Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van valaki aki úgyanúgy...

Van valaki aki úgyanúgy gondolkodik, mint én? Csak nekem a világ nézetem ilyen depis? Ez normális kéne, hogy legyen vagy sem?

Figyelt kérdés

Egy 14 éves lány vagyok már régóta tapasztaltam, hogy sokkal érettebb vagyok, mint a többi ember körülöttem. Szeretném elóre leszögezni hívő vagyok és egyenként az összes embert szeretem csak úgy együtt az emberiséggel van egy pici problémám.


A világnézetem mindig is túlzottan realisztikus volt. Tudtam, hogy az emberiség valami szörnyű élőlények csoportja. Azt is tudtam, hogy csak egy csavar vagyok egy olyan gépezetben amely fénysebeséggel száguld egy szakadék felé. Tudom, hogy sajnos megszűnt a természetesszelekció ami rengeteg problémát vett fel!!

És szerintem az emberiség legnagyobb problémája most komolyan minek agodni az állatok vagy növények kinyírásával MINTHA EZ ELKERÜLHETŐ LENNE!! Gondolj bele az emberek száma egyre csak nő Azt hiszed, hogy ha végképp elfogyna az összes táplálék az embereket egy csöppet is érdekelné, hogy az életben maradásért az állatkertben lévő útolsó tigrist kéne megölni.Segítek.NEM!! Minek segítenénk másokon ha ezzel csak saját magunknak ártanánk. Személyes véleményem szerint ami Istentől a legnagyobb ajándék lenne ha csinálna egy pofás kis katasztrofát vagy zombi apokalipszist. És gondolhatjátok, hogy merem ezt kijelenti hisz pont egy ilyen kis öntelt cafka lenne benne abban a bizonyos túlélő 5%-ban. Hadd mondjak valamit én nem gondolom, hogy egy ilyen kis genetikai selejt bármire menne a zombik ellen. DE az ember mint faj úgy elpuhult, hogy néha úgy érzem, hogy az élet igazán lekeverhetne neki egy pofont. Ezen események után ez a faj vissza nyerné méltó hírnevét és talánkövetkező neki futásra nem szúrná el ennyire.


Most vissza a kérdéshez. Vélhetően nagyon meglepődtél ezzektől a soroktól DE szeretném tudni: Létezik aki úgyanazt a véleményt osztja mint én és hasonló kórú mint én? Vagy egyáltalán létezik ilyen személy? Ha valamit hozzá szeretnél füzni a föntiekhez csak írd le. És légyszives ha már elhatároztad hogy ezt a tengernyi szöveget elolvasod SÖTT még választ is szeretnél adni akkor az nem lehet kevesebb mint ennek a szövegnek a fele ( csk vicceltem írj amenyit gondolsz :DD)

Előre is kösz a válaszokat :)



2015. febr. 2. 15:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Elég népszerű ez a gondolat manapság, biztos, hogy nem vagy egyedül ezzel. Hogy normális-e, vagy sem, azt nem tudom, de nem is érdekel őszintén szólva, nincs jogom eldönteni, hogy az-e, vagy sem.


Nem szeretnék hozzá fűzni a fent leírtakhoz semmit, mert nem a tárgyhoz tartozna egyik sem és nem szeretném elterelni a kérdésre érkező válaszok témáját sem.

2015. febr. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az elméleteddel nagyjából minden élő ember egyetért, de! Én az írásod alapján azt a képet alkottam rólad, hogy rettentően éretten próbálsz viselkedni a korod ellenére, próbálod eladni magad, hogy itt mindenki megdicsérjen, hogy "Igen, ezaz, gratulálok picinyem, nagyon ügyes vagy!", közben pedig csak a környezetedben élő felnőttek, vagy az újságok véleményét fújod, esetleg amit vasárnap a templomban hallottál.


Természetesen nagyon jó, hogy az alkoholizálás, cigarettázás helyett/mellett gondolkozol ilyen dolgokon is, de ha azt a szót nem tudod leírni, hogy "sőt", nem hiszem, hogy ez mind-mind a saját, önálló gondolatod lenne. Nem vagy te szent, nem vagy te sem különb a többi embertársadnál, egyszerűen csak kevésbé lehetsz ( hogy az vagy-e, azt nem tudom, mert nem ismerlek ) még romlott, hiszen fiatal vagy. Ahogy kezded a mondataidat, ahogy kijelentesz bizonyos dolgokat fiatalkorod ellenére, az meg egy picit nevetséges.


Félre ne értsd a dolgot, nem ócsárolni szerettelek volna - sajnálom is, ha annak vetted - de annyira kevés és minimális rálátásod van még a dolgokra, hogy sajnos nem igazán tudlak téged ilyen stílussal, helyesírással, korral komolyan venni.

2015. febr. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hasonlóan gondolkozom, de azért lenne pár dolog amit hozzáfűznék.

"megszűnt a természetes szelekció"

"az emberek száma egyre csak nő"


Hát azért betegségek, járványok, vírusok pusztítanak rendesen. Meglepődnél naponta mennyi ember hal meg ilyen olyan vírus vagy betegség következménye képpen. Nemrégi ebola is ilyen természeti népritkítás volt. Tény, hogy nő az emberek száma(ezek nagy része túlzsúfolt,szegény részre születik tehát nincs jó esélye túlélésre), de egyelőre olyan kis mértékben, hogy ahhoz hogy teljesen feléljük a Földet, több ezer év kellene. És a háborúk, meg a kor is viszi az embereket rendesen. Tehát mire elérnénk azt, hogy totál életképtelenek legyünk a Földön, addigra valószínűleg rendelkeznénk olyan technológiával, amivel képesek lennénk előállítani/kitermelni a szükséges dolgokat, esetleg más bolygókra települni(térhajtóművel már kísérletezgetnek is)


Ha meg még is bekövetkezne a dolog, akkor a sors, vagy Isten vagy a természet (ki miben hisz) úgy is kitalál valamit a ritkításra. De az már jó jel, hogy történnek lépések a környezetvédelemre, a gazdaságosabb energiafelhasználásra stb.


"És szerintem az emberiség legnagyobb problémája most komolyan minek agodni az állatok vagy növények kinyírásával"


Igenis jó dolog ha aggódnak érte. Lehet, hogy senkit nem érdekelne éhezéskor ha meg kéne ölni az utolsó tigrist, ahogy te fogalmaztál, de ha törődnek a pótlással (kivágott fák újraültetése, állatok szaporítása) akkor tovább tudjuk húzni akár évekkel is, és azalatt az idő alatt valami jó dolog történhet.


Remélem megfeleltem a kritériumnak, szerintem többet is írtam mint te :)


16/F

2015. febr. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vannak akik úgy gondolkoznak mint te, de ne hidd azt, hogy túl realisztikus a világnézeted. Túl negatív vagy, csak a rossz dolgokat látod. Az emberek számának növekedés folyamatosan lassul, az élelmiszer termelés hatékonysága folyamatosan nő.

Az emberek nagy része nem puhult el, ha a 14 éves ismerőseid igen, az egy dolog, a világ nagy része nem úgy él mint ti.

Rengeteg szörnyűség van a világban, van min javítani, de folyamatosan fejlődik és egyre jobb lesz. Még ha sokaknak ez nem is tűnik fel, így van.

2015. febr. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!