Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet felülkerekedni...

Hogyan lehet felülkerekedni az irigység és az önsajnálat érzésén?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 27. 19:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne mérgezd magad egyikkel sem! Mi bánt?
2015. ápr. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom,úgy érzem a világ nem fair velem szemben,sosem volt,mindenkinek körülöttem ezüst tálcán vannak kínálva a dolgok nekem meg csak a rossz jut mindenből...így megy ez már hosszú évek óta és mindig csak tűrök és tűrök,mindenkit előrehelyezek magamnál,és már úgy érzem ember se vagyok...eleinte csak bánatos voltam,egyre mélyebbre süllyedtem magamban,de mára annyi düh van bennem hogy nem bírom tovább elviselni magam...
2015. ápr. 27. 20:12
 3/5 anonim válasza:
Ismerős.
2015. ápr. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem veled van a baj! Nagyon sokan vagyunk itt hidd el, akiknek ezer bajunk van. Sajnos én is ilyen típus voltam, hogy másokat előtérbe helyeztem magammal szemben, de már változtattam. Tudatosan leépítettem a baráti körömet, mert rájöttem, hogy nem tudom a világ összes terhét a vállamra venni. Egy barátnőm maradt, akinek ezerszer jobban megy a szekere, de Ő megmaradt embernek. Nem felejtette el egy percre sem, hogy honnan indult, így nem érzek irigységet vele szemben. Sőt, ma már mással szemben sem. MEgfigyeltem, hogy minden csak látszat.

A munkahelyemen akik jól állnak anyagilag, mindegyikről tudok olyan dolgokat, hogy nem cserélnék velük.

Hidd el, mindenkinek van keresztje! Komolyan.

Csak van amibe nem látunk bele. Elégedj meg azzal,ami van. Nem csak anyagiakra értem. Főleg arra nem. Én azzal már rég nem foglalkozom.

Keress valami életcélt! Olyat, amiről eddig álmodni sem mertél. És ha sikerül elindulnod a megvalósítás útján, ezerszer többnek fogod magad érezni, mint azok, akinek tálcán nyújtották. Én már úgy vagyok vele, hogy nekem nem is kell senki tálcája. Hiszek magamban, és nem rogyok meg soha. Tényleg igaz az a mondás, hogy a padlóról nincs lejjebb, onnan már csak felfelé lehet állni.

Ne irigykedj senkire, ott egye meg őket a fene, nekik is van rés a pajzson, vagy lesz. Magadra figyelj!

Önsajnálat: váltsd fel inkább önbecsülésre! Nem vagy kevesebb senkitől. Senkitől!!! Csak még valami/valaki hiányzik az életedből. Ezt derítsd ki, és tedd meg az első lépést!

2015. ápr. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát most...szavakba sem tudom önteni hogy ez most mennyire jól esett.KÖSZÖNÖM.
2015. ápr. 27. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!