Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért értik félre ezt a...

Miért értik félre ezt a betegséget?

Figyelt kérdés
A társkeresésnél legyünk őszinték azaz ne titkoljuk el pl.ha van a betegségünket.én epilepsziás vagyok de nem olyan görcsös rohamaim vannak hanem úgymond halánték lebeny típusú,ez kevésbé drámaibb mint akit le kell fogni,vagy akinek habzik a szája,néha a média félre torzít nem magyarázzák el kellőképpen hogy ennek a betegségnek több típusa van.A társkeresésnél figyelembe véve ilyen emberel nem szeretnének ismerkedni mert rögtön a legrosszabbra gondolnak nem hogy utána néznének ennek a betegségnek.Szóval annyit,az Epilepszia nem elmebetegség!!!
2015. ápr. 28. 10:59
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Elsőnek OFFolok, de biztos ki kell ezt írni a társkereső lapjára? Mármint ez is olyan, mint egy állásinterjú, és elsősorban eladni akarod magad. (Sose voltam fenn ilyen oldalon, nem tudom, hogy megy). De ez szerintem tipikusan olyan dolog, amit személyesen meg lehet dumálni és nem feltétlen kell kiírni, mert nem veszélyezteted a másikat semmilyen formában. Akkor meg is lehet dumálni, hogy mennyire félreértik ezt, meg de szívás, hogy nem vezethetsz, stb.
2015. ápr. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ha neten nézel tüneteket, akkor egy egyszerű hányásból kijön legalább 4-5 halálos betegség. szerinted?
2015. ápr. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%

Én sem kezdenék ezzel. Persze, titkolni nem kell, de elég, ha harmadik-negyedik randin közlöd, hogy van ez. Akkor már ismernek, látják, hogy semmi baj nincs veled, és ott élőben el is tudod mondani, hogy ez miben más, mint amit az emberek nagy része tud róla. Egy betegség azért intimebb dolog, semmint hogy egyből kitedd a netre. Másoknak pedig természetesen ijesztően hat, hiszen azt gondolják, ez akkora hatalmas, életedre sötét fátylat vető dolog, hogy az alaptulajdonságaid közt említed.

Én például tapasztalatból ismerem az epilepszia több fajtáját, tudom, hogy ez nem egy fogyatékosság, ami egyből látszik, és ezért egyből tudja mindenki (mint példásul a kerekesszék). És mint ilyen, nem is tartozik egyből mindenkire, nem is kell közölnöd senkivel egyből.


Aki meg azt hiszi, hogy az elmebetegség, az idióta, azzal ne foglalkozz.

2015. ápr. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én már próbálkoztam azaz voltam ilyen társkereső közvetítőben és szóba került van e valamilyen betegségem.A megbeszélt napom bementünk újra és azt a választ adták hogy ilyen betegségben szenvedő társsal nem szeretnének kapcsolatot kialakítani,de kérem szépen nem gondolnak bele ha házastársak lesznek és ne adj Isten az egyiket haláláig ápolni kell egy baleset után mit mond neki?"Drágám így nem tudlak szeretni"vagy hasonlót,vagy egy rosszabb esetet az egyik elkezd inni,és verni a családot.Csak azt a fáradtságot tennék meg hogy fellapoznák az Orvosi szótárt és utána kérdezzék meg milyen típusú,és mit kell tenni akkor.Én nagyon szeretek rejtvényt fejteni,zenét hallgatni,kirándulni,olvasgatni,és néha eljárok rendezvényekre is,mivel egyedül élek a szüleim meghaltak,és sajnos a Nővérem is a háztartási munkát,és az intézni való többségét is egymagam végzem,szóval nem kell szó szerint érteni amit a televízióban néz epilepsziásokról.Jó lenne felvilágosítani egyes ebereket,nem biztos hogy részeg mert sajnos egyes epilepsziás tünet olyan lenne csak sajnos elmennek mellette az eberek nem hogy megnéznék és segítenének rajta.Ez a szomorú számomra!
2015. ápr. 29. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!