Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érezném magam nagyon...

Miért érezném magam nagyon magányosan ha egy szigetre költöznék?

Figyelt kérdés

Természetesen nem ilyen Nagy-Britannia/Írországra gondolok.

Hanem például Izland. Nemrég nézegettm képeket Reykjavik-ról, ilyen téli panorámakép. És egyszer csak elfogott az érzés, hogy milyen rossz lehet ott élni (annak aki nem ott született), hogy se közel, se távol nincs semmi (Grönlandon kívül), minden idegen, sok ember alapba nincs a szigeten (300.000 kb), és nem tudom, valahogy depresszív lesz a hangulatom, ha látom pl a Reykjavik-ról készült képen a tengert, mert egyből az jut eszembe, micsoda baromi messze van onnan minden.


De miért? Ausztriában tanulok, szóval még a honvágy sem válasz erre.


Miért éreznék így? Vagy bennem van a hiba? Mi ennek az oka?



2015. febr. 19. 12:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki egyforma. Vannak akik rettegnek a magánytól, meg attól hogy feladják a kényelmet amit már megszoktak (azt hogy karnyújtásnyira van minden, bolt, kaja, pizzafutár).

Vannak akik meg pont azt szeretik, hogy kevés az ember, és fuldokolnak a nagyon nagy tömegtől. Azt szeretik ha maguknak teremthetik meg a dolgaikat (kertben stb) és nem kell mindég azt nézniük a boltokon sorakozó millió féle áru közül, hogy most melyik legyen a legjobb...

Valaki a meleget szereti, valaki a hideget, valaki a társaságot, valaki az egyedüllétet, nincs veled baj. Egyszerűen így vagy összerakva, ezt szoktad meg.

2015. febr. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igaz, még sosem voltam Izlandon, de gyönyörűnek találom azt az országot. Úgy elmennék oda!

Ha én egy apró szigetre utaznék, pl. Kanári-szigetek, akkor eltűnődnék azon, hogy vajon nem unalmas-e az ott élőknek a hely. Mivel tudják elfoglalni magukat a bulizáson kívül. Hogy találnak munkát meg ilyenek.

Egyszer, amikor Bakonyban voltam és sétáltam a faluban. Nézegettem, milyen kis boltok vannak errefele, láttam mozgó húsárut is. És elgondolkoztam azon, hogy milyen rossz lehet úgy élni, hogy nem olyan munkát találsz, amilyet szeretnél és el kell költöznöd egy másik városba.

Azon is gondolkoztam, hogy ritkának érzi-e magát egy olyan ember, mint pl. egy izlandi. Írtad, hogy 300.000-en élnek (szerintem azóta nőtt a számuk).

2015. febr. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!