Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem bírok erőt venni...

Miért nem bírok erőt venni magamon?

Figyelt kérdés

Van egy ilyen rossz tulajdonságom, hogy ha valamilyen feladat nem tetszik, vagy nem áll hozzám közel egy téma, akkor azt folyton húzom-halasztom, szinte bármivel foglalkozok, csak a konkrét feladattal nem. Azt gondoltam, hogy az érettségi után normális lesz a hozzáállásom, de nem sokat változott. Ha hazajövök a suliból, vagy délutántól késő estig vagy hajnalig a tv előtt ragadok és másnap szinte felkelni nem bírok, vagy ha leülök a gép elé, akkor szinte ugyanez a helyzet, csak vörösebb a szemem másnap reggel. Egyszerűen nem bírok erőt venni magamon, hogy végre azt csináljam, amit tényleg kellene, ráadásul most is fel van adva vagy 40 tétel, amit még ki se dolgoztam, a szünet után pedig azonnal én leszek feleltetve, ráadásul a tételek címét se tudom. Hogyan változtassak a hozzáállásomon, hogy kötelességtudóbb legyek? Mert minden feladatom vége mindig az, hogy "ottb*ssz*megak*rv*anyjaazegészet" és szinte 2 nap alatt ez már lehetetlen vállalkozás, hogy behozzam a lemaradásom, mert egyszerűen úgy felhalmozódik, hogy szó szerint képtelenség. Ráadásul ha megbukok soha nem lesz normális szakmám az életben.

SEGÍTSÉG, KÉREK MINDENKIT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



2015. ápr. 6. 15:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyáltalán ne kapcsold be a tévét. Vonulj el egy csendesebb helyre, ahol nem zavar a család, és kezdj neki. Mobilt kapcsold ki. Gépet kapcsold ki. Ha saját géped van, amit más nem használ, le is védheted egy bonyolult jelszóval, amit nem jegyzel meg, írd ki papírra, és kérd meg anyukádat vagy valakit, hogy ne adja oda, csak ha végeztél. Ha nincs akaraterőd, hogy egyáltalán ne kapcsold be a gépet, szerintem ez lenne a legjobb megoldás. Iktass ki minden zavaró tényezőt, és mondjuk határozd el hogy fél órán keresztül tényleg 100%-osan odakoncentrálsz. Fél óra nem olyan hosszú idő, talán ez így nem lesz riasztó. Utána 10 p szünet, és megint fél óra intenzív tanulás. Menni fog, hidd el! Sok sikert hozzá!
2015. ápr. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
15%

Egy gyenge jellemű céltalan ember vagy! De ne aggódj mert nincs ezzel semmi gond! Az életben vagy talpraesett leszel, vagy pedig eltaposnak mint egy darab sza.rt!!!!!!!!!!!!!!

Had hulljon a férgese!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Már bocs de ez a valóság!

2015. ápr. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen voltam, aztán betanított minimálbéres munkásként akit sz@rba se vesznek tértem észhez.
2015. ápr. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Engem a cipőm hozott ki ebből. "Just do it!"
2015. ápr. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3#as-És utána mit csináltál?
2015. máj. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hasonló voltam én is, bár én inkább lustának neveztem magam, de ugyan ez: ültem a tv vagy a gép előtt, vagy a telefonomat nyomkodtam, vagy olvastam, stb, mindennel foglalkoztam csak azzal nem, amivel kéne. az érettségi előtt 1 héttel sem erőltettem meg magam.. viszont! az eredményeim ahhoz képest rohadt jók lettek: egy hármas lett, minden más négyes-ötös. én akkor gondolkoztam el rajta, hogy Mi lett volna ha többet foglalkozok vele? Akkor mindenem 100% lett volna? Akkor egyetemre jártam volna, nem okj-n sínylődtem volna?

Elgondolkoztam, hogy van eszem, csak túl lusta vagyok használni. Aztán meg jöttek a ráadások: diákmunka a tescoban és a cba-ban.. Hát, plusz löket volt arra, hogy szedjem össze magam, ha nem akarok ott kikötni!


Neked is ilyenre kell gondolni: motiválnod kell saját magadat, hogy nem, nem akarsz "közhaszontalan" lenni, aki füvet nyír az út szélén, nem akarsz a tescoban főállású árufeltöltő lenni.. VISZONT, ha így folytatod, akkor az leszel..


Ezen csak Te változtathatsz! El kell rettentened magad ilyen gondolatokkal, ugyanis előbb-utóbb talpra kell állnod! Közeledik a felnőtt élet, leválás a szülőktől, stb.. Nem lesz ott mindig anyukád, aki most rád, és eléd teszi az ételt, neked kell megtanulnod főzni is, hogy ellásd magad a későbbiekben. És akkor nem mondhatod, hogy nincs kedvem főzni, mert éhen halsz...


Ezen csak Te változtathatsz! Sok sikert kívánok neked!

2015. máj. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!