idősen nagyon tud hátráltatni, mert érzed, hogy le kellene válnod róla talán?!
2015. jan. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha van rá lehetőséged, akkor tedd meg :)
2015. jan. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%

Még nagyon fiatal vagy, rengeteg időd van. Ha 35-40 éves lennél akkor kezdhetnél pánikolni, de az még nagyon messze van.


Van ez így, hogy az ember éveket "veszít" az életéből, senkinek sincs tökéletes sorsa. Ezen ne rágódj, mert nincs értelme. Csak előre tekints!

2015. jan. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igazából tele vagyok elképzelésekkel, ezen a téren a gond csupán annyi, hogy még nem sok lépést tettem a megvalósulás felé. De próbálok lelkes és kitartó lenni. Azért nem vagyok annyire rosszkedvű általában, csak most egy fontos tantárgy elbukása miatt jöttek elő ezek az érzések.
2015. jan. 31. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!