Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek bizonyos hányada...

Az emberek bizonyos hányada miért szidja le, provokálja azokat, akik itt a Gyakorikérdéseken feltesznek egy viszonylag könnyen megválaszolható kérdést?

Figyelt kérdés

Elég sok kérdésnél futok össze olyan válaszokkal, ahol rendre a válaszok fele személyeskedő, sértő és provokáló hangnemben íródik, mert "jaj! nem használtad a Google keresőt vagy a Wikipédiát". Jóhiszeműen gondolkodva feltételezhető, hogy a kérdező rosszul keresett a Google vagy a Wikipédia keresőjével, ezért nem talált a kérdésére kielégítő választ. Mindenki járhat úgy, hogy a keresési szándéka nem jár sikerrel.

(Megjegyzés: Futottam már össze olyan kérkedő válaszolóval, aki a Google-t használta és félrevezető, kétes hitelességű weboldalt sikerült megosztania.)


Érdekelne, hogy a Gyakorikérdéseken válaszolók "jelentős" hányada miért személyeskedik, sérti és provokálja a kérdezőt, mert épp valószínűleg nem sikerült megkeresnie a kérdésére a választ? Nem lenne jobb, illőbb örömet okozni az embertársainknak és udvariasan megválaszolni a kérdését, még ha a kérdése a válaszoló személy számára könnyen kikereshető a megoldás? Miért kell honfitársainkban bosszúságot és keservességet okozni?



2015. febr. 6. 23:39
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Mert az interneten önmagában rossz hatással van az agyra.. Vagyis ha valami információt keresel akkor persze jó,de tele van agysorvaszto és idegtepő cuccokkal, amiktől idegbetegék leszünk. Meg mert nem bírjuk elviselni a másik hülyeségét, és jó érzés oltani
2015. febr. 7. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%

Vannak heti, sőt napi rendszerességgel ismételt kérdések, amelyeknek a kérdezők meg sem próbálnak utána járni, pedig a választ megtalálni egyszerű lenne.

Aztán vannak olyan kérdezők, akik kérdeznek ugyan, de elvárják, hogy a válaszadók neki adjanak igazat...

Vannak szándékosan provokáló kérdezők, és válaszolók - velük nem igen lehet mit kezdeni azon kívül, hogy figyelmen kívül hagyjuk a provokálásukat.

Normális kérdésre azért többnyire normális válaszokat kap a kérdező, sőt az első csoportba tartozó százszor ismételt kérdésre sem feltétlenül gorombán válaszolnak, de kétségtelen, olykor elszakad a cérna.

2015. febr. 7. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
Sok esetben nem olyan fontos az információ, így szimplán megkérdezik itt, és várnak órákat a válaszra ahelyett, hogy rákeresnének, mint ahogy volt azt hiszem, épp tegnap egy kérdés Houdini haláláról, ami könnyen megtalálható lett volna, ha csak a névre keres rá. Nem szoktam bekommentelni a google fontosságát, de pár esetben tényleg éppen hogy egy másodperc lenne megtalálni valamit, az illető szimplán túl lusta ahhoz, hogy 20 sort elolvasson, és megvárja, míg valaki megteszi helyette, majd a lényeget leírja neki.
2015. febr. 7. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

Nagymama most tanulja a számítógép használatát, hogy tudjon kapcsolatot tartani külföldön élő unokájával.

Kínai az egész, de tanulni akar, és esetleg itt kérdez a gyakori netezőktől, esetlegesen hülyeséget.

Szidás, lenézés helyett gondoljatok bele mi lenne, ha a saját nagyitok bénáskodna a gép előtt.

2015. febr. 7. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
24%
Jaja, biztosan a nagymamák kérdezik meg hetente ötször, hogy ki volt Amanda Todd és hogyan halt meg, illetve mennyivel egyszerűbb regisztrálni a Gyakorira, kivárni pár órát, a íg kérdezhetsz és aztán feltenni a triviális kérdésedet, mint rátalálni a Googlera...
2015. febr. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
58%

Nagymamaként elég sok hülye kérdést teszek fel itt, mert már a szomszéd sráctól nem merem megkérdezni, mert olyan csodálkozó tekintettel néz rám. Jobb, ha nem is tudom, mit gondol. :)

Egyik barátnőm azért kérdez itt, mert legalább EMBER válaszol neki, nem gép.

2015. febr. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

02-07 01:05


Sűrűn találkozom olyan egyedi (!) kérdésekkel, amiket tényleg normálisan tettek fel, semmi provokatív nem volt bennük és mégis úgy leszidták a kérdezőt, mert éppen nem sikerült megtalálnia a kérdésére a választ.


"a kérdezők meg sem próbálnak utána járni"


Ez nem feltétlenül igaz. Én voltam már úgy, hogy rosszul kerestem a Google keresővel egy-egy kérdésemre a választ és a kérdést feltettem itt a Gyakorikérdéseken, hátha tudja valaki reá a választ. Ennek ellenére úgy leszidtak, hogy mi a ganét keresek itt, hogy merészelek olyan kérdést itt megkérdezni, amit meg lehet keresni Google keresővel. Az átlag válaszolót nem értem miért zavarja, hogy valaki olyan egyedinek mondható kérdést tesz fel, amit meg lehet keresni Google keresővel, azonban a kérdést feltevőnek épp rossz napja volt és nem sikerült neki.

2015. febr. 21. 14:50
 8/8 A kérdező kommentje:

02-07 05:00


Nem csak lustaság lehet a fő probléma. Vannak, akik szimplán csak rosszul keresnek valamire, ezért nem sikeredik össze a kérdésére választ találni.


Órákat várni? :-) Vannak, akik inkább várnak órákat, minthogy napokat keresgéljenek kín-szenvedve egy-egy apróbb információmorzsa után. :-)

Szerintem felhasználók nagy hányada a Gyakorikérdéseken nem a leglényegesebb kérdéseiket teszik fel, ugyanis azokat nem idevalóak lehetnek. :-) Én sem itten teszem fel a legeslegfontosabb kérdéseimet, mert azok megérik a szenvedést vagy túl bizalmasak. :-) Például tanulási problematikák. :-)

2015. febr. 21. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!