Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért csinál ilyeneket magával?

Miért csinál ilyeneket magával?

Figyelt kérdés

Egyik barátnőm (19, lány) vagdossa magát, legutóbb meg a falba verte a kezét, de úgy, hogy lejött róla a bőr.

Nem hülye, sőt. Általában szórakoztató, mosolygós, néha rátör a dili és elküld mindenkit délebbre, de egyébként alkalmazkodó.

Kérlek ne azt írjátok, hogy hülye, meg hogy kinek szóljunk, mert van szakszerű segítsége, csak érdekel, hogy általában miért csinál ilyet az ember, mert vagyunk olyan jóban, hogy megosszon velem mindent, de ezt nem hajlandó elmondani.

A másik, hogy hogy viselkedjek vele, nem tudnék tenni valamit, hogy abbahagyja? Sebet csak egyszer láttam rajta (a falbeverés utánit), de a hangulatából, a nézéséből tudom, hogy mikor teszi meg, és ez nagyon rossz.


2015. márc. 11. 20:52
 1/4 anonim válasza:
Hát ezek mögött biztos valami lelki probléma áll, és ezt próbálja "levezetni" a vagdosással. Segíteni ilyenkor sztem nem nagyon lehet csak éreztesd vele hogy fontos számodra. Egyébként pedig neki kell rájönnie hogy rossz az amit csinál és hogy a lelki dolgot kéne megoldani vagy legalább a feszültségét máshogy pl. sportolással levezetni!
2015. márc. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sajnos ezek impulzusszerűen jönnek és mindenki máshogy vészeli át. Van aki iszik, van aki drogozik és van aki például vagdossa magát.


Jellemzően ha már túl sok minden, összecsapnak a feje felett a hullámok és frusztrálttá válik, akkor jön ez elő. Ezzel levezeti a feszkót és kész, megnyugszik.


Nem tudsz vele mit kezdeni. Ha van szakszerű segítsége (pszichológus), akkor talán egy idő után megtanulja kezelni ezt a dolgot.

2015. márc. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ahopgy elmondod az alapján egy "maszkot" tart fent magán, de amikor tól sok feszültség, stressz éri akkor, hogy tovább tudjon "önmaga" maradni a fájdalomhoz fordul. Sajnos tudom milyen érzés ilyennek lenni.

próbálj meg minél közelebb kerülni hozzá és vedd rá hogy beszülje ki a problémáit, mert mindenkinek kell egy "lelki szemetes". mást nemigen tudsz vele tenni

2015. márc. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Amit én el tudok képzelni az egy dolog, a valóságban lehet más az oka

Úgy tudom dühösek ezek az emberek, de nem merik az illető felé vagy a helyzet felé kimutatni ezért saját maguk ellen fordítják ezt az energiát mert önmaguk nem ijesztő. Kell hozzá önmaguk lenézése is szerintem.

2015. márc. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!