Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem klónoznak semmit?

Miért nem klónoznak semmit?

Figyelt kérdés

Elvileg már elég profi szinten tudnának... Nem?!

És nem is arra gondolok, hogy embert hanem, hogy mondjuk haszonállatokat nem túl nagy tételben... Vagy olyanokat amik a kihalásszélén állnak pl. elefánt. Vagy olyanokat amik a közelmúltban kihaltak... Bár nem tudom, az mennyire lehetséges.



2015. febr. 26. 19:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg klónoznak, csak ezek a kísérletek nincsenek nyilvánosságra hozva.
2015. febr. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
tudod hogyan működik a klónozás? fognak egy nőstény egyedet, kiveszik a petéjét(vagy hogy hívják) beleteszik egy sejtjét az állatkának, majd megszüli magát... más verzió még nemigen létezik
2015. febr. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kaptak engedélyt tudósok kísérletezni kipusztult fajokkal, de azoknál is rokonfaj kell anyaállatnak. Megy az izgalom és spekulálás évek óta, hogy lesz-e valami a gyapjas-mamut projektből, de még semmit sem tudunk.
2015. febr. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan egyszerű és olcsó reprodukálni a sejteket és felépíteni egy organizmust... Sokkal drágább lenne klónozni egy haszonállatot annál, hogy kitenyésszék.
2015. febr. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Jelenleg nem tudunk normálisan klónozni. Az egész dolog úgy működik, hogy kiveszünk egy testi sejtet egy egyedből és a sejtmagot beletesszük az anyaállat enukleált (sejtmag mentesített petesejtjébe. Amit majd az anyaállat kihord. A probléma ott van, hogy az így kapott "megtermékenyített" petesejt, nem 0 éves lesz, mint normál esetben, hanem annyi, mint a testi sejt volt. Tehát ha engem akarnának most klónozni, aki 25 éves, akkor az én klónom összes sejtje 1 éves korában 26 éves lenne! A klón alapvetően beteges lenne, nagyon hamar megöregedne és meghalna. Lásd Dolly birka esete. Ezen kívül még számos egyéb probléma is van, például az iszonyatosan rossz siker ráta. Ha csinálnak 10 klón petesejtet, akkor abból 1-ből talán állat lesz, a maradék elpusztul... A kérdésnek etikai vonatkozásai is vannak, amibe most nem mennék bele.


Egyébként a tudomány mostanában inkább a génsebészet irányába ment el. Olyan lehetőségek kezdenek körvonalazódni, hogy a genetikai hatalmunk szerintem bő 100-200 éven belül szó szerint isteni mértékű lesz. Fajok feltámasztása, új fajok teremtése, a saját DNS-ünk módosítása... Lets play GOD! Iszonyatos hatalmunk lesz, mely iszonytató veszélyeket hordoz magában.

2015. febr. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Jelenleg is kutatják. kb 20 másodper google


[link]


[link]


[link]


[link]

2015. febr. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
De a klónozott állatok azok nem öregednek? Nem halnak meg? Vagy mi? vagy mi van akkor ha valami balul sül el. És valamelyik állat valami mássá fejlődik és az megöl minket?
2015. febr. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Értem és köszönöm az eddigi válaszokat, még jöhetnek! :)

És akkor mi van, ha őssejtekből klónoznak, vagy olyat nem lehet, hogy visszafiatalítják a sejteket?! Mintha olvastam volna ilyet, de az lehet, hogy egész más eljárás... Sorry, ha butaságot kérdeztem! :D


És a génsebészet az milyen is? Valami érdekeset, amit tudnék róla olvasni? Milyen szálon induljak el?

Előre is köszönöm!

2015. febr. 27. 00:49
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Őssejtből lehet létrehozni hímivarsejtet, petesejtet, és azt meg lehet termékenyíteni. (Most már bőrsejtből is tudnak ilyet, nem csak őssejtből.)


A probléma az, hogy a filmekkel és könyvekkel ellentétben nem lehet őket berakni egy üvegbe és várni hogy felnőjenek. Kell egy élőlény, ami kihordja. (Vagy egy tojás, amiben növekszik, ha tojással szaporodó élőlényről van szó.) És nem lenne rossz, ha ez egy rokon faj lenne. Pl. mamutot nem csak azért nem tud kihordani egy bölény, mert valószínűleg kettérepedne a fejlődő magzattól, hanem mert biológiailag annyira mások, hogy nem bírná életben tartani a magzatot.

2015. márc. 1. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!