Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért torzult ennyire el...

Miért torzult ennyire el manapság a feminizmus?

Figyelt kérdés

Vannak feminista ismerőseim fiú létemre, és szerintem az egyenjogúság már rég megvalósult.

De manapság azt látom a feminista ismerőseimnél is, hogy már szabályosan a többletjogokat követelnek, mert ők nők, ők szülnek, stb.

Hangoztatják, hogy ők ugyanarra képesek, mint egy férfi, de nyugodt szívvel élnek azokkal az előnyökkel, amiket azért kapnak, mert ők nők. Csak a negatív kivételezés a baj? A pozitív az már természetes?


Itt a GYK-n is szoktam olvasni habzó szájú nőket, akik akármilyen kérdésből rendre kikerekítik, hogy egy nőnek mindent szabad, és egy nőnek mindent el kell nézni. (nem vagyok nő ellenes, se nőgyűlölő!)

Van olyan ismerősöm, aki azért lett feminista, mert a kibírhatatlan természete miatt senki sem maradt meg mellette, és naná hogy ez a pasik hibája szerinte.

A mellmutogatós ukrán Femen vagy nem tudom milyne bandáról nem is beszélve.

Sőt, manapság kezdő állásra előbb felvesznek egy nőt, mint egy férfit.


Miért akarnak a feministák már nőuralmat, többlet jogokat? Hisz már nagyítóval is nehezen találni okot arra, hogy hol nincs egyenlőség. A pozitív előnyök miatt miért nem tüntetnek? Pedig az ugyanolyan megkülönböztetés.

Egyik ismerősöm hisztizik, ha egy férfi előre engedi az ajtóban, mert ő is ugyanolyan ember, nem kell előreengedni. De ha valaki be megy előtte, akkor meg meg van sértődve, és "udvariasságról" beszél.



2015. febr. 11. 21:08
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
-a
2015. febr. 11. 21:09
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
attól tartok, már meg is válaszoltad a kérdésed
2015. febr. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
51%
Sorolj fel néhány női miniszterelnököt, vagy legalábbis valami vezető szerepet betöltő női személyt a politikában, kérlek. Egyébként két véglet van, mindkét nemre jellemző a szűklátókörűség, mindenki a saját szempontjából nézi a dolgokat, és keresik az érveket arra, hogy ki miért idióta, amiért ezt meg azt mondta. Gondoljon mindenki azt, amit akar, ehhez egyelőre még mindenkinek megvan a joga, és éljenek boldogan, én úgy vagyok vele, hogy ilyeneken felesleges felhúzni magam.
2015. febr. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
14%

Eleve torzként született ötlet volt. Egyébként a mai formáját a liberalista-baloldali extrémista-cionista motivációnak köszönheti.


Illendő lenne vagy teljesen beszüntetni, vagy éles határt húzni a két jelenség között.

2015. febr. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
88%

Ez a szervezet, meg annak válfajai arra jók, hogy a legtöbb férfiban zavart keltsenek a normális nők iránt.

Már többször gondolják meg manapság, hogy előre engedjenek-e egy nőt valahol.

És persze, hogy pont olyat nem engednek majd előre, akinek viszont ez jól esne, és szeretné.

Régen voltak egységes etikai, erkölcsi formák, most már az ilyen csökött szervezetek miatt nem lehet semmit egységesíteni.

És mindezt pár ezer olyan nő miatt, akik valamiért nőnek hiszik magukat, és úgy gondolják, jó amit ők csinálnak.

Hangoztatják a baromságaikat, a férfiaknak meg feláll a szőr a hátukon, mire beírnak egy xyz fórumba egy durvább megjegyzést általánosítva a nőkről, és elolvassa azt egy aranyos, 15 év körüli leányzó, aki elsírja magát esetleg.

Mire jó ez?

2015. febr. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
96%
Utolsó, a "15 év körüli aranyos leányzók" esetében azért elég instabil személyiséggel kell rendelkezni ahhoz, hogy egy ilyenen elsírja magát. Én nem vagyok sokkal több a fent említett kornál, de valahogy sosem érdekeltek különösebben az ehhez hasonló általánosítások. Egyrészt, gyűlölöm, ha valaki általánosít, másrészt viszont tisztában vagyok a saját személyiségemmel akárkinél jobban, tehát aki általánosítani akar, annak én úgysem fogom megváltoztatni a véleményét, és innentől kezdve meg felesleges bármit is reagálnom az ilyesmikre.
2015. febr. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
88%

Én meg ismerek olyan nőt aki megsértődött mert egy srác segíteni akart neki cipelni valamit, mondván "azt hiszed nem bírom el csak mert nő vagyok?". De ha egy másik lány egyedül csinálja (és nem is kér segítséget) ő az első aki rákezdi: "hát ti miért nem segítetek fiúk?"


Kérdem én: MI A FRÁSZ KELL AKKOR A NŐKNEK? Most komolyan. A régi feminizmussal (nagyszüleink idejéből) egyetértek de ami manapság megy az már kezd durván átesni a ló túloldalára az élet bizonyos területein. És most senki ne jöjjön azzal hogy a nők pl. ugyanazon munkával kevesebbet keresnek mert abba sajnos nincs beleszólásom, ez még nem elég ok arra hogy így szórakozzanak az ember fiával.

2015. febr. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
57%

Igazad van, a feminizmus célja már rég megvalósult. Jogilag már egyenlôség van a civilizált országokban. (Van 1-2 kivétel, de van ahol a férfi szívja meg, pl. gyermekelhelyezés)


Most nézzük a nem jogi oldalát. A társadalomban vannak különbségek, mind a nôk, mind a férfiak javára.

A mai divatfeministák (mert ez nem az a feminizmus. az már elérte a célját) szeretnék a férfi elônyöket, de a hátrányokat nem.


Érdekes, hogy az egyenlôséget hangoztatják, az igazságtalan gyermekelhelyezés mellett mégsem lépnek fel.

2015. febr. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
66%
Mert sokan mindig többet akarnak.
2015. febr. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából leírtál mindent, a kommentek között is voltak jó válaszok. Már megvalósult az, amiért ez kibontakozott évtizedekkel ezelőtt.


Én csak annyit fűznék hozzá az elhangzottakhoz, hogy a feminizmust ne azonosítsuk a nőkkel, hiszen azoknak egy csoportja gondolkodik csak így, persze jobban meghalljuk. Ugyanez a másik oldalon, a férfiak jelentős százaléka értelmesen áll nemcsak ehhez a dologhoz, de a nőkhöz is és egyetértett az eredeti célokkal. Itt is az utolsó tahó hímsoviniszta tarisznyák hangját hallották meg inkább, és kb. még mindig ellenük harcolnak.

2015. febr. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!