Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Félek hogy elijesztem a...

Félek hogy elijesztem a barátaimat. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Abban kéne segítenetek, hogy megmondjatok hogy mit kéne csinálnom. Attól tartok, hogy elüldözöm magam mellől a barátaimat. Nagyon gyanakvó vagyok,nem csak kissebb értelemben, hanem biztos vagyok benne, hogy a digitális órámban kamera van, vagy a monitor belsejében, ami engem figyel, és bár tudom hogy ez hülyeség, én mégis mindig letakarom őket. Sokszor félek attól, hogy hallják a gondolataimat, vagy hogy az utcán követnek. Ha facebookon beszélgetek valakivel, és nem azonnal válaszol, akkor azon gondolkodom hogy biztos kibeszél. De ugyan ez megy élőben is, mindig attól tartok hogy rajtam nevetnek, emiattt mindenkivel gyanakvó vagyok, mindent támadásnak vélek. Sokszor vagyok passzív-agresszív. Nehezen értem meg a társadalmi normákat, és gondban vagyok az érzelmekkel is. Nem igazán ismerem fel az arcmimikát, és a szarkazmust. Sokszor használok egy-egy közmondást rosszul. Az iskolával nincsenek problémáim, tanulás nélkül lettem 4.8. Attól félek, hogy a kevés barátomat is elijesztema folytonos gyanakvással, és azzal hogy "fura" vagyok. Szerintetek mit kéne tennem?

16\f


2015. febr. 25. 22:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy paranoid személyiségzavarod van? Szerintem pszichiáterhez kellene fordulnod.


[link]

2015. febr. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ne tegyél semmit ezt csak azért mondom mert pont ugyanolyan vagyok mint te csak kamerás óra és monitor nélkül XD (bocs) figyelj az igaz barátok mindennek ellenére is melletted fognak maradni nekem is van belőlük kettő tudják milyen vagyok és elfogadtak így :) ami viszont nem árthat az esetedben ha kicsit "fentebbről" nézel az emberekre és a világra plusz ha növeled a büszkeséged :) és mellékesen ha tanulás nélkül lettél 4.8 akkor meg nagy jövőt jósolok neked és sok szerencsét ;)
2015. febr. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szívatnak, piszkálnak az iskolában?

Mert könnyen lehet, hogy amiatt lettél ilyen súlyosan önbizalom hiányos és látsz minden kis semmiségbe bele ilyen dolgokat és emiatt is vagy frusztrált, ami okozhatja a passzív agresszív viselkedést, gondolatokat, valamint azt, hogy nem tudsz megfelelően figyelni a beszélgetésre, vagy a neked mondottakra, azok kontextusára, stb.

2015. febr. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ide már orvos kell! Nem akarlak vele megbántani de tényleg...
2015. febr. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem piszkáltak, én inkább elvoltam egyedül. Sokszor próbáltam beilleszkedni, de nem igazán ment (nem tudtam mikor viccelnek, mikor nem, roszkor nevettem, nem odavaló dolgokat mondtam, stb..). Viszont amikor gimis lettem, páran felkaroltak, de folyton vádlom őket minden hülyeséggel, ami akkor tök logikusnak tűnik, de később józan ésszel átgondolva mindig rájövök hogy hülyeség.
2015. febr. 25. 23:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!