Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az normális, ha csak azért...

Az normális, ha csak azért akarok gazdag lenni, hogy segíthessek másoknak?

Figyelt kérdés

A luxus engem soha nem érdekelt, úgy vagyok vele, alapvető dolgok legyenek meg és az jó.:) Ha sok pénzem lenne, biztosan sokat adakoznék. Szegényeknek, betegeknek, alapítványoknak..

Csak azért akarok gazdag lenni, hogy adhassak másoknak.

Ez normális dolog?:)

16l



2015. ápr. 26. 09:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Normàlis ,hogy most még így gondolod 😊 ...
2015. ápr. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Komolyan idejöttél fényeztetni az egódat? Kis édike, hát tessék: Jaj, milyen nemeslelkű vagy te. Le vagyok nyűgözve ennyi önzetlenségtől. Bárcsak töb ilyen lenne. Pont ilyen lányt szeretnék feleségnek. A sosr majd biztosan milliárdossá tesz téged, hiszen te,TE aztán igazán megérdemled. Hűha, meg minden.


Jobb?

2015. ápr. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 piriiiii ***** válasza:
42%
Nem normális! Menj pszichológushoz!
2015. ápr. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem, ketteske, nem az egómat akarom fényezni, csak anyám szerint klinikai eset vagyok, mert szinte mindenemet elosztogatom hogy másoknak örömet okozzak vele. Azért tettem fel a kérdést, hogy ez egészséges-e.

Ezek szerint nem.:D

2015. ápr. 26. 09:33
 5/13 piriiiii ***** válasza:
51%
Utána kellett volna írnom zárójelben, hogy irónia...
2015. ápr. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy miért kell bántani a kérdezőt. Lássuk be, a mai világ egy dolog körül forog: a pénz. Pont ezért is tartja szokatlannak, hogy őt ez az egész nem érdeklinem érdekli. Alig múltam harminc, de nem egyszer láttam már azt a munkahelyemen, hogy egyes emberekből mit képes előhozni pénz. Rossz nézni, hogy egyesek morális szinten hová képesek lesüllyedni egy jobb fizetésért.


Nem vagyok gazdag, igaz a magyar átlaghoz képest jobban keresek. Mérnökségi csoportvezető vagyok. Kérdező, engem is hülyének néznek a kollégáim, mert a 10 éves autómat ingyen odaadtam az apámnak, hogy ne a majd 20 éves "roncsával" járjon, illetve hogy támogatom anyagilag a húgomat, akinek meghalt a férje és egyedül maradt a kislányával. A közalkalmazotti fizetéséből eléggé nyomorúságosan élnének. Illetve hülyének néznek, mert támogatjuk az anyósomat is, aki a rokkant nyugdíjából szintén éhen halna. Már nem is szeretek ilyen dolgokról beszélni a munkahelyemen, mert tényleg én vagyok a bolond, hogy nekem a családtagok segítése nem teher, hanem örülök, hogy tudok és van miből. Engem sem érdekelnek a látszat dolgok, a tízéves kocsimat is egy hétévesre cseréltem. Azt is csak azért, mert jön a harmadik gyerek és egy H Astrába nem fér el három gyerekülés. Átlagos házban, átlagos életet élünk. Mi így is boldogok vagyunk. Mondjuk én alapítványokat már nem szívesen támogatok a rossz tapasztalataim miatt, de ha jó célra gyűjtenek, akkor szívesen adakozok. Én örülök, hogy vannak még ilyen emberek!

2015. ápr. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 piriiiii ***** válasza:
Ne haragudj, de a kérdés mégis vicc. :)
2015. ápr. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%
Ha gazdag lennél, baromira nem úgy gondolkodnál, hogy az alapvető dolgok legyenek meg. Pontosabban már más lesz az alapvető, nem a margarin meg a párizsi vacsorára. Kamaszként meg álmodik az ember mindenről és valszeg úgy érzed, hogy megvan az élet nagy igazsága, a végső cél és ez az álmod meg tudomisén. Most ezek miatt hadd ne fényezzünk már kérlek. Valósítsd meg akkor, ha ezt akarod és kész.
2015. ápr. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha a gazdagok elosztogatnák a vagyonukat, akkor nem lennének gazdagok. Szóval a felvetésed 22es csapdája.
2015. ápr. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Bizny mondom néktek nehéz a gazdagnak
2015. ápr. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!