Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egész tanévben a hideg lakás...

Egész tanévben a hideg lakás miatt nem tudtam tanulni, mi lesz így velem?

Figyelt kérdés

Szóval kb több mint 50-éves a házunk ami kőből készült, központilag meg van oldva a fűtés de elég kontáran mert nem jó helyen vannak a radiátorok nem az ablak alatt stb. És az ablakok is elég xarul zárnak hiába próbáltam szigetelni télen ruhákkal akkor is eresztett. És hiába fütöttem be télen ha alig volt 16°-17° a házban kb fél nap kellet hogy bemelegedjen 20° körülire a ház, és nekem erre nem volt időm mivel 7órám volt minden nap délután 3—ra értem haza betűtöttem h4-re é és olyan 6 fele volt 18fok szóval én meg nem tudok ilyen hidegbe se írni se tanulni.... faluba élek és semmi lehetőségem nincs a tanúlásra max a városban az állomás.


most is hideg vsn a házba a takaró alatt nyomkodom a telefon 17°van


2015. ápr. 26. 10:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Milyenek az elektromos vezetékek, hány amperes a biztosíték?

Egy kis elektromos ventilátoros fűtővel rá kell segíteni.

2015. ápr. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Az alkoholista szüleim biztos adnának nekem ha árammal fűtenék, más megoldás?
2015. ápr. 26. 10:38
 3/18 anonim ***** válasza:

Ha ez segít, én sz*rabb helyzetben vagyok.


Tanyán lakunk, mindentől távol. Tömegközlekedési lehetőség gyakorlatilag nincsen, minden elkerüli ezt a részt.


A szüleim betegek, anyagilag nem állunk jól. A ház amiben lakunk rossz állapotban van, fűtéssel itt is gondok vannak, rossz hőszigetelés, fát meg sose tudunk venni, mindig rodhadt fűzfákat vágatunk melynek fűtő értéke 0. Vízrendszer szintén rossz, rosszul lett össze rakva, az utóbbi 2 évben 3x volt cső törés és a kút is 1x rossz volt. Most is csőtörés van, 3 naponta 1 óra hosszán át engedhetem flakonokba a vizet.

Internet nem megoldott, mobilnetem van ami állandóan szaggat, alternatíva csak a műholdas internet lenne aminek az ára szószerint az egekben van. Tavaly 5 mikro netes cég is kint volt, egyik se volt partner.


Vannak állatok, főként sertések azonban az ólak amiben tartva vannak 40 éves fa deszkás ólak, nap mint nap kitörnek. Van 2 vemhes anya koca is amiket muszáj volt fedeztetnem, mert megvadult állapotban nem bírta volna az ól bent tartani. Így is már majdnem teljesen szét verték. Felszámolását ugyan megkezdtem, de hetek óta még érdeklődni sem érdeklődik senki sem utánuk, nincsen egyáltalán felvevő piac. Kb. 2 hónap múlva lefialnak, de nincsen helyem ahol fialtathatnám és még ha meg is oldott lenne, a szaporulatot sem tudnám eladni.


Mindezek mellett rossz a hűtőnk, százezer ft lenne kiszállítással együtt egy új, amire nincs pénzünk. Az élelmek nagy része ebben a melegben megromlik.


Elején írtam, hogy nincs tömegközlekedés így autót kell fenntartani, van is, de 20 éves rossz műszaki állapotú, idén nyáron vennem kellene másikat csak, hogy eredetileg a sertések árából lett volna megoldva.


Mindezek tejében 3 hét múlva szakmai vizsgáim lesznek...


Nah ezt űberelje vki :)

2015. ápr. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Én jó helyzetben vagyok, de szimplán nem tanulok. Nem kell mindenféle ürügy, egyszerűen utálok tanulni.

Te kérdező ha akarnál tanulhatnál az iskolába/könyvtárba.

2015. ápr. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Most mondom hogy nincs könyvtár egy kis faluba élek, és hideg van állandóan a házba habár most már nem annyira...

hidegbe meg nem tudok koncertrálni se írni stb.

Suliba meg hogy a francba tanuljak? 10 perces szünetekel? ami arra allig elég hogy WC-re menjek... meg kajázak...

2015. ápr. 26. 11:35
 6/18 anonim ***** válasza:
Orak utan tanulas? En sokszor bentmaradtam 4-ig.
2015. ápr. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Az iskola 60-70%-a cigány, és nem éppen a rendes típus, meg aztán hol maradjak? a termben 2-után jön a takarító nő, kint meg hülyének luzernak néznének, amúgy se tudok szabadba tanulni... állomáson meg tele van fekákkal a váró terem ott melegednek télen- nyáron, kolis életre meg nincs pénzem
2015. ápr. 26. 14:06
 8/18 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod átrakatni a radiátort, akkor pl. vastag függönnyel keríts le egy kis részt, ahol a radiátor is van, mert így nem kell az egész szobát kifűteni.
2015. ápr. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Akkor kénytelen vagy vastag zoknit és pulcsit húzni.
2015. ápr. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Hát nálunk max 18 fokra van állítva a termosztát, mégis lediplomáztam... Talán nem a hideg a fő problémád, kifogást lehet találni mindenre. Öltözz fel melegebben, ha fázol vagy teríts magadra egy takarót. Meg azért biztosra veszem, hogy vagy a faluban, vagy a szomszéd faluban csak akad legalább egy fiókkönyvtár vagy művház, faluház, és tanítás után az iskolában se maradnak olyan sokan. Lehetetlen nincs, csak tehetetlen...
2015. ápr. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!