Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kaphatnám vissza az...

Hogyan kaphatnám vissza az érzéseimet?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy ti is tudjátok mit jelent, de elmondom, hogy mit érzem magam valójában. Mindig üresnek érzem magam, semmi érzést nem érzékelem. Például ha nevetek, de legbelül semmi nincs öröm, vidám érzés. Csak akkor tudom, hogy jól érzem magam, ha mosolygok, vagy nevetek, vagy jó kedvem van, hogy mindent szivesen csinálnék. Nem érzem sem a gyűlöletet, szomorúságot, irigységet és félténykedést, meg egyéb érzéseket is. Egyébként azért nem érzek féltékenykedést és irigységet, mert régen gyermekkoromban kitöröltem belőlem a rossz érzéseket, mert tudtam, hogy nem helyes dolog igy érezni. Néha olyan letörtnek, borúsnak érzem magam, hogy öngyilkossági gondolatom van és hülye gondolatokon jár az eszem. Csak ritkán érzem a boldog érzéseket, ha még nem tapasztaltam meg. Nem tudok együtt érezni valakivel, ezért inkább szinlelem az együttérzést, vagy nem tudok sajnálatot fejezni valaki iránt.Néha legszívesebben meghalnék, vagy teljesen egyedül lenni, vagy elmenekülnék mindentől és semmit nem tudni. Úgy érzem magam, mint egy érzéketlen robot. Olyan üresnek érzem magam, hogy belül kongott az ürességtől és teljesen sötét van, ha ember beletapogatná a lelkembe, úgysem találná semmi mást, csak fekete sűrű kátrányt.

Talán endogén depresszió lenne? Kérlek, mondjátok meg amit tudtok, de a hülyeségeitek nem érdekelnek, csak a normális válaszokat kérek. Mert tudom, hogy ez nem normális dolog.



2015. márc. 4. 16:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Furcsa, ebből az következik, hogy szeretet nem vesz körül igazán a családban sem. Nem tudom milyen élmény, trauma ért gyerekkorodban, de szakember tudna szerintem esetleg segíteni. Az ember kell, hogy apróságokban is meg tudja találni az örömöt és a szeretteiben, anélkül semminek nincs értelme. Próbálj meg örülni finom ételeknek, napsütésnek. Vannak barátaid? Kapcsolatod gondolom nincsen.Nem értem mért gondoltad gyerekként hogy nem helyes így érezni. Midnen érzést meg kell tapasztalni, át kell élni. Hogy tudnánk mi a jó ha nem tapasztaltuk meg a rosszat? Természetes, hogy az ember néha megbántott, vagy irigy. Ezen át kell esni és nem szabad elnyomni, mert ezek normál esetben múlékony érzések. Neked tényleg szakember kell, ez biztos. Gondolkoztál már azon, mi az életfeladatod?
2015. márc. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Bírom az ilyen világfájdalmas tiniket, akik addig kutatnak a neten, amíg találnak valami jó kis pszichés betegséget, kimásolják a tüneteket, majd álszent módon felteszik a kérdést: "Mi bajom lehet?" Én nem tudom, mikor lett az elmebetegség ennyire divatos? Régen is ki akartak tűnni a kölykök a tömegből, na de nem úgy, hogy mindegyik depressziót, meg szuicid hajlamokat színlelt... nem tudom mi bajod van, nyilvánvalóan nem "endogén depresszió" hanem csak nem kapsz elég megerősítést a külvilágtól, hogy te milyen szuper, szerethető, csodálatos kis ember vagy. Pszichológus ezen is segíthet, aztán ha szerencséd van (haha) akkor tényleg felfedeznek nálad valami komolyabb agybajt. Kérdés, hogy akkor tényleg boldog leszel-e...
2015. márc. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak: Igen, kevés szeretetet kaptam a családomtól. Vannak barátaim. Próbálok örülni valaminek, de nehéz nekem. Ezért töröltem ki, mert utálok megbántani másokat, de néha véletlenül megtettem. Hát igen, már előre terveztem mit szeretnék majd csinálni jövőben.


Kedves második válaszoló, úgy tűnik nem is értetted. Amiről irtál, hogy fiatalok ki akarnak tűnni a tömegből, azt jelenti, hogy törődésre, szeretetre vágynak. Ha helyemben lennél, biztosan nem akarnál újra érezni. És szerinted ez igy jó, amikor kb. 11-12 évestől elkezdtem már igy gondolkozni, és lassan eltűnnek az érzéseim? 11-12 évesen? Persze, hogy nem. Neked sokkal szerencsésebb vagy nálam, mert neked vannak érzéseid. De az viszont nem szerencsés vagy, hogy valójában neked agybajod van, úgyhogy javasolom, menjél az orvoshoz. Fölösleges volt válaszolnod, kár, hogy rám pazaroltad az értékes idődet, mert nem segítettél ezzel semmit a borzalmas modoroddal. További rossz napot neked.

2015. márc. 4. 19:45
 4/4 anonim válasza:
Szerintem a legjobb lehetőség egy lelki segítőt találnod. Például egy pszichológust, akinek nyíltan beszélhetsz a problémáidról és nagy előszeretettel várja, hogy segíthessen neked. Az érzések csak hosszútávon távolodhatnak el tőled, de jobb lenne mielőbb beszámolnod valakinek róla. Ezeket a vágyakat a saját élet megfosztása után csak a depresszió válthatja ki, és az érzelmek elhalványodását pedig a hosszútávú depresszió tűrése. Ilyenkor úgy érezheted eltávolodnak tőled a gondolatok, az érzelmek, a szomorúság, boldogság, félelem, bánat, lelkiismeret-furdalás, és nagyon elkeseredettnek és fáradtnak érezheted magad. Úgy érezheted, hogy a koncentrációd egyes dolgok odafigyelésére alkalmatlan lehetsz. Ezért fontos, hogy kiderítsd, hogy mi okozza a depressziót, mert depresszív állapotot csak olyan tényezők válthatnak ki, amelyek mindennapi életünkben ott vannak és egyfolytában rá gondolunk. Lehet ez valamilyen elismerés, vagy egy dolog, amit képtelenek vagyunk elfogadni, vagy megoldani. Számos okozója lehet, az egyén lelkivilágától függ, hogy ez a te érzelmeidet ezelőtt mennyire bántotta. Ezért tanácsolom, hogy látogass el egy pszichológushoz még ha bármennyire is elzárkóztál a világtól (ez a depresszió egyik mellékhatása) és próbálj meg megnyílni, hiszen ezért léteznek, hogy az ilyen problémákkor segítsenek, ezért ne vesztegesd az időt, nem éri meg, de remélem már mostanra megoldódott a lelki állapotod.
2015. júl. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!