Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokan miért csak a saját...

Sokan miért csak a saját érdekeiket és érzéseiket tartják szem előtt, és sz*rják le mások érzéseit?

Figyelt kérdés
Simán beletaposnak a másik ember érzéseibe
2015. máj. 2. 22:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Van aki észre sem veszi, hogy megbántja a másikat,

csak akkor amikor a másik ennek hangot ad.


Én pl azt hittem, nem szoktam megbántani senkit, de a páromat többször bántottam meg mégis, csak ez akkor derült ki, amikor ő megmondta hogy szarul esett ez, meg az, meg amaz.. Én meg így nem is értettem, hogy mért, volt amit el kellett nekem magyarázni.

2015. máj. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mert éretlenek. (És az éréshez nem biztos, hogy elég egy élet.)
2015. máj. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mert nem másokat hanem magukat akarják boldoggá tenni. Érthetö de nem biztos, hogy célravezetö.
2015. máj. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Alapvetően mindenki, az egész emberi faj önző. Senki ne állítsa hogy ő bizony nem, mert de. Ez a mai, túl fejlett világunkban, ahol mindenki és minddn rohan, csak erősödött. Az ember megtanul alkalmazkodni és ezt ebben a megbízhatatlan világban így kell.

Vegyünk egy példát az érdekekre.

Te egy iskolás vagy. 1 ponton múlt hogy 4-es lett a dolgozatod, de a tanár elszámolta és pont eggyel kevesebb van. Mi a tisztességes? Szólni a tanárnak és te megkapod a 3-ast. De szólnál?

Érzelmekre sokkal nehezebb a példa, de van:

Egy nem túl kedves "barátoddal" futsz össze és azzal a lánnyal / fiúval aki tetszik - mindkettőtöknek. A "barátod" te megpróbálsz jobbnak tűnni a kiszemelt szemében, és olyat tudsz mondani, amivel lenyűgözöd - de ezzel megsérted a "barátod". Elmondod és tiéd a végső győzelem, és megsértesz valakit akit amúgyis utálsz vagy nem mondod el és hagyod hogy ő nyerjen?

Utóbbira kisebb esély van, de 10/9 ember elmondaná, attól függetlenül, hogy ez másnak rosszul esik.

2015. máj. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

" Senki ne állítsa

hogy ő bizony nem, mert de."


Ha te mondod az biztos úgy van, hiszen két idétlen példát is hoztál, így másképp nem is lehet!

2015. máj. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Hecarim ***** válasza:
Figyelmedbe ajánlom Feldmár András - Most vagy soha című könyvét. Én nem tudom úgy leírni ezt a dolgot, mivel elég összetett, de annyit azért tanácsolhatok, hogy ne hagyd, hogy mások viselkedése befolyásoljon.
2015. máj. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A kérdésed első felére az önzőség, a másodikra pedig az empátia hiánya a válasz.
2015. máj. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!