Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szinte naponta piszkálnak...

Szinte naponta piszkálnak azzal, hogy miért nem eszek többet és híznom kéne. Egy túlsúlyos ember mennyire tartana gonosznak, ha mondogatnám neki, hogy egyen kevesebbet és fogyjon le?

Figyelt kérdés
2015. febr. 3. 12:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Attól függ. Aki fogyni akar, nyilván úgy gondolná, igazad van. Aki meg nem, az bunkónak tartana.

Attól is függ, ki és milyen helyzetben mondja. Más, ha már káros az egészségedre a súlyod, akár sovány vagy, akár kövér és más, ha néhány kiló plusz, vagy mínusz miatt kekeckednek veled.

2015. febr. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg a kövér embereket meg folyamatosan azzal piszkálják, hogy minek eszik annyit?


Én pl nem vagyok sovány, de nem is eszek sokat, mégsem hiszik el. Mindenki rám néz és azt képzeli, hogy a svédasztal nekem előételnek sem elég. Mikor odakerültem a páromékhoz anyósom folyamatosan tömött volna, mert ugye nem vagyok vékony akkor biztos folyamatosan zabálnék. Kb egy évébe telt mire megértette, hogy amit ő megeszik az nekem már sok lenne. A terhesgondozáson a nődokim is rám nézett és kijelentette, hogy ne zabáljak annyit, mert mire szülnöm kell 30 kilóval leszek nehezebb. Ahhoz képest a 30 hetes vizsgálaton ő kért elnézést, mert másfél kilónál nem híztam többet.


Szóval nyugodj meg. Az emberekben benne vannak a sztereotípiák. Ha 2 kilónál több van rajtad az azért van mert folyamatosan zabálsz, ha meg nincs rajtad semmi, vagy soványabbnak nézel ki akkor meg biztosan nem eszel semmit.


Ez van, ez ellen nem tehetsz semmit. Engedd el a füled mellett, legfeljebb ha nagyon erőltetik akkor szedjél még egy adagot és látványosan önts bele a wc-be/dobd ki, na, akkor egy életre megsértődnek a témával kapcsolatban és megértik, hogy neked mi az elég.

2015. febr. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele, soványnak lenni még mindig esztétikusabb, mint bármennyi túlsúly. Ne egyél csak amenyi jólesik. Van ismerősöm aki gyerekkorában sovány volt, állandóan tömték, most meg már nem tud lefogyni és gallyra ment az élete, nem talált normális pasit, amiben benne van a jó adag túlsúly, amitők nem tud már megszabadulni.
2015. febr. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha nem az egészséged miatt aggódnak, akkor nem kell velük foglalkozni.

Nekem például nagyon nem tetszenek a sovány emberek, inkább legyen valaki kicsit túlsúlyos, mint sovány. Mármint ha nekem akar tetszeni. De szerencsére nem mindenki nekem akar tetszeni. :D A lényeg, hogy az ember a saját bőrében jól érezze magát. Még egyszer hangsúlyozom, ha nem az egészsége rovására meg. Mert azért azt megértem, ha egy vaságyastól 40 kilós tini hónapokig koplal, mert kövérnek látja magát és a szülei aggódnak emiatt, de amúgy senkit sem kell bántani az alkata miatt.

2015. febr. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy fiú vagy-e vagy lány, de lehet arra próbálnak célozgatni hogy egy kicsit gyúrhatnál. De ez csak egy feltételezés.
2015. febr. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Lány vagyok és sportolok is rendszeresen.
2015. febr. 3. 14:53
 7/11 anonim ***** válasza:
Ugye??? Ez a kérdés engem is érdekelne. Főleg azt nem szeretem, mikor egy olyan ember mondja, aki sokkal kövérebb annál, mint amennyire én sovány vagyok. (Nem tudom, érted-e. xD)
2015. febr. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nézd meg a BMI indexed.Ha ott kijön,hogy sovány vagy,érdemes elgondolkodnod,hogy normãl tartományba viszed a súlyodat.
2015. febr. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Akkor ha valakinek láthatóan magasabb a BMI-je, mint a normál, akkor azt piszkálhatom?
2015. febr. 4. 10:54
 10/11 anonim válasza:
Örülj hogy vékony vagy.. A dagattokat is piszkálják csak az a különbség hogy a vékonyakkal a fiúk majd későb össze jönnek de egy kövérrel nem..
2015. febr. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!