Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért skatulyázzák be egyesek...

Miért skatulyázzák be egyesek annyira szögletesen az embereket nemek szerint, hogy kinek mire hogy kellene reagálnia, mi kellene, hogy érdekelje?

Figyelt kérdés
Egy ismerősömnek is vannak ilyen "elképzelései", én ráhagyom, de magamban elkönyvelem, hogy hát hetero nő létemre nem passzolok bele a véleményébe. Pl. húzódok el sikítozva egy pók, sikló, rágcsáló látványától, érdekel a gokart, az autósport, meg egy rakás dolog, ami szerinte inkább a pasikat érdekli.
2015. ápr. 28. 09:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezen nem tudsz egyedul valtoztatni. Sajnos meg sok ember hisz ezekben a hulye nemi sztereotipiakban. En is egy olyan no vagyok, aki nem felel meg a noi viselkedes idealjanak. Mindig is szerettem a katonas dolgokat, a kuzdo es extremsportokat (boxolni tanulok), nem felek a rovaroktol stb. De ezek melle pl nem oltozom ferfiasan, mert szeretem a csinos ruhakat (bar a ferfias oltozeket is kedvelem). Viszont sosem akartam ferjet, gyereket, nem almom a haztartasbeli no szerepe.
2015. ápr. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Kimaradt egy szó, így helyes:

"Pl. nem húzódok el sikítozva egy pók, sikló, rágcsáló látványától, érdekel a gokart, az autósport, meg egy rakás dolog, ami szerinte inkább a pasikat érdekli."

2015. ápr. 28. 09:38
 3/9 A kérdező kommentje:
Én el tudnám képzelni magam gyerekkel, férjjel, ugyan nem háztartásbeliként, mert szeretek dolgozni is, de ebből a sztereotípiából kilógok.
2015. ápr. 28. 09:41
 4/9 anonim ***** válasza:

Ertheto. Tegyel ugy, ahogy kivanod. Nem szamit, masok mit gondolnak a nemedrol.


(#1-es voltam)

2015. ápr. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindig minden alapján be akarnak skatulyázni. Nem, életkor, munka, stb. Nem kell foglalkozni vele.
2015. ápr. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egy kis adalék a kérdéshez: "Szexizmus" a neve ennek a fajta előítéletes gondolkodásnak, és a társadalmak többé-kevésbé erre presszionálják a tagjaikat a születésüktől kezdve.


Példa: bemész a Tescoba, és két sor van a játékosztályon: lányos játékok (a fröccsöntött pink plasztik gagyival meg a nőparódia torz rіbanc Barbie-babákkal) meg fiús játékok (az autókkal, a robotautókkal, a "kellő" mértékű agresszióra nevelő játékfegyverekkel, meg a még több autóval).


Szerencsére a modern társadalmakban (tehát nem itt, Magyarországon, hanem például az USA egyes részein és Nyugat-Európában) progresszív lépések vannak ennek visszaszorítására.


Egyébként én is olyan "gender-határsértő" vagyok, mint a kérdező, plusz én a nőket szeretem. Habár ugyanakkor nem vagyok az a tüskehajú leszbikus "típus" sem (bár ugye tipizálni hülyeség), mert hosszú a hajam, néha sminkelek is, és például a foci hidegen hagy - miközben a hetero húgom és anyám végignézik mindig a vilagbajnokságot. :)

2015. ápr. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Egyébként a kérdésben említett ismerősöm pl. nő.
2015. ápr. 28. 10:36
 8/9 anonim ***** válasza:

Ehhez az is hozzátartozik, hogy végletekben gondolkodnak, és hogy nőnek - vagy amit elkönyvelnek nőiesnek - lenni ciki.


Tehát ha én azt mondom, szeretem a focit, a Forma 1-et, akkor azt hiszik, fiúsnak KELL lennem. Vagy hogy hazudok. Mert festett körömmel, sminkben nem lehet focit nézni. Vagy legyen rajtam szoknya, és ne érdekeljen a foci, vagy érdekeljen, de akkor öltözzek úgy, hogy ezt meg lehessen rólam mondani.


A másik meg: azzal, hogy leírtam, hogy smink, biztos mindenki egy hülyepitsát képzel el. Mert nőnek lenni ciki. Félni a pókoktól ciki. Én félek tőlük, és soha nem gondoltam azt, hogy ez azért van, mert nő vagyok. Azért van, mert én én vagyok, és én félek tőlük.

2015. ápr. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem ciki nőnek lenni, nem ciki félni valamitől, ez egy helyzet, csak nem tartom jónak ezek között párhuzamot vonni. Szóval attól mert nő vagyok, nem parázok ezektől az állatoktól pl., nem is akarom megmagyarázni, hogy miért, egyszerűen csak ez van és kész. :-)

Meg más dolgok is, én pl. tipikusan olyan szakmát tanultam (és a munkám része is), ahol többen vannak a férfiak, de nem érzem azt, hogy csak mert nő vagyok, más szakterületet kellett volna választanom, hiszen ez valóban érdekelt, azért választottam ezt, és jól el is vagyok vele.

Az ismerősöm viszont ilyeneket szokott mondani, mikor ilyenről van szó, hogy "minden nő így reagálna..." stb. és magamban hozzáteszem, hogy azért ez így nem igaz, annyit viszont nem ér, hogy leálljak vele vitatkozni.

Csak érdekelt, hogy az ide járók hogyan gondolják ezt a kérdést.


Köszönöm a válaszokat. :-)

2015. ápr. 28. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!