Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a tehetseg valojaban?

Mi a tehetseg valojaban?

Figyelt kérdés
Egyszeruen nem birom megerteni mi a tehetseg... Biztos vagyok benne hogy ha valaki szorgalmas es kitarto barmit el tud erni. De mi van azokkal akikre azt mondjak tehetsegesek? Ugye altalaban azokra mondjak ezt akik valamit meg soha nem csinaltak azelott de megis ugy csinaljak mintha ezereve azt csinalnak. Szoval ha van ilyen (es van ilyen) akkor ezek. Tehetseges emberek elonnyel indulnak a tobbi enberhez kepest. Persze az ha valaki enekes akar lenni, de nem orokolt szep hangot az elete vegeig gyakorolhat akkor sem lesz szep hangja amivel enekes lehet. Nem ilyenre gondolok, hanem olyanra amit az ember megtanulhat. Na ugye minden ember tiszta mondjuk ugy ures aggyal szuletik. AztN meg tanul ezt azt es talan mar fiatal koraban a szulok felismerik miben lert jo a gyerek vagyis miben tehrtseges szeri tuk. De ha a szulo mondjuk ugyes hegedus volt akkor ez befolyasolhatja ot ebben es lehet hogy mivel o nem lett hired hegedus ugy go dolja hogy na majd a lanya es mondhatjuk beleneveli hogy szeresse a hegedulest es hat a sok gyakorlas szorgalom meghozza a gyumolcset tehat tendg jo hegedus lesz. Viszont itt kepbe jon az hogy ha mi elhitrtjuk a gyerkkunkkel egesz kis koratol fogva hogy o jo valamiben akkor jo is lesz benne? Valoszinuleg igen. De ez lenne a tehetseg? Nem. Peldaul amikor mrg szlib jartam es elkezdtuk tanulni a programozast volt egy gyerek akinek nagyon ment, szinte kitunt a tobbiek kozul, de nagyon. Ora azt mondanam hogy tehrtseges, de nem ertem hogy miert. Miert van az higy ha egy osztalyban van 20 gyerek ugyanazt tanuljak, ugyanugy mindenkinek ismeretlen a tema, de van aki olyan mintha mar tanulta volna holott nem. Mondjuk nekem nem nagyon ment a programozas de ha elkezdenem tanulni es trnyle mindent beleeadnek biztos eltudnek jutni egy szintig, de az a gyerek mar regen profi. De ha akkor en is elkezdte. Volna tanulni rendesen mint o vajon ugyanolyan szinten lennenk most? Hat nem. Miert nem? Mert o trhetsegesebb neki mindig is jobban ment a programozas mjndig o segitrtt masoknak az osztalyban szoval... O mindig jobb lesz. Ha valaki tehetseges mjndig elorebb jar az atlagtol, o kap normalis munkat., o jar jobban. Tehat mi a velmenyetek a tehetsegrol?

2015. márc. 12. 00:07
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Az a tehetséges, aki ugyanazt a szintet kevesebb gyakorlással éri el, mint a többiek, és ezt nem a szülei tanítják, hanem veleszületett képesség, olyan mint pl. az, hogy milyen magas vagy, vagy milyen színű a szemed. Ugyanúgy valaki pl. jó matekból és alig kell tanulnia, hogy 5-ös legyen, valaki órákat tanul egy 2-esért... Aki tehetséges, annak jobb érzéke van egy bizonyos dologhoz, mint az átlagnak, és sokkal könnyebben megtanulja.
2015. márc. 12. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Szoval szeri ted az a tehetseges aki konnyebben tanul? A fentebb eitett peldaban a gyerek akirol irtam hat nem valami ko tanulo volt. Matek 2- es, magyar 3-as es igy tovabb...
2015. márc. 12. 00:28
 3/30 anonim ***** válasza:

Kedves kérdésfeltevő,

Le fogtok pontozni előre bocsátom.

Ő....

A magyar nyelvünk mindent pontosan megmagyarázhatatlan.

Tehet-ség. Van tehetsége valamit meglenni, lehetőségében áll..például szépen énekelni. Tehát az adott dolgot meg tudja tenni.

Egyébként rossz a példa az énekléssel mert a macskák oktató legnagyobbak azt vallják énekelni bárki tud...


Tehetség az pl aki a két agyféltekét egyforma mértékben használja egyszerre pl Einstein stb.


Azt mondják 1% a tehetség... S ez így van. El is kallódhat.

Számomra Czeizel könyve adja meg a választ amelyben a tehetséggel pl "Aki költő akar lenni pokolra kell annak menni" s ebben benne van a kivetelesek szamkivetettsége.

Számomra tehetség pl Mozart aki négy évesen már alkotott.

2015. márc. 12. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Talan lehet azert volt jo programozasbol mert szerette a szamitogepeket. Ha igy nezzuk akkor a tehrtseg mjndenki en benne van es olyan dologban lehethnk tehetsegesek amit szeretunk csinalni
2015. márc. 12. 00:30
 5/30 anonim ***** válasza:
Elirtam...a ma oktató legnagyobbak
2015. márc. 12. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Abbol a tenybol jndultam ki hogy mindeki tehetseges valamiben csak meg kell keresni miben. Bar ez ag elmelet nekem kicsit santit, kb. Olyan mint hogy mindenkinek valahol ott van a nagy Ő csak meg kell talani. Valojaban keres maganak valakit akit vegul nagy Ő-nek gondol.
2015. márc. 12. 00:33
 7/30 A kérdező kommentje:
Masodiknak: most gondolkodjunk kicsiben, ne einstein kaliberu emberekben
2015. márc. 12. 00:34
 8/30 anonim ***** válasza:
kérdező (#2): a gyerek, akit említettél, azért rossz tanuló, mert a többi tantárgyból nem tehetséges, csak programozásból. Olyan nincs, hogy valaki mindenből tehetséges.
2015. márc. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Hogy hogy nincs ? Mi van a streberekkel akik minden tantargybol szin otosek?
2015. márc. 12. 00:36
 10/30 anonim ***** válasza:
Most megint másról beszélsz. Ők nem tehetségesek mindenből, csak sokat tanulnak.
2015. márc. 12. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!