Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell mindenkinek borrava...

Miért kell mindenkinek borravalót adni?

Figyelt kérdés

Apám, anyám is néha, meg még pár ismerős mind ilyen.

Nem csak a pincéreknek, de a postásnak, csomagkihozónak, fodrásznak, stb mindnek adnak borravalót, mondván, "mert illik".

Miért illik? Szerintem ez hülyeség. Még a pincéreknek oké, de hogy a fodrásznak, GLS-es embernek, stb....

Aztán mikor megkérdezem tőlük, hogy nekik miért nem ad senki borravalót, ha már ők olyan nagy lelkesen "illikből" adogatnak, akkor meg nagy a csend, meg "az más".


Nem csak náluk, más embereknél is ezt látom. Honnan jön ez a hülye szokás? Eleve senki sem pusziért dolgozik, mindenki kap a munkájáért fizetést, a fodrász sem egy ölelését csinálja meg másnak a haját, a csomagküldő szolgálat sem ingyen hozza ki a csomagot, eleve bent van már a szállítási költség is.

Engem ez azért zavar, mert apám pl mindig rám szól, hogy borravalót is adjak (saját pénzem), aztán ha nem adok, akkor meg elkezdi, hogy micsoda bunkó vagyok, mit gondolnak rólam.


Csak én nem értem ezt? Vagy tényleg "illik" manapság még a WC-s néninek is borravalót adni?



2015. márc. 16. 16:59
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
10%
A te pénzed? :D Amit apádéktól kapsz. Melles mert így illik... Te miért szoktál belépéskor köszönni? Mert illik azért. Akkor meg, mit "parasztoskodsz" itt?
2015. márc. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Főleg, hogy sokszor nem 10-20 forintról van szó, hanem pl 500-1000...
2015. márc. 16. 17:01
 3/27 A kérdező kommentje:

"A te pénzed? :D Amit apádéktól kapsz"


Dolgozok, de kössél bele.

2015. márc. 16. 17:02
 4/27 anonim ***** válasza:
93%
Soha nem adtam még senkinek sem, és semmi hátrányom nem volt még belőle. Hülye egy szokás, a skandinávoknál például nem is ismerik ezt a fogalmat, náluk ilyen nincs.
2015. márc. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
91%

Azt én se értem minek kéne adni. A pizzafutár annyit mond, hogy szia, szia. Kihozza, amiért én fizetek, aztán elvárják, hogy kapjon még pénzt.

Étteremben oké, mert felszolgálják, körbeugrálnak, szép helyen van az ember, nah de egy futárnak...


A vicc, hogy a házidokim is elvárná, szokott pillákat rebesgetni... pfff

2015. márc. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
94%

Én csak kivételes esetekben adok, pl. akkor, ha rendkívül jó szolgáltatást/kiszolgálást kapok és szívüket-lelküket kiteszik értem. A borravalóval nekem is az a bajom, hogy ennyi erővel mindenki kaphatna. Én sem kapok semmi extrát azért, mert csinálom a munkámat, hiszen ez az alap, ezért kapom a fizetést.

De tényleg emberek, én pl. fordítok, soha nem kaptam érte egy forinntal sem többet, aki hajat vág, sört ad eléd, az akkor miért? :D

2015. márc. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
73%
Kedvencem amikor ott a számlán a borravaló alapból szervízdíj címen. Nah ott a legbunkóbbak, mert kötelezően fizetni kell.
2015. márc. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
90%

Pizzafutárnak is max abban az esetben adok ha kedves, meg felhozza a 3-ikra a kaját, és gyors...ergó meghálálom egy 50-100ft-al azt a szolgáltatást, aminek alapból meg kellene lennie. Ha nem adok, akkor kb köszönés nélkül hátat fordítanak.


Alapvetően amúgy pont ezért tartom hülyeségnek, hogy nem nekem kellene "meghálálni" a normális kiszolgálást, hanem annak alap szolgáltatásnak kellene lennie.

2015. márc. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
90%
Ez is csak 1 nagy hülyeség ebben a világban a sok ezer mellett... Értelmes, érveléses magyarázatot szerintem erre senki sem fog tudni adni.
2015. márc. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
89%
Amúgy aki lepontozgatja ezeket az egyöntetű borravaló-ellenes válaszokat, az írja már le, érveljen a borravaló mellett, csak mert kíváncsi lettem. Köszi. :D
2015. márc. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!