Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nővéremnek lehet valamilyen...

Nővéremnek lehet valamilyen mentális defektje, vagy egyszerűen csak selejtes emberi tulajdonságok jutottak neki?

Figyelt kérdés

A nővérem 21 éves és világ életében egy másokat lenéző, a nagy semmire beképzelt, öntelt, hazudozó g** volt, de az elmúlt években ez nagyon rosszra súlyosbodott...Olyanokat hazudgál az ismerőseinek, hogy ő 12 éves kora óta egyfolytában dolgozik, pedig 1 évig dolgozott valamit 17 évesen és magára kereste a pénzt +a családban mindenki pénzét elköltötte akiét csak elérte, tényleg abszolút nem dolgozott többet sehol sem...a probléma az, hogy ha egy ilyen hazugságával valaki szembesíti őt akkor ő válaszként elkezdi sorolgatni a másik ember hibáit amíg addig a kérdésig el nem jut, hogy: -te minek élsz?

Ha mérges vagyok rá és felemelt hangnemben beszélek vele akkor ő elmond mindenféle elmebeteg,idegbeteg állatnak a barátja előtt aki engem nem ismer és nem tudja, hogy egyik sem vagyok :D Szóval szándékosan eléri azt, hogy valaki elítéljen aki nem is ismer (nem is akarom tudni, hogy kiről mit beszélhet nem szemtől szemben...)

Az a lényeg, hogy szerintem ő összeszedi ezeket a gondolatokat és teljesen élvezi amikor elmondhatja, ami engem nem zavar már, mert őt minősíti, de nem tudok elmenni amellett, hogy h lehet valaki ennyire elítélő+nagyképű mint ő, hogy felteszi valakinek azt a kérdést, hogy: - te minek élsz? (ez SZOKÁSA) Szerintem ettől nincs lejjebb..de mégis van. Erre a kérdésre egyszer megkérdeztem tőle amikor terhes volt, hogy ő mit fog tanítani a gyerekének olyan tulajdonságokkal mint ami neki van, erre azt kaptam válasznak, hogy mi jogom van ahhoz, hogy ilyet kérdezzek, az ő gyereke nem az enyém (ami teljesen igaz és a halál f**a nem szólna bele az "élet"ébe de ő ugyanezt teszi :D) és ez az amit nem értek még.. neki van joga abba is beleavatkozni, hogy más minek él, de másnak nincs joga az ő életében semmibe se beleavatkozni. Hát sz.. jogász lenne :D


Sokáig azt hittem, hogy velem van a baj amiért nem tudok vele kijönni, de a családon kívül minden más helyen barátokat találtam szóval nem tudom...

El akarnám kerülni egy életre, de még mindig abban a lakásban élek ahol felnőttünk (18 vagyok pedig :/) és már abból is vitát kezdett, hogy megkérdeztem miért nem szólt mielőtt beállít és sorolgatta, hogy ki miért utál engem (nem is tud semmit..) +sorolgatta a jogait, hogy az ő régi szobájában vagyok és ha akar akkor éjfélkor beállíthat, nincs jogom megkérdezni ilyet stb. Annyira arrogáns, hogy belefáradok 5 perc beszélgetésbe vele, de nem tudok hova menni :/ (papíron persze nem az ő lakása ahol vagyok, de ő jogokat kreált :D)


Rémhosszú amit írtam és nem is várom, hogy valaki elolvassa, de ezt nem tudom röviden kifejteni, hogy mi a baj vele.


2015. ápr. 1. 16:17
 1/6 anonim válasza:
Édestestvérek vagytok???
2015. ápr. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, édestestvérek vagyunk ....

...

.. :(

2015. ápr. 1. 16:30
 3/6 acelsziv ***** válasza:
hát ne hagyd, hogy terelje a témát. vágj közbe határozottan és irányítsd a kérdésre. Ez az egyetlen fegyvere mindenki ellen és ha ezt kicsavarod a kezéből onnantól megfogtad.
2015. ápr. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ez egy jó ötlet, már csináltam..de nem veszi a lapot és azt hiszi, hogy megbántott azzal amit mondott azért nem reagálok a sértegetéseire. Próbáltam már azt is, hogy én meg az ő "szép" tulajdonságait sorolgattam >> akkor pedig elkezdett k*anyázni vagy hasonló.

Egyszerűen egy tudatlan ember. És tudom, hogy most képmutató vagyok amiért ilyet mondok, de nem magamból indultam ki, hogy én okosabb lennék nála, hanem családon kívüli ismerősökből leginkább, szóval állíthatom: butább ember az átlagnál és szerintem az is marad.

2015. ápr. 1. 16:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Olyan nagyon buta nem lehet, ha nem vagy képes vele szemben egy vitában sem felülkerekedni. Te ismered a legjobban, neked kellene tudnod, hogy mi fáj neki, mivel vághatnál vissza. Ahogy írod, ehelyett te agyf...t kapsz és üvöltesz, ami miatt ő leidegbetegez mások előtt... Nem, ilyenkor szép nyugodtan, higgadtan sorold azokat a dolgokat, amik őt bántják. De nem indulatból, nem ordítva, csak lazán. Majd a végén kérdezd meg, hogy minek él? Vagy erre a "minek élsz" kérdésre találj ki egy olyan frappáns visszavágást, amitől seggreül, olyasmit, hogy azért, mert őutána a szüleid akartak egy normális gyereket is, vagy hogy legyen aki lediplomázik, jó munkája lesz, és akkor ki tudja majd őt segíteni a szarból, amikor leányanyaként egyedül marad, mert a barátja nem tartotta őt méltónak arra, sem, hogy legalább feleségül vegye... ilyesmiket. És ne hagyd, hogy közbevágjon, nevesd ki és folytasd.
2015. ápr. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5. Hát ez jó :D

Egyébként nem szoktam mindenkire üvölteni, amikor anyám régebben üvöltött akkor kinevettem (bunkó vagyok tudom, de ez van :/) nővéremben az idegesít fel annyira, hogy az ordibálásig eljutok, hogy az övénél nagyobb pofát sosem láttam, de megpróbálom figyelmen kívül hagyni.

Nem buta, de emberként hülye. Ezt nehéz elmagyarázni ...:D pl. az értékrendjei teljesen helytelenek és ilyen alap dolgok..szóval nem mélyen elemzem, csak egyértelmű, alapvető dolgokban tudatlan..például azt sem érti, hogy ha valakinek meghal valakije az miért fáj (o.O!!!)


de ez nem is lényeg, csak leírtam

Az teljesen igaz, hogy ha különb lennék nála akkor felülkerekednék a vitában valamivel, de az a baj, hogy nem tudok rájönni mivel tegyem ezt.

2015. ápr. 1. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!