Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megalázónak tartjátok a...

Megalázónak tartjátok a diploma nélküli életet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Megpróbálok rövid tömör velős és érthető lenni.

Van munkám,van tető a fejem felett,nem éhezem.De! Úgy érzem,megalázó az az élet amit magasabb beosztású emberek parancsaira kell elvégezni a munkahelyen.Nem panaszkodom,kötött mégis kötetlen munkaidőben dolgozom,de mindig és általában minden esetben felnézek a magasabb iskolai végzettségű emberekre.Nem vallom be magamnak,de írígykedem rájuk,mind anyagi és mind értelmi képességeikre.Ezt kompenzálni azzal szoktam, hogy megbeszélem magammal,minek nagy ház minek luxus autó,minek nekem saját nyaraló,ők is sok felelősségel tartoznak a munkájuk iránt,minek idegeskedjem én is,inkább elvégzem a dolgomat és nincs rajtam felelősség.

Ezekkel a gondolatokkal sikerül beletörődnöm a napi rutinba. Mégis többre tartom magam ennél.Jártam én is főiskolára,de nem végeztem el,mert lusta voltam. Sokat olvasok,nyitott vagyok mindenre,érdekel minden ami körülöttem és a világban zajlik,de úgy érzem egy senki vagyok amiért nincs diplomám. Joggal kérdezitek,akkor miért nem megyek el iskolába és tanulok? Menni fogok,még az idén,ha Isten is úgy akarja. A kérdésem az lenne, ogy ehhez hasonló érzések kavarognak másokban is vagy csak én vagyok ennyire elvont,szürreális gondolkodású? Erre mondják, hogy szavak helyett beszéljenek a tettek :)



2015. márc. 14. 19:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%
Kicsit túlėrtékeled a diplomás státuszt.Az is csak úgy ugrál,ahogy a főnöke pattogtatja.Amúgy meg rengeteg a diplomás hülye.Szerintem sznob vagy egy kicsit.
2015. márc. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%

Nekem csak egy szakmám van, mégis többet keresek mint sok diplomás ember.. Ja és még buta sem vagyok.

Viszont ez mind külföldön.

2015. márc. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

Nem csak komoly munkából lehet 2 szintes nyaralód Nápolyban, mellé egy több milliós lakóbusszal.

Tucatszám akad olyan ember aki kellő kezdőtőkére tett szert, és értett a vállalkozása beindításához, amiből évek alatt, felfejlődött. Tehát akikre felnézel, lehet pont nem is azt szerették volna kitanulni, csak így hozta az idő.

A szívsebészeket, komoly dokikat meg nem kell irigyelni hisz nekik nyilván meg volt a kellő hozzáállásuk rátermettségük hogy azt végezzék amit szeretnének. Nyilván nekik első a presztízs, a jó hírnév, és mellékes a lóvé, magánélet. Ezért nincs sokuknak gyereke 40-en túl.



Szóval nem minden a tanulás, mert burkolóból is felküzdheted magad milliomossá, csak olyan vállalkozásba kell belemászni, amiben nem nagyon van konkurenciád itthon.

2015. márc. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
En azt gondoltam, hogy megszerzem a diplomat, azert, mert kellett ahhoz, amit csinalni akartam. Buszke voltam, hogy elorebb jutottam, mint a szuleim. Szorgalommal, kitartassal elvegeztem a foiskolat, de a kepessegeim, es a beallitottsagom mar nem tette lehetove, hogy masod diplomat vegezzek egy jobban fizeto szakmaban, igy jobb fizetesert most olyan munkat vegzek, amihez meg erettsegire sincs szukseg. Inkabb az a megalazo, hogy bizonyos szakmakhoz megkovetelik a diplomat, de normalis fizetest nem lehet elerni veluk.
2015. márc. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%
Jartam egyetemre, de felbehagytam. Dolgoztam, onkenteskedtem es most megyek ujra tanulni, de mar egy masik szakon. Nem erzem, hogy diploma nelkul kevesebb lennek, foleg azert megyek ujra tanulni, mert egyreszt meguntam, hogy betanitott munkakat vegzek, szeretnem vegre az agyamat is hasznalni, masreszt meg mindig tobb a lehetoseg, ha van az embernek egy szakmaja. De nem erzem kevesebbnek magam. Akar diplomaval, akar anelkul, mindig lesz fonokod, aki ugraltat, a nagy haz meg luxusauto nem garantalt diplomaval se. Ha nem akarsz fonokot, akkor indits sajat vallalkozast, en is azt szeretnem kesobb. Az intelligencia sem feltetlenul diplomafuggo, ismerek nagyon intelligens diploma nelkuli embereket (koztuk olyanokat, akik nagyon sokra vittek), meg sikhulye diplomasokat (pl egy ismerosom a BME-n vegzett villamosmernok, de a nevet is csak 3 hibaval tudja leirni es nem tudja, mirol szol az Egri csillagok). Azert sem erdemes alacsonyabb rendunek erezned magad, mert mindig lesz nalad jobban iskolazott, akkor azert fogsz sirni, hogy miert nincs 3 doktori fokozatod meg 2 Nobel-dijad?
2015. márc. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
11%
Naná. Most mindjárt jön egy csomó emberke, aki nagy önérzetesen kifejti, hogy a diploma csak egy darab papír, de ez pont ugyanolyan hazug önámítás, mint amikor a dagadt csajok azzal jönnek, hogy "csak kutyák játszanak csontokkal" és a többi ilyen lószar duma. Az igazság az, hogy kínos bevallani, hogy más nem volt olyan lusta és simán elérte azt, ami nekünk sosem lesz. (diploma, jó alak, akármi)
2015. márc. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%
Jartam egyetemre, de felbehagytam. Dolgoztam, onkenteskedtem es most megyek ujra tanulni, de mar egy masik szakon. Nem erzem, hogy diploma nelkul kevesebb lennek, foleg azert megyek ujra tanulni, mert egyreszt meguntam, hogy betanitott munkakat vegzek, szeretnem vegre az agyamat is hasznalni, masreszt meg mindig tobb a lehetoseg, ha van az embernek egy szakmaja. De nem erzem kevesebbnek magam. Akar diplomaval, akar anelkul, mindig lesz fonokod, aki ugraltat, a nagy haz meg luxusauto nem garantalt diplomaval se. Ha nem akarsz fonokot, akkor indits sajat vallalkozast, en is azt szeretnem kesobb. Az intelligencia sem feltetlenul diplomafuggo, ismerek nagyon intelligens diploma nelkuli embereket (koztuk olyanokat, akik nagyon sokra vittek), meg sikhulye diplomasokat (pl egy ismerosom a BME-n vegzett villamosmernok, de a nevet is csak 3 hibaval tudja leirni es nem tudja, mirol szol az Egri csillagok). Azert sem erdemes alacsonyabb rendunek erezned magad, mert mindig lesz nalad jobban iskolazott, akkor azert fogsz sirni, hogy miert nincs 3 doktori fokozatod meg 2 Nobel-dijad?
2015. márc. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
40%

Több dolog is eszembe jutott most.

1. Nem tartom megalázónak, nincs szükségem diplomára. És hidd el én ezt nem azért írom hogy magamat győzködjem "minek nekem diploma". (Ha ismernél tudnád hogy én őszintébb vagyok magamhoz annál)

2. Steve Jobs, Richard Branson, Michael Dell, Mark Zuckerberg, Larry Ellison (az Oracle alapítója), Bill Gates, Paul Allen (a Microsoft társalapítója), David Geffen (a DreamWorks társalapítója Steven Spielberg-gel), David Karp (a Tmblr alapítója), Matt Damon, Brad Pitt, Oprah Winfrey. Egyiküknek sincs diplomája, mégis köszönik jól vannak a nagy házaikban és luxusautóikban.

2015. márc. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Utolsó! [link]
2015. márc. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
55%

Én Magyarországon még a diplomás életet is megalázónak tartom, mert sok helyen nekem annyit akarnak fizetni a kedves magyar munkáltatók, amennyit az Audi gyárban egy érettségizett összeszerelő keres meg. Mindezt úgy, hogy mellé még elvárja az angol és német nyelvtudást (mondjuk megvan), meg azt, hogy vágjak hozzá jópofát.


Hidd el, nem biztos, hogy a diplomások annyival előrébb vannak, mint azt gondolod.


8: Na és mi a közös bennük? Na mi?

2015. márc. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!