Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A bölcsészek tehetnek arról,...

A bölcsészek tehetnek arról, hogy náluk keveset kell tanulni?

Figyelt kérdés

Nem fogok azzal vitatkozni, hogy kiknek mennyit kell tanulniuk az egyetemen, igen, egy orvosnak biztos többet kell. A kérdés kedvéért tegyük fel, hogy mondjuk a reál tudományuk nehezebbek, mint a bölcsész dolgok, és a bölcsészeknek nem kell annyit tanulniuk.


De ha így van, attól még mért a bölcsészek a hülyék? Úgy értem, nem ők állították össze a tanrendet. Biztos van egy-két ember, aki azért jött oda, mert alacsonyabbnak találta a pontokat, de azért sok helyre 400 fölött kellett teljesíteni. Csak arra akarok kilyukadni, hogy ha valaki azért ment bölcsész szakra, mert őt az a téma érdekli, akkor tanulna érte, amennyit kell. Nem a bölcsész tehet róla, ha mondjuk kevesebbet kell tanulni. Ha valami oknál fogva annyit kellene egy bölcsész szakon tanulni, mint az orvosin, akkor annyit tanulna, hiszen ez érdekli, ezt akarja elérni, és ezért megteszi, amit kell. De ha ennyit kell, ennyit kell, a tanrendet nem ő állította össze.


2015. ápr. 21. 20:52
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
67%

Ez egy összetett "probléma".

Egyébként ha egy bölcsész komolyan veszi és tanul annyit, mint egy orvostanhallgató az orvosin, akkor ugyan olyan keresett lehet.

De sajnos nem ez a jellemző, hanem az, hogy elmennek, eltéblábolnak sokan, élvezik, hogy ők bölcsészek, aztán 3 év után néznek ki a fejükből, hogy wtf?

Lehetne erről reggelig beszélni, szerintem akit érdekel az is másoddiplomának tervezi csak(ha van esze).

Például egy-két szak engem is érdekel, de tuti nem mentem volna rá, mert mehettem volna a híd alá.

Viszont egy stabil, jól fizető állás mellett már vállalható.

2015. ápr. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy végül igazad lesz. Én pontosan tudtam, mit szeretnék kezdeni a szakkal, rákérdeztem egy olyan munkahelyen, hogy melyik szakot várják érte. Max. privátban mondom el, mert nem akarom, hogy elterelődjön a téma, de privátban szívesen. Viszont ez nem garancia arra, hogy lesz is munkám, de az tény, hogy érdekelni érdekel, mióta oda járok, a téma olyan ágazata is, ami eredetileg nem. Azt én is látom, hogy vannak olyan évfolyamtársaim, akik azt mondják, nem mennek mesterre, mert minek, majd harmadévesként olvasnak 1 cikket arról, hogy az alapszakos diplománk nem ér semmit, és meg vannak lepődve. Nos, ez szerintem is gáz. Ellenben én arra szakosodtam, ami érdekel, és 2 évfolyamtársam (ami tudom, nem sok) már dolgozik is adott szakmában, pedig még nem végeztünk. Adott szakmában az egyik legnagyobb cég. Ők is tanulnak, rendesen csinálják a dolgokat stb. Én még sosem buktam meg vizsgán, próbálok nem szűk látókörű lenni, magam érdekében is utánaolvasok dolgoknak, én gyakornok vagyok most a szakmámban.
2015. ápr. 21. 21:29
 3/28 A kérdező kommentje:

Mármint 2 (sőt 3) dolgozik az engem érdeklő szakmában, arról a szakirányban, amire én is szakosodtam.


Mindezzel nem azt akarom bizonygatni, hogy mennyire lesz állásom, lehet, hogy nem lesz. Én amúgy egyes tanulmányi dolgokat felháborítónak tartok (rosszul van megszervezve a bolognai rendszer, egyes tantárgyak közül választani kell, pedig szerintem mindkettőnek kötelezőnek kellene lennie stb.), de erről nem én tehetek, mert nem én tettem a tárgyat szabadon választhatóvá. Mindössze amellett érvelek, hogy nem vagyunk butábbak, mint mások, csak azért, mert ne adj isten nem este 10-ig kell bent ülni. Nem mi találtuk ki, hogy így legyen. Azt is elismerem, hogy sokaknak ez tetszik, de hogy a volt osztálytársaim is érdekes dolgokat csinálnak egyéb szakokon, az is biztos (értsd: nem járnak be vagy hasonló mentalitással jelentkeztek, ugyanúgy azt mondja, hogy fogalma sincs mit akar, csak ebben volt matek, én legalább tudom, mit akarok).

2015. ápr. 21. 21:34
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem is az olyanok miatt van felháborodva az átlag, valamilyen nehezebb szakra járó egyetemista mint te. Aki tényleg tanul, odateszi magát, nem a kettesre megy és elsősorban, nem azért ment erre a szakra mert nem volt jobb ötlete azokkal nincs is senkinek baja, de sajnos nem ez a jellemző. Inkább azok verik ki a biztosítékot, akik elmennek egy ilyen szakra, elvannak néha be-be-járogatnak, kettesekkel átcsuszannak, de közben meg verik a mellüket, hogy ők egyetemisták és, hogy igenis mennyit kell nekik tanulni, de közben azért van idő heti 4-szre hajnalig bulizni. Persze csúnya általánosítás tudom, de az eddigi tapasztalataim szerint a hülyébbje még más társaságban is előszeretettel beszél az ugyanazon szakra járó társaival a 18. század filozófusainak gondolatairól vagy egyéb hasonló kaliberű témákról, hogy bizonygassa, hogy ő igenis milyen művelt és, hogy igenis amit tanulnak az mennyire fontos. Nem is lenne ezzel persze semmi baj, természetes ha erről szeret beszélgetni ( hiszen elvileg azért ment erre a szakra) de akkor ha még mások előtt is ezt kell megvitatni, akkor legalább ne ez legyen az egyetlen beszédtéma, gondolom őket se érdekelnék annyira az integrálás rejtelmei vagy a római jog mások előadásában.


Száz szónak is egy a vége, elsősorban szerintem nem a szakkal magával van baj, hanem az odajárók többségével, akik tényleg csak melegedni járnak be, töredék annyit se tanul mint mások, nem is érdekli az egész de a végén ő is egy diplomát kap a kezébe.

2015. ápr. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Ezt meg is értem, és elismerem, hogy van ilyen is, bár olyat nem hallottam, hogy valaki társaságban ezzel menőzne, de elhiszem, hogy láttál ilyet. És az is oké, hogy nem a tanulós emberekről van szó. Csak néha találkozom olyan kritikával, hogy a bölcsészek ostobák, mert milyen kevés órájuk van, meg a mérnökök reggeltől estig bent ülnek, mi meg mondjuk délutánig csak. Hét aztán? Nem mi vagyunk a kari szakfelelősök vagy dékánok vagy nem tudom, kik rakják össze a tanrendet, nem mi állítjuk össze az olvasmányok listáját.
2015. ápr. 21. 23:05
 6/28 A kérdező kommentje:
*hát
2015. ápr. 21. 23:05
 7/28 A kérdező kommentje:
Azon kívül pl. nem tudom, hogy mondjuk aki a színművészetire jár, neki lesz-e jól fizető szakmája.
2015. ápr. 21. 23:06
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Azért a színművészeti más tészta szerintem, oda azért szerintem nem azért megy az ember mert nincs jobb ötlete annál és azért dolgozni még nem akar elkezdeni.


Azoknak a részéről meg, akik éveken át reggeltől estig tanulnak szerintem érthető, hogy miért fikázzák a bölcsészkart. Nekik nem a normális emberek tűnnek fel akik ugyanúgy sokat tanulnak, utánaolvasnak a dolgoknak, nem a kettesre mennek. hanem azok akiket fent is említettem, akik minden hétköznap hajnali 4-ig buliznak de ennek ellnére a facebookon vagy bárhol máshol meg megy a szokásos szenvedés, hogy mennyit kell tanulni. A mérnököket (vagy bárki mást) szerintem ez frusztrálja, hogy sokkal de sokkal több munkát fektet a tanulásba mint egy ilyen ember de lehet, hogy mégis megbukik, míg a bölcsész vígan átmegy négyessel. Nem a szakra vagy az odajáró normális emberekre haragszanak ők hanem az ilyen melegedőkre, mert őket veszik észre és nem azt aki rendesen tanul a viszgáira nem pedig a facebookra posztolja, hogy zsinórban negyedik nap is berúgott vizsgaidőszak közepén.

2015. ápr. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim válasza:
nem
2015. ápr. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

"Azért a színművészeti más tészta szerintem, oda azért szerintem nem azért megy az ember mert nincs jobb ötlete annál és azért dolgozni még nem akar elkezdeni. "


De végeredményben, elhelyezkedést tekintve nem ugyanaz?


Egyébként köszönöm a válaszokat.

2015. ápr. 22. 01:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!