Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan győzzek pszichológussal...

Hogyan győzzek pszichológussal szemben, kerüljek fölényben egy beszélgetésbe, ismerjem ki?

Figyelt kérdés

A lényeg, lesz egy iskolapszichológus, ki lehet próbálni magadat 1 órára beszélgetni vele, és ha tetszik mész hozzá, ha nem akkor nem, de azt mondták a tanárok hogy ez se kötelező viszont érdemes elmenni, majdhogynem kérleltek minket szóval elég burkoltan de ott az indoka, hogy szűrni akarják a diákok viselkedését, kiismerni.

Nos én a pszichológust akarom kiismerni, rólam érdemes tudni, hogy jó az emberismeret, a vitakézségem és egyéb beszédkézségem, a koncetrációm és a szókincsem is elég bő, minden megvan és ez nekem tökéletes alkalom, hogy a pszichológussal szemben kipróbáljam magam, az iskolában is jó vagyok és egyéni okai nem lehetnek a dolognak, viszont az 1 óra erejéig szeretnék a beszélgetésben fölényben kerülni, jól tudom manipulálni az embereket, meggyőzni azonban a pszichológus simán félrevezet és igen átlátszóan manipulál, húz ki belőlem információkat, tudom hogy ez a munkája és miért vagyok hülye, de elég intelligensnek tartom magamat és érettebbnek, talán másabbnak magam a többieknél, hogy kipróbáljam magam, azonban tudom hogy nincs hozzá elég ismeretem, így tőletek kérnék gyors választ mivel 1 nap múlva lesz, tehát ennyi időm van információt gyűjteni.

Az interneten semmit nem találtam, amiből rövid időn belül szedhetném ki a lényeget, így hozzátok fordulok, már csak azért is mert itt tudok kérdezni.

Válaszaitokat előre is nagyon szépen köszönöm!


17/F



2015. márc. 2. 19:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy pszichológus azért kicsit jobban ismeri az emberi elmét és annak működését, reakcióit, mint te (elvégre évekig ezt tanulta), szóval kizárt, hogy fölénybe kerülj, csak azért, mert kicsit jobb a beszélőkéd, mint az átlag 17 évesnek. Ő ismeri a testbeszédet, a tekintetet, a hanglejtést, látja, ha nem figyelsz, kiszúrja, ha hazudsz, stb.

Ha terelni akarod a témát és rá irányítani a beszélgetést, egyből le fog neki jönni, hogy ez szándékos, mivel egy ilyen ember nem lehet "hülye".

2015. márc. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
Miért akarod kis szaros 17 évesen a nagyobb tudású emberrel ellentétbe helyezni magadat? Gratulálok, ha nem kötelező akkor ne arcoskodjál ba.zod, hanem ne menj el.
2015. márc. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
kíváncsi vagyok, mi lesz ebből :)
2015. márc. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Nemdetalánbiztos ***** válasza:
100%

Ne becsüld le a pszichológus képességeit, eszméletlen sok módszerük van amiről sejtelmed sincs.

Olyan dolgokból tudnak rólad információt szerezni amire nem is gondolnál.

Az ellen is tudnak védekezni, hogy ha valaki őket akarja kiismerni, mivel sokan a támadással védekeznek.

Szóval ha te tudatosan is támadod akkor is ki fog játszani.

Persze mindez akkor igaz ha egy jó pszichológusról beszélünk.


1 nap alatt nem tudsz felkészülni eléggé.

De megpróbálhatod.

Egy pszichológus ezekre figyel nálad:

- Testbeszéd: mozgás, arcjelzések, ahogy ülsz vagy állsz stb.

- Beszéd: kifejezésmód, szóhasználat, hangszín stb.

-Logika

-Érzelmek

és még sok minden.


Csak pár dolgot mondtam most. De ha egy pszichológust akarsz kiismerni akkor legjobb ha azt figyeled, hogy hogyan kérdez tőled. Mivel ő fog kérdetni és te fogsz válaszolni.

Te is figyelh

2015. márc. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
lehet hogy csak egyáltalán nem kéne semmi értelemset válaszolnod, akkor biztosan nem ismer ki :D
2015. márc. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ha van elég értelmed, akkor annak a szerencsétlen pszichológusnak a helyzetébe képzelhetnéd magad. ő azért tanult éveken keresztül és azért van ott, h a diákokon segítsen, akiknek tényleg szüksége van rá és nem kellene őt ilyen "húzásaiddal" idegesíteni. Iskolapszichológusnak nagyon nehéz lenni, és manapság már igen kevesen adják rá a fejüket, mert a gyerekek szemtelenek lettek, és inkább tisztelettel kellene rá tekintened mint megpróbálni őt felidegesíteni, ami megsúgom, nem fog menni.
2015. márc. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy csöppet -nagyon- sokat képzelsz magadról.


Egy ilyen "dolog" miatt már eleve nem tűnsz valami értelmesnek, no meg az, hogy ismeretlenül akarsz valakit a "te szinted" alá rakni, az nekem amolyan "kisp**cs-szindrómának" tűnik.


A manipuláció meg lehet, hogy a 14-17 évesek körében sikeres lehet, elvétve az a fölötti korhatárt is sikerülhet becsapnod -mert túl sok a buta ember- de egy értelmes embert -pláne egy pszichológust- nem fogsz tudni megvezetni.


(Egyébként az összes fiatal azt hiszi, hogy ő sokkal érettebb a kortársainál.)

2015. márc. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, miért akarnál fölénybe kerülni vele szemben? Ez nem hatalomjáték, ő azért van ott, hogy segítsen neked, ha segítségre van szükséged, nem azért, hogy elnyomjon. Mondták neked, hogy nem kötelező elmenni, ha nem akarsz, akkor nem mész el és kész, ez csak egy lehetőség. Amúgy te sem fogod őt kiismerni egy óra alatt, meg ő sem fog téged kiismeri egy óra alatt. Ahhoz jóval több alkalom és sok-sok beszélgetés szükséges, hogy a beteg és a pszichológusa egyáltalán rájöjjenek, hogy tudnak-e együtt dolgozni a gyógyulás érdekében, meg hogy egyáltalán kiderítsék azt is, mi a konkrét probléma. Ez nem úgy működik, hogy te bemész, ő megkérdezi, szoktál-e szomorú lenni, azt mondod, igen előfordul, és erre rányomja a papírodra a "depressziós" bélyegzőt.
2015. márc. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ki akarsz játszani egy pszichológust, és interneten nézel utána, hogy hogy kell?


Inkább tanulj.

2015. márc. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Elnézést, de azt hiszem, hogy talán két ember kivételével mindenki félreértett engem.

Én nem idegesíteni akartam a pszichológust, nem kijátszani, stb.

Csak úgy előre többnyire jó tanuló vagyok, kettő van ami gyengébben megy de mindent a lehető legjobb tudásom szerint a leghatékonyabban igyekszek véghezvinni, emellett tisztelettudó vagyok (bár úgy vagyok vele hogy azt kiérdemelni kell és nem hatalmilag megkövetelni), na szóval mindegy, a lényeg hogy az átlagtól eltérően kicsit másképp gondolkodok, érettebb vagyok és persze erre büszke is vagyok.

A lényeg, nem legyőzni akarok egy pszichológust, az a pár emberke, aki feltévedt csak azért, hogy más válaszolókba vagy belém beleköthessen annak köszönöm szépen de ne itt, a pszichológussal szembe én el is ismertem hogy többet tud, jártasabb hiszen ez a szakmája, ő tanulta és nyilvánvalóan nem tudok ellene teljes mértékben felkészülni egy nap alatt, se kiismerni se legyőzni, írtam is hogy nem véletlenül kérek itt segítséget.

Azonban mivel tudom magamról, hogy az átlagnál érettebb és logikusabb vagyok, ezért szeretném ha legalább esélyt adnák annak, hogy a beszélgetést során ne teljes mértékben ő irányítson és manipuláljon, emellett magamat és próbára tenném, viszont vannak akik összekevertek engem az idióta gyerekes kis köcs*gökkel, akik anya pénzén drogoznak meg isznak egész nap, az iskolába 8-9 óra helyett bejárnak talán 2-3-ra kivéve ha néha egész napra beülnek csak hogy végigbarmolják, szerencsére nem túl sok az ilyen, de ebbe az évbe az iskolámban paprikaspray-vel úgymond "kinyírták" a matematika tanárunkat aki azóta se tud megszólalni, mert abban a pillanatban befullad és már 3-4 hónapja történt de még mindig tüdőtükrözést meg mindent csinálnak rajta, a tanárkollégája mondta hogy az orvosok se láttak még ilyet.

Az embereket úgy ahogy kiismertem, jókat is, rosszakat is, eléggé különben tartom magam mind sok embernél, de főként ezeknél a társadalmi hulladékoknál.

A kérdésem egyszerű volt, ismeretet kértem, tájékoztatást, esetleg véleményt, nem pedig a sok egy mondatból álló fogalmazni és helyesen írni ráadásul szöveget értelmezni sem tudó szmájlikkal az üzenetét telepakoló tapasztalatlan, éretlen gyerekek unalmi megnyilvánulását, hogy minimális ideig érvényesülhessenek.

Ezt elérték, sikerült, több mint 4-5 sort szántam rátok, ha megelégedtetek és jóllaktatok velem, akkor legyetek szívesek hagyni minket, a többieknek továbbra is üzenem, hogy tapasztalatot, ismeretet, esetleg véleményt, akár jóhiszemű akár demoralizáló, de legalább jól fogalmazd meg és fejtsd ki, hogy miért is utálsz engem ennyire egy feltevésem vagy megnyilvánulásom, kérdésem alapján, ne pedig egy sorba beleb*zd, hogy senki sem foglalkozik veled.

Én legalább azért vagyok itt, hogy kérdezzek, nem pedig Facebook potlónak használom ezt az oldalt.

2015. márc. 3. 18:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!