Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mennyire vagytok érzékenyek...

Ti mennyire vagytok érzékenyek az ételek nem megfelelő tárolására?

Figyelt kérdés

Engem teljesen kiakaszt amikor kész étel vagy alapanyag kint van hagyva és rárepülnek különféle rovarok. És szinte mindenütt ezt látom, hogy alig foglalkoznak vele és megkapom, hogy de nyafogós vagyok 25 éves létemre.

Vagy "majd elrepül","mit számít?","ennyitől nem halsz meg", bezzeg a koszos tányért azonnal el kell mosni meg elrakni.

Már nem azért, de a legyek komoly betegségeket terjesztenek, a "majd elrepül"-től agyvérzést kapok és hiába mondom értelmesen nyugodtan, mintha falnak beszélnék.

Ti hogy vagytok ezzel? Tapasztalatok?



2015. márc. 27. 20:20
 1/10 anonim ***** válasza:

Engem is zavar, de nincsenek tapasztalataim. Étteremben nem tudom, hogy mi folyik a színfalak mögött, itthon meg a szüleim odafigyelnek a megfelelő tálalásra. Legyek ellen például a különböző hálók nagyon hasznosak tudnak lenni.


Ilyenkor lehet azt mondani, hogy az a légy ami majd elrepül lehet, hogy előtte kutyaszarból csemegézett.

2015. márc. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen már mondtam ezt, sőt még jobban cifráztam is, hogy akkor mér nem tesz a saját tányérjába egy adag kutyasz..

"Azért teljesen más a kettő" kb. ez a válasz vagy "mit lehet csinálni", nagymamám meg egyszer lefújta légyirtóval a húst előttem "így már jó?" na akkor pl. megszólalni sem tudtam egy darabig. Húsboltban is láttam már, hogy betévednek legyek és a húsra mennek, de ismerősöm is beszélt a színfalak mögül és a frász kicsit kerülget azóta ha nagyobb boltokba megyek.

"Eddig semmi bajod sem volt még" na ezt anyám szokta mondani mikor bemegyek a konyhába és látom a le nem takart ebédet meg esetleg 1-2 kisebb házi legyet.

2015. márc. 27. 20:39
 3/10 anonim ***** válasza:
Úgy nőttem fel, hogy anyám az ebédet rendszeresen az asztalon hagyta szalvétával letakarva vagy a tűzhelyenm esetleg a sütőben. Az egész lakásban terjengett a rántotthús-ecetesuborka szag. Ha órák múlva mégis bekerült a maradék a hűtőbe, akkor se volt rendesen becsomagolva. Gondolhatod, miután elköltöztem otthonról mjndent precízen elcsomagolok, magam után feltörlök, a zöldséget-gyümölcsöt rendszerezve megtisztítva rakom a hűtőbe, a készételt tárolóedényekben.
2015. márc. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyszer megettem egy szalámit ami a földre esett a pályaudvaron.
2015. márc. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#3 Én is ügyelek a saját ételeimre, csak nem 1 helyen láttam már ezt a felelőtlenséget.

#4 Egyes helyeken hangyákat és kukacokat esznek, sőt vannak ettől még jóval cifrább dolgok is, de amíg nem vagyok rászorulva addig igyekszem az ételre nagyon ügyelni.

Főként, hogy párszor az egészségem látta a kárát a nem megfelelő ételek miatt.

2015. márc. 27. 21:26
 6/10 anonim ***** válasza:
Érzékeny vagyok rá nagyon. Hűtőbe sem teszek be semmit úgy, hogy nincs lefolpackozva. Mindent letakarok, csomagolok. De nem is volt hasmenés vagy hányás kaja miatt a családban még soha. A legyektől főleg irtózom, szerencsére nálunk egyáltalán nincsenek idebent, mert mindenhol szúnyogháló van. De voltam már ilyen vendégségben, ahol rászállt a légy az ételre, na abból már nem ettem.
2015. márc. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is nagyon háklis vagyok ilyesmire. Pl. erre a legyes sztorira is, meg hogy "vettünk fagyit, de nem volt hely a mélyhűtőben, hűtőbe tettük, most ne finnyáskodj, kicsit folyik, de jó" (közben a mélyhűtőből is ki lehetett volna venni a 20 zsemlét meg az 5 tömb sajtot addig)... meg amikor valaki nem dobálja ki a lég lejárt, megbontott termékeket, amik rosszul is vannak lezárva... aztán már gyűltek a szekrényben a hangyák...

és erre a reakció: minek kutattatok a szekrényben?

(amúgy ez utóbbi anyósjelölt és párom KÖZÖS nyaralójában volt).

2015. márc. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja meg a félig nyitott halkonzerv, kukoricakonzerv kint vagy a hűtőben... ilyenkor minden környező kajának hal/kukoricaszaga lesz...
2015. márc. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#6 Nem azzal van baj, hogy nincs védelem ellenük, szúnyogháló, légypapír, többszörösen elkülönített légtér.

1-2 légy mindig eljut a kajáig, mert megy a szaga után és átcsúszik az éppen nyíló ajtókon, nyilván ha nem lenne zárva akkor több száz légy parádézna ezeken a helyeken.

Főként a húsra mennek és húsboltokban is szoktam ezt látni.

#7 a lejárt dolgok az egy külön történet sajnos

2015. márc. 27. 22:07
 10/10 anonim ***** válasza:

Meg a kedvencem, amikor nincsen a hűtőpultban, a péknél vagy a cukrászdában valami háló/letakaró a vitrin hátsó felénél, ahonnan kiveszik az ételt, és a péksüteményeken meg a szalámikon ott mászkálnak a legyek. De előfordult már ilyen egy jó nevű, híres cukrászdában is...

Ja, és amikor megfogják a pénzes kezükkel az ételt?

Borzalmas.

2015. márc. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!