Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt olyan ember, vagy...

Van itt olyan ember, vagy ismertek olyat, aki régen, tinédzserkorában valakit terrorizált, bántott, megalázott az iskolában, de felnővén teljesen más ember lett belőle?

Figyelt kérdés

Kinövi ezt a tulajdonságát az ilyen ember? Érez felnővén valamiféle bűntudatot, vagy rossz érzést a régi gonoszságai miatt? Ha netán összefut azzal, akit régen bántalmazott, bocsánatot kér tőle, vagy legalább megpróbálja valahogy jóvátenni a sérelmeket?

Vagy ezek az emberek tényleg örökké ilyen gonoszak maradnak és felnőtt fejjel is lekicsinylően bánnak a régi áldozataikkal?

És az áldozatok hogyan élik meg ezeket a bántalmazásokat hosszú évek múlva? Képesek egy "spongyát rá" jelmondattal szemet hunyni felettük, vagy továbbra is magukban hordozzák a régi sérelmeket?



2015. márc. 11. 16:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a hugom volt ilyen, még gonosszabb lett.Nagyon ritka, hogy az ilyen emberek megváltoznak,hiszen vagy nagyon el lettek kényeztetve, vagy lelkisérültek.
2015. márc. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mindenki változik, egyetemen például már nincs ilyen gond vagy nagyon ritka.

Egyszerűen azért mert vége a sokszor féktelen pubertás kornak, rendeződik a hormonháztartás.

Ha valakinek ez ugyan úgy megmarad vagy roszabbodik, az már egyszerű jellemhiba, ez sok mindentől kialakulhat, de jellemzően a neveltetéstől, annak hiányától, vagy épp az intelligencia szint túl alacsony, drog, alkohol problémák és ezeknek 'közös többszöröse'.

2015. márc. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A nővérem egy igazi lelki terrorista volt, nagyon megkeserítette az életem. Folyton ugráltatott, és ordibált velem ha nem tettem meg amit parancsolt. Végül elköltözött, és onnantól kezdett javulni a kapcsolatunk. Segítőkész lett, lehetett vele normálisan beszélni, ma pedig már egy fontos lelki támaszom akire számíthatok. Szerintem mindez azért van mert felnőtt és megbánta az akkori tetteit, és így kompenzál. Olyan régen voltak azok a dolgok, hogy a nagy részére nem is emlékszem már és megbocsátottam.
2015. márc. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én egyszer összefutottam azzal aki sokat bántalmazott, nem kért bocsánatot, nyalizott inkább...
2015. márc. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Kinövi ezt a tulajdonságát az ilyen ember?"


Egy vérbeli bántalmazó aligha. Ugyanis nem tulajdonságról van szó, hanem egyfajta személyiségről.


"Érez felnővén valamiféle bűntudatot, vagy rossz érzést a régi gonoszságai miatt?"


Van köztük olyan, aki érezhet, de kevesen. Egy vérbeli bántalmazó mindig meg van győződve arról, hogy akit bántott, az megérdemelte, sőt: egyenesen jót tesz vele, hogy "megneveli".


"Ha netán összefut azzal, akit régen bántalmazott, bocsánatot kér tőle, vagy legalább megpróbálja valahogy jóvátenni a sérelmeket?"


Kevesen teszi ezt. Többnyire azok, akik belátták, hogy hibáztak. Ismered az Egyenesen át c. filmet? ha nem, nézd meg. Ott a válasz.


"Vagy ezek az emberek tényleg örökké ilyen gonoszak maradnak és felnőtt fejjel is lekicsinylően bánnak a régi áldozataikkal?"


Többnyire igen.


"És az áldozatok hogyan élik meg ezeket a bántalmazásokat hosszú évek múlva?"


Szerinted?


"Képesek egy "spongyát rá" jelmondattal szemet hunyni felettük, vagy továbbra is magukban hordozzák a régi sérelmeket?"


Soha nem lehet egy bántalmazásra "spongyát rá!" felkiáltással hosszútávon megoldást találni. A traumákat, a bántalmazotti állapotot fel kell dolgoztatni pszichiáter vagy szakpszichológus segítségével. Utána - csakis utána! - magától elmosódik és súlytalánná válik az egész. Utána tudsz csak megbocsátani a bántalmazódnak, addig nem.

2015. dec. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!