Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen gonoszak, rosszind...

Miért ilyen gonoszak, rosszindulatúak az emberek? Vagy ez csak hungarikum?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy sokan megvetik a műsort több okból is, de nálam A Dal végeredményének fogadtatása verte ki a biztosítékot. Aki nem szavazott, az miért foglalkozik vele? Ha valaki nem küld SMS-t, akkor nem érdekli, tehát ne háborogjon, hogy kit küldön, ez az egyik. De miért ilyen gonoszak az emberek pl jelen esetben Boggieval? Van egy lassú, szép dala, szép mondanivalóval. Ha valaki nem is neki szurkolt, most már illene csak annyival támogatni, hogy nem ócsárolja azt az embert, aki az országunkat képviseli, hanem ha nem kedveli, nem foglalkozik vele. De nem. Nekünk szidni kell, mint a bokrot, hogy ilyen hang, olyan hang, ilyen pacifista, olyan hatásvadász. Ugyanez volt ByeAlexnél, mégis 10. lett. Vagy tavaly Kállayt is savazták ezerrel, hogy nem magyar meg nem tud magyarul stb... De ez csak egy példa... Egy főorvostól is irigylik az emberek az autót, a házat, a nyaralást. Bezzeg a hosszú éveken át tartó tanulást, a vizsgák előtti idegösszeomlás-közeli állapotot, a sok lemondást, a 24 órás műszakokat, a felelősséget más emberek életéért stb nem irigylik, csak a pénzt. Csak hogy példánál maradjak: miért nem küldik ezek az emberek orvosira a gyereküket, ha utána aranyélet van meg DJ, Hawaii, napszemüveg?! De még számtalan példát lehetne felhozni.... Ez csak magyar szokás, hogy fikázzuk, irigyeljük a másikat, ahelyett, hogy tennénk a sikerért vagy megpróbálnánk jobban megcsinálni, többre vinni?

2015. márc. 14. 16:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
mindenkinek meg van a saját véleménye, amit neked is ugyanúgy el kell fogadnod
2015. márc. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%

Bár fogalmam sincs mi az a DAl műsor (feltételezem, hogy ott is énekelnek mint az X faktorban) így fogalmam sincs kik azok akiket felsoroltál, de egyet tudok, Ez nem hungarikumi viselkedés, ez nem csak a magyarokra jellemző.

Én kint élek Angliában, és itt mennek ilyen nyivákolós "egy nyári sztárocska gyártású" versenyek. Itt is szidják az egyes énekeseket, hogy nem hogy énekelnie, de szavalnia sem szabadna annyira pocsék. Itt van ám bőven irigység, csak annyi különbséggel, hogy a szemedben jópofiznak.. Szóval azt, hogy valakinek nem tetszik X.Y hangja mert hamisan énekel, azt is is nyíltan megmondják.

Bár csak egy megjegyzés. Az első magyar megasztrában vagy X faktorban volt egyszer egy kínai vagy vietnámi kiscsaj aki legalább a középdöntőig eljutott. Na azt végig néztem, és nekem akinek botfüle van, már fájt, hogy mennyire hamisan énekel, sokszor a szöveget sem mondta jól.. Nyilván a "Dal" meg a mostani X faktorokhoz nem tudok hozzászólni mert egyetlen egy részt sem láttam, de el tudom képzelni, hogy sokan úgy vannak bent, hogy hangjuk mint a lepkefing..

De véleménynyilvánítás megengedett akkor is ha valaki nem küld SMS-t. Egy angol kollégám szokta mondani.

Ha valaki ki áll a világ elé, hogy bazári majmot csináljon magából, az viselje is el ha banánnal megdobják.. (és milyen igaza van)

2015. márc. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%
Tavaly egy szakállas hulladék nyerte meg az Euróvíziót. Ezek után a selejtező műsora, azaz A Dal is hiteltelenné vált.
2015. márc. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%

Amit leírtál, az van mindenhol, de az azon való nyavajgást, hogy "csak a magyar emberek ilyenek", azt más országokban még nem tapasztaltam.


Komolyan, torkig vagyok ezzel az állandó tudálékos önostorozással, ami a csapból is folyik. (Persze az ilyen szövegeket megíró magyarok mentesek minden emberi gyengeségtől, tökéletesen alkalmasak arra, hogy kis számú tapasztalatuk vagy pár internetes komment elolvasása után a teljes magyar népességről mértékadó véleményt alkossanak.)


Szóval nem, az irigység, kritizálás, egyet nem értés NEM magyar vonás (nincs ilyen amúgy sem), hanem emberi vonás, ami bizonyos mértékben mindenkiben megvan.

2015. márc. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
7%
milyen szakállas hulladék ??? Ő az isten !!!!!! ByAlex <3 :3 :love: (hug)
2015. márc. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
koncsitá vursztra gondoltam ;)
2015. márc. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%
Hogy máshol nincs ilyen acsarkodás?? Ne vicceljetek már! Élő adásban adták a tavalyi eurovíziós versenyt ahol az a kis szakállas homika nyert (pedig voltak jobbak is,de neki kell nyernie, mert most a fene nagy elfogadás világában élünk) de nem ez a lényeges. Hanem ott voltak a 2 orosz lány. Aranyosak voltak, kiálltak, énekeltek. Mégis végig kifütyülték őket, mégis ment az ordíbálás, hogy fúj minek vannak ott. Miért? Mert az orosz politikai helyzet olyan volt amilyen. Mégis miért azt a 2 orosz lányt bántották az ukrajnai helyzet miatt?? Bevallom, tetszett, hogy a lányok ennek ellenére, hogy kifütyülték őket (sőt meg is dobálták őket) kiálltak, és végig csinálták.. Na és az, hogy jobb hangjuk volt mint a szakállasnak mégsem kaptak pontot, is magáért beszélt. Régen nem a tehetségről szól, hanem a politikai helyzetről. Szóval a világon mindenütt így megy.
2015. márc. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Félreértettetek. Nincs azzal gondom, hogy mindenkinek van saját véleménye, csak azt kulturáltan, mocskolódás nélkül is el lehetne mondani. Egyébként meg mindenki magáról állít ki bizonyítványt a szavaival, tetteivel. Szerintem meg szerencsére szabad világban élünk, és nem kötelező olyat nézni, hallgatni, akit nem kedvel az ember. El lehet kapcsolni. Lehet, hogy én vagyok defektes, de ha olyat látok a TV-ben, akit nem kedvelek, akkor nem szidom, mint a bokrot, hanem nemes egyszerűséggel elkapcsolok. Illetve azt gondolom, hogy ha van pl egy dal vagy bármi más, amivel valaki dolgozott, fáradságot nem kímélve munkát, energiát, sok időt fektetett bele, onnantól kezdve nekem nincs jogom ócsárolni, fikázni azt. Ha nem tetszik, nem foglalkozom vele vagy kulturáltan megfogalmazok egy építő kritikát. Ismétlem: nem az építő jellegű negatív kritikával van baj, hanem az agyatlan, rosszindulatú fikázással. Ennyi.
2015. márc. 14. 17:10
 9/11 anonim ***** válasza:
54%

Ugyan már, kérdező, meg kell értened, hogy a világ nem így működik. Pl. a művészet mindig megosztotta az embereket (nem mintha a tehetségkutatóknak lenne köze aművészethez), és erős érzelmeket, szélsőséges véleményeket is generált.


Ha meg bármilyen oldalon a cikk végén továbbgörgetsz a kommentekig, magadra vess, ez alapvető hiba. Nem csak magyar oldalakon, olvass el pár külföldi youtube-video alatti kommenthracot...

2015. márc. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Prolivircsaft az egész,a műsor,a szokások,meg minden.

De jó,hogy engem nem érdekelnek az ilyenek,és a vele járó hatalmas problémák sem.

:)

2015. márc. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!