Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől lehet az hogy nem birok...

Mitől lehet az hogy nem birok miről beszélgetni az emberekkel? Nem jut eszembe semmi téma. Én lennék az egyedüli ilyen? 23/F

Figyelt kérdés
Egy ideig nem zavart hogy csendesebb típus vagyok, de már szeretnék új barátságokat kötni 2 haverom van akivel heti 1-2x találkozom és elvagyok, de rajtuk kívül nem tudok az emberekkel semmiről beszélni, egyszerűen nem jut eszembe semmi amit mondhatnék mitől lehet ez ?
2015. márc. 2. 21:29
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Kérdezz. Az a legegyszerűbb. Érdeklődj felőlük, mit szeretnek csinálni, meg ilyesmi. Nem nagy művészet és az emberek többsége szeret magáról és a dolgairól mesélni.
2015. márc. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Álatlában kérdezek, de egy idő után már unják a sok kérdést, ezért keresek valami megoldást, hogy beinduljon a beszélökém
2015. márc. 2. 21:38
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
érdekes, ez már velem is előfordult!Vajon mi lehetett az oka? nem lehet, hogy lelki bizonytalanság áll a háttérben?
2015. márc. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Régebben nagyon beszédes, társaság központú voltam, aztán egy félévet külföldön töltöttem, ahol semmi társaságom nem volt, mire hazajöttem a csoporttársaim végeztek, a társaságunk szétszéledt. Mióta hazajöttem egyszerűen képtelen vagyok rendesen beszélgetni az emberekkel, leszámítva a családot, egy-két régi ismerőst. Sokat gondolkodom miért lettem ilyen és rájöttem, hogy az a nagy igazság, hogy a lelkem mélyén nem is akarok velük igazán beszélni. Nem szeretek a saját problémáimról beszélni, nem akarok velük másokat fárasztani, egyéb témákkal meg úgy vagyok, hogy biztos nem érdekli a másikat. Őket szívesen meghallgatom, de mit tudnék én tanácsolni egy idegennek, ha ők hoznak fel valami semleges témát arról még eltudok beszélgetni velük talán, de sokszor itt is felmerül, hogy biztos nem érdekli őket amiket összehordok. Nálam ilyesmik állnak a háttérben és úgy tűnik a helyzet csak rosszabb lesz, mintha egyre zárkózottabb lennék.
2015. márc. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
85%
Az emberek szeretnek magukról fecsegni. Ugyhogy elég ha megdícséred a cipőjét, vagy a kabátját. Megkérdezed hol vette mert csoda jól áll neki. Aztán elkezd fecsegni. Nem nehéz beszélgetést kezdeményezni...utána meg ugyis alakul.
2015. márc. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
73%
16/L ilyen már velem is volt. Nekem is két barátnőm van és velük sokszor eljárok bulizni és a legegyszerűbb ugy ismerkedni hogy ha elkezd magáról beszélni és van egy olyan tény ami közös bennetek akkor mar könnyen fog menni:)
2015. márc. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2015. márc. 3. 18:11
 8/9 anonim ***** válasza:

"Álatlában kérdezek, de egy idő után már unják a sok kérdést, ezért keresek valami megoldást, hogy beinduljon a beszélökém

"


Ez az. :( Kérdez az ember, mert a másik fél nem kérdez semmit és már nekem kényelmetlen a beszélgetés, mert csak aha, nemtudom, meg nem tudom még mi jön válaszként.

És ilyenkor elgondolkodhatok, mit csesztem el, hogy nem lehet velem beszélni.

Pedig én talán sok mindenről tudnék írni min. egy oldalt....

2015. márc. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
68%

Azok az emberekkel, akikkel nem tudunk igazán beszélgetni, vagy már kifogytunk a témából, azok nem is fontosak, érdekesek számunkra, nem kell erõltetnünk tovább. Ha adott a szituáció, akkor valami kifogással arrébb állunk, elköszönünk. Azok az emberek pedig, aki teljesen egyhúron pendülnek velünk, úgy is lesz mirõl beszélni. Csak NEM szabad görcsösen akarni.

Nem veled van a baj, mindenkivel elõfordul a kínos hallgatás néha.

2015. ápr. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!